14.07.2025 | Prva liga Telemach
Kouter znova za Muro

Nino Kouter, ki se je po koncu minule sezone poslovil od Celja, se vrača domov, po štirih letih bo znova oblekel črno-beli dres Mure.

"Presrečen sem, da sem se vrnil domov. Tukaj, v Fazaneriji sem preživel svoja najlepša nogometna leta, Mura mi je omogočila, da sem se preizkusil v tujini in se prebil vse do reprezentance Slovenije. Čeprav sem tukaj v preteklosti že osvojil državni in pokalni naslov, verjamem, da naša skupna zgodba še ni zaključena. Mura mi je dala ogromno, zato se čutim dolžnega, da ji pomagam pri ponovni poti tja, kamor spada. To je v vrh slovenskega nogometa. Veselim se, da bom ponovno igral v Fazaneriji, ki je bila, ne glede na vse, vedno moj drugi dom, kjer je vzdušje, ki ga pripravijo naši strastni navijači, edinstveno. Verjamem, da se bo že na prvi tekmi proti Aluminiju zbralo veliko število navijačev, jaz pa jim lahko obljubim agresivno in borbeno Muro, ki bo vsako tekmo pustila srce na igrišču," je poudaril povratnik v soboško zasedbo.

Robert Kuzmič, predsednik Mure, ni skrival zadovoljstva ob vrnitvi izkušenega vezista: "Z velikim zadovoljstvom lahko potrdim, da se v našo sredino vrača igralec, ki ni le odličen nogometaš, temveč tudi simbol uspehov, predanosti in ponosa našega kluba. Več let je bil kapetan Mure in eden ključnih akterjev pri vseh največjih dosežkih, ki smo jih skupaj doživeli. Ve, kaj pomeni nositi črno-beli dres, in ve, kako se streže stvarem, tako na igrišču kot izven njega. Njegova vrnitev ni zgolj okrepitev na igrišču, ampak tudi jasen signal vsem, tako igralcem, navijačem kor širši javnosti, da verjamemo v vrednote, ki so nas že pripeljale do uspeha. Dobro ve, kaj pomeni nositi Murin grb, ima neomajno podporo navijačev, spoštovanje soigralcev in željo po tem, da Muro skupaj znova pripeljemo tja, kamor sodi, to je med najboljše v Sloveniji. Verjamem, da bomo z njegovo izjemno energijo, temperamentom in izkušnjami stopili na pravo pot in postopoma dvignili našo ekipo nazaj na želeni nivo. Dobrodošel nazaj, kapetan!"

Enaintridesetletni Prekmurec je za Muro do leta 2021, ko je prestopil k turški Manisi, odigral 219 tekem, dosegel pa je tudi 24 zadetkov, Sobočanom pa je pomagal do naslova pokalnih in državnih prvakov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NŠ Mura (@ns_mura)

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 02.06.2026 | Prva liga Telemach
    Šesterica zapušča Fazanerijo
    Iz soboške Mure so sporočili, da so se po koncu sezone 2025/26 poslovili od šesterice nogometašev. Fazanerijo so zapustili Aljaž Antolin, Nejc Dermastija, Edvin Krupić, Raphael Hofer, Godwin Agbevor in Hamza Ljukovac.
  • 23.05.2026 | Prva liga Telemach
    Kouter podaljšal z Muro
    Iz Fazanerije so dan po zadnji tekme sezone sporočili, da je kapetan Nino Kouter podaljšal s klubom! Izkušeni vezist bo dres Mure nosil do konca sezone 2027/28.
  • 22.05.2026 | Prva liga Telemach
    Točke ostajajo ob Kamniški Bistrici
    Nogometaši Kalcerja Radomelj so v tekmi 36., zadnjega kroga Prve lige Telemach premagali Muro s 3:2 (2:1).
  • 21.05.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Radomlje - Mura
    Radomlje za konec sezone čaka še dvoboj z Muro. Kdo bo po treh različnih razpletih medsebojnih tekem dobil zadnji dvoboj sezone?
  • 17.05.2026 | Prva liga Telemach
    Mura ugnala rivale
    Nogometaši Mure so v 35. krogu Prve lige Telemach doma premagali Maribor z 2:1 (1:0).
  • 15.05.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Maribor
    Mura je z zmago v Ajdovščini potrdila obstanek v Prvi ligi Telemach, črno-beli pa bodo na zadnji domači tekmi sezone gostili Maribor. Vijolice nimajo več možnosti za Evropo, kako se bodo odrezale v Fazaneriji?
  • 10.05.2026 | Prva liga Telemach
    Mura do zagotovitve obstanka
    Nogometaši Primorja so v 34. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Muri z 0:2 (0:1).
  • 08.05.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Primorje - Mura
    V zadnjem dvoboju 34. kroga Prve lige Telemach se bosta udarila tekmeca za osmo mesto. Tako Primorje kot Mura, ki ju ločijo štiri točke, sta sredi serije porazov, kdo se bo veselil v prestolnici burje?
  • 03.05.2026 | Prva liga Telemach
    Koper domov s polnim izkupičkom
    Nogometaši Kopra so v 33. krogu Prve lige Telemach v gosteh premagali Muro z 1:0 (1:0)
  • 29.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Koper
    Nedeljski spored bosta v Fazaneriji odprla Mura in Koper. Primorci so niz zmag podaljšali v dvoboju z Olimpijo in se utrdili na drugem mestu lestvice, Prekmurci bodo skušali prekiniti niz treh porazov.

DELI NA