Krčani remizirali z Olimpijo

Tudi zadnja januarska sobota je ponudila pester spored pripravljalnih preizkušenj. Na delu je bila kar sedmerica prvoligašev, ki so ostali neporaženi. Olimpija in Krško sta se udarila v medsebojni tekmi, Celjani so odigrali kar dve srečanji, pred odhodom v Turčijo pa so novo zmago vknjižili Mariborčani. Velenjčani in Radomljani so remizirali, Goričani pa so se razveselili še druge zmage.

Celje je v dvojnem programu po golu Janeza Piška remiziralo s Hornom, ki je včeraj premagal Domžale. Grofje so dobili prvi polčas, avstrijski drugoligaš pa je do izenačujočega gola prišel v 75. minuti. Zatem so Celjani ugnali tretjeligaški Jadran Poreč, mrežo katerega sta zatresla Matej Podlogar, ki je bil natančen v prvem polčasu, Dalibor Volaš. Ankarančan je bil dvakrat natančen v nadaljevanju dvoboja.

Gorica je v domačem športnem parku premagala Ankaran, dvakrat je v polno meril Donatus Edafe, ki je postavil izid polčasa, že pred njim pa je mrežo obalnega drugoligaša načel Leon Marinič. Gostje so v drugem polčasu preko Erika Glihe in Nika Mihailovića prišli do znižanja zaostanka, a je vse dvome o zmagovalcu z golom za 3:1 razblinil Dejan Žigon.

Radomlje so z golom Luke Gajića remizirale z Mladostjo Lučani, ki je, prav tako kot Slaven Belupo v dvoboju z Rudarjem, v Dekanih izenačilo v drugem polčasu. Velenjčani so po dveh porazih skupinski del turnirja v Medulinu zaključili s točko, mrežo Koprivničanov je v prvem polčasu zatresel Davor Bokalič, a je Slaven Belupo v drugem polčasu izničil velenjsko prednost, knapi pa se bodo tako s Cibalio udarili za sedmo mesto.

Maribor je pred selitvijo v toplo Turčijo s 4:1 premagal hrvaško Gorico. V drugem polčasu dvoboja z drugoligašem je bil dvakrat natančen Milivoje Novaković, že v četrti minuti obračuna pa je bil natančen Marcos Tavares, a so gostje kaj kmalu poravnali izid. Med obema zadetkoma Novakovića je v polno meril še Dino Hotić, ki je po prekršku nad Denisom Šmejem izkoristil najstrožjo kazen.

V Umagu sta se v medsebojni tekmi pomerila Olimpija in Krško. V reprizi zadnjega jesenskega dvoboja državnega prvenstva je padlo kar osem zadetkov, po štirje v vsaki mreži. V tekmi preobratov so Krčani vodili z 2:1, saj sta Martin Kramarič in Ester Sokler izničila zadetek Marka Vukčevića, a je sledil ljubljanski preobrat. Že v končnici prvega polčasa je najprej zadel Leon Benko, zadetka za vodstvo s 4:2 pa sta dosegla Mario Jurčević in Danijel Miškić. Posavci se niso predali, saj so preko Filipa Dangubića in Jana Gorenc v zaključnih minutah prišlo do še enega izenačenja.

CELJE - HORN 1:1 (1:0)

Strelca: Pišek (27.); Zatl (75.)
Celje: Jurhar, Kous, Pišek, Hadžić (59' Bašić), Čirjak, Pungaršek, Eliošius, Košman (59' Obrez), Rahmanović, Belić, Pečnik.

CELJE - JADRAN POREČ 3:0 (1:0)

Strelca: Podlogar (27.), Volaš (62./11m, 84.)
Celje: Rozman (Kotnik), Brecl, Džinić, Cvek, Travner, Cvijanović, Šporn, Podlogar, Marcius (57' Bašić), Volaš, Galešić (65' Obrez).

Datum Nasprotnik Rezultat Strelci
26. januar 2017 RIJEKA (HRV1) 2:3 D. Hadžić, Belić
28. januar 2017 JADRAN POREČ (HRV3) 3:0 Podlogar, Volaš (2x)

GORICA - ANKARAN HRVATINI 4:2 (3:0)

Strelci: Marinič (10'), Edafe (25', 45'), Žigon (73'); Gliha (60'), Mihailović (75')
Gorica: Sorčan, Curk, Boben, Žižek, Celcer, Humar, Kapić, Marinič, Nagode, Kotnik, Edafe. Igrali so še: Štrukelj, Gregorič, T. Kavčič, Jogan, Škarabot, Arčon, Grudina,Kolenc, Osuji, Žigon, Burgič.

19. februar 2017 TEREK GROZNI (RUS1)

KALCER RADOMLJE - MLADOST LUČANI 1:1 (1:0)

Strelec: Gajić (22.); Simić (65.)
Kalcer Radomlje - začetna enajsterica: Ivačič, Marinšek, Burzynski, Zukić, Jakovljević, Barukčić, Gajić, Cerar, Šipek, Predragović, Nunić.

21. januar 2017 ŠENČUR (SLO3) 4:0 Predragović (2x), Jakovljević, Vasilj
28. januar 2017 MLADOST LUČANI (SRB1) 1:1 Gajić
11. februar 2017 ISTRA 1961 (HRV1)

OLIMPIJA - KRŠKO 4:4

Strelci: Vukčević (17'), Benko (44' pen), Jurčević (52'), Miškić (63'); Kramarič (22' pen), 17 - (42'), Dangubić (77'), Gorenc (84')

21. januar 2017 ZAGREB (HRV2) 1:2 Dangubić
25. januar 2017 MLADOST LUČANI (SRB1) 1:0 Sokler
26. januar 2017 UDINESE (ITA1) 0:1 -
28. januar 2017 OLIMPIJA (SLO1) 4:4 Kramarič, Sokler, Dangubić, Gorenc

18. januar 2017 ZAGREB (HRV2) 3:0 Avramovski, Zarifović, Babunski
21. januar 2017 ROLTEK DOB (SLO2) 7:0 Krefl, Avramovski, Vukčević, Miškić, Boateng (2x), Lukanc
28. januar 2017 KRŠKO (SLO1) 4:4 Vukčević, Benko, Jurčević, Miškić
2. februar 2017 INTER ZAPREŠIĆ (HRV1)

MARIBOR - HNK GORICA 4:1 (1:1)

Strelci: Tavares (4'), Novaković (51', 77'), Hotić (55' pen); Tatar (14)
Maribor - prvi polčas: Handanović, Hodžić, Šuler, Defendi, Viler, Kabha, Pihler, Sallalich, Vršič, Tavares, Celar. Drugi polčas: Handanović, Šme, Mertelj, Rajčević, Uskoković, Vujčić, Ogrinec, Bohar, Hotić, Sunny Omoregie, Novaković.

18. januar 2017 NAFTA 1903 (SLO3) 2:1 Vršič, Bohar
21. januar 2017 ZTE (MAD2) 3:1 Sunny, Štor, Sallalich
24. januar 2017 KAPFENBERG (AVS2) 5:0 Vršič (2x), Defendi, avtogol, Novaković
28. januar 2017 HNK GORICA (HRV2) 4:1 Tavares, Novaković (2x), Hotić