05.12.2021 | 2. SNL
Krka dobila dvoboj z Jadranom, Nafta slavila v Krškem, Drava presenetila Gorico

Začetek decembra je v drugoligaškem tekmovanju namenjen zaostalim tekmam jesenskega dela sezone. Na prvo soboto v mesecu so Novomeščani premagali Jadran Dekane, lendavska Nafta pa je bila uspešna v Krškem. Drava je v nedeljskem popoldnevu presenetila Gorico.

Na obeh sobotnih tekmah sta padla dva zadetka, tako v Novem mestu kot v Krškem sta se mreži dvakrat tresli v kratkem časovnem obdobju. Dolenjci so do skalpa Dekančanov prišli z goloma v 55. in 56. minuti. Odpor Primorcev je strl Josip Krznarić, le nekaj sekund kasneje pa je še petič to sezono v polno meril Matic Marcius. Krka se je s peto zmago sezone povzpela pred Dekančane in zdaj zaseda deseto mesto lestvice.


Tudi na zelenici Stadiona Matija Gubec je bil zmagovalec odločen v drugem polčasu. Gostje iz Prekmurja so se vodstva veselili v 66. minuti, ko je Vedran Vinko uspešno izvedel strel z bele točke. Izkušeni član lendavskega kluba je zdaj z 11 zadetki sam na tretjem mestu ligaške lestvice strelcev. Modri so dve minuti po prvem golu drugič udarili zgolj dve minuti kasneje, ko je bil sedmič to sezono uspešen Nermin Haljeta. Nafta z osmimi zmagami ostaja na četrtem mestu, pred tretjo Rogaško pa bi se prebila s sobotno zmago v Dobu.   


V nedeljo je bil odigran še dvoboj vodilne Gorice in zadnjeuvrščene Drave, ki pa je postregel s presenečenjem. Ptujčani so se na severu Primorske veselili skalpa prvouvrščenega moštva 2. SNL. Po prvem polčasu brez zadetkov je zmagovalca odločil udarec z bele točke, ki ga je v zadnji minuti rednega dela tekme uspešno izvedel Amir Kahrimanović. Drava se je s četrto zmago povzpela pred Brežice, pred zadnjo ekipo lige ima dve točki prednosti. Štirinajsta Ilirija ima tri točke zaloge.


Jesenski del tekmovanja bo sklenjen s sobotno tekmo Roltek Doba in lendavske Nafte. 

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 24.06.2025 | 2. SNL
    Znani tudi pari nove sezone 2. SNL
    Po žrebu Prve lige Telemach je ples kroglic določil še pare drugoligaškega tekmovanja, ki se bo s prvim krogom začelo 9. avgusta.
  • 25.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani proslavili naslov drugoligaških prvakov, drugo mesto Triglavu
    Nogometaši Aluminija so izgubili zadnjo tekmo sezone, a so pred domačimi gledalci proslavili naslov drugoligaških prvakov, v Kidričevem pa so se veselili tudi Kranjčani. Triglav si je z zmago priigral drugo mesto in nastop v kvalifikacijah za popolnitev Prve lige Telemach.
  • 22.05.2025 | 2. SNL
    V Kidričevem in Novi Gorici za drugo mesto
    Od 2. SNL se poslavljata Drava in Tolmin, nogometaši Aluminija so z zmago v Velenju potrdili naslov prvakov, odprto pa je le še vprašanje, kdo si bo z drugim mestom priigral dodatne kvalifikacije za popolnitev Prve lige Telemach. Bodo to Kranjčani ali Goričani?
  • 18.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani v Velenju potrdili prvoligaško vstopnico
    Ob Tolmincih se po letošnji sezoni od 2. SNL poslavljajo še Ptujčani, obstanek pa si je kljub porazu v Grosupljem zagotovila Ilirija 1911. Bistričani so v mrežo Dekanov pospravili kar osem žog, dvoboj Bilj in Slovana ni ponudil zadetkov.
  • 15.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani v Velenje po potrditev prvoligaške vstopnice
    Si lahko nogometaši Aluminija že v nedeljo priigrajo vrnitev med prvoligaše? Kidričani bodo v predzadnjem krogu 2. SNL gostovali v Velenju, tako kot tekmo Triglava in Dravinje, pa si boste lahko obračun iz Šaleške doline ogledali v prenosu na spletni strani NZS.
  • 12.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij pobegnil na štiri točke prednosti, Triglav po porazu Gorice na drugem mestu
    Nogometaši Gorice so izgubili tudi drugi obračun sezone s Slovanom, spodrsljaj Goričanov pa je z visoko zmago v Dekanih izkoristil Triglav. Tolmin je na domačem igrišču izgubil z Bistrico, Primorci pa se poslavljajo od 2. SNL, Aluminij pa ima na vrhu lestvice štiri točke naskoka.
  • 09.05.2025 | 2. SNL
    S kamero v Biljah in Kidričevem
    Vodilni Aluminij bo v ponedeljek gostil razigrane Grosupeljčane. Gorica bo gostovala na Kodeljevem, pri Slovanu, ki je med tednom ugnal Tabor. Sežanci se bodo pred kamero NZS pobirali v Biljah, Kranjčani pa se v ponedeljek odpravljajo v Dekane.
  • 08.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij, Gorica in Triglav do nove zmage, Tabor izgubil s Slovanom
    Uvodna tekma 27. kroga 2. SNL je postregla z visoko zmago Kidričanov, ki so v Beltincih slavili z 0:4. Še žogo več so v mrežo Tolmina pospravili Kranjčani, Gorica je bila z 2:1 boljša od Ilirije 1911, Tabor pa je z istim izidom izgubil domačo tekmo s Slovanom.
  • 05.05.2025 | 2. SNL
    Drugoligaši že med tednom, vodilni Aluminij v Beltincih
    Četverico najboljših klubov štiri kroge pred koncem prvenstva loči zgolj pet točk, obeta se napet boj za napredovanje v Prvo ligo Telemach. Vodilni Aluminij bo že v torek gostoval v Beltincih, srečanje pa boste lahko spremljali v prenosu Sportkluba. Kamera NZS bo pospremila dvoboj Brinja in Dravinje.
  • 04.05.2025 | 2. SNL
    Obračun vodilnih brez zmagovalca, Aluminij ostaja na vrhu
    Derbi vodilnih klubov 2. SNL se je pred 1.200 gledalci končal brez zmagovalca, Aluminij in Gorica sta se razšla z izidom 0:0. Kidričani tako ostajajo na vrhu lestvice, pred Goričani imajo dve točki naskoka. Z nedeljsko zmago sta se vodilnemu dvojcu približala Triglav in Tabor.

DELI NA