25.06.2015 | A
Kurtič odslej za Atalanto

Jasmin Kurtič se iz Sassuola seli k Atalanti, ki je z vezistom sklenila 4-letno pogodbo. Za slovenskega reprezentana je to že šesti klub na Apeninskem polotoku.

Slovenski nogometni reprezentant Jasmin Kurtić je novi član italijanskega prvoligaša Atalante, ki je z vezistom po poročanju italijanskih medijev podpisal štiriletno pogodbo. Kurtić je nazadnje kot posojen nogometaš Sassuola nastopal za Fiorentino, kjer si je slačilnico delil z reprezentančnim kolegom Josipom Iličićem.

Šestindvajsetletni nogometaš je kariero začel pri Beli Krajini, od koder se je preselil v Gorico. Od tam je leta 2011 odšel v Palermo, ki pa ga je posodil v Varese. Sicilijo je leta 2013 zapustil in prestopil v Sassuolo, ta pa ga je naprej posodil v Torino, nato še v Fiorentino.

Atalanto vodi zamejski Slovenec Edy Reja, klub pa je sezono 2014/15 končal na 17. mestu.

Tekst: MKo, STA
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 24.02.2026 | A
    Šeško odločil v Liverpoolu
    Benjamin Šeško je po tekmah s Fulhamom in West Hamom rdeče vrage rešil tudi na gostovanju pri Evertonu, Swansea pa je z golom Žana Vipotnika ugnal Bristol, novi klub Tomija Horvata.
  • 17.02.2026 | A
    Šeško spet rešil United, zabili tudi štirje drugi reprezentanti
    Benjamin Šeško je tokrat zabil za remi na gostovanju pri West Hamu, veselili pa so se tudi David Zec, Dejan Petrovič, Danijel Šturm in Svit Sešlar.
  • 13.02.2026 | A
    Znan razpored slovenskih tekem v Uefa Ligi narodov
    Evropska nogometna zveza (UEFA) je po včerajšnjem žrebu določila razpored tekem v Uefa ligi narodov.
  • 12.02.2026 | A
    Slovenija proti tradicionalno neugodnim nasprotnikom
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v drugem kakovostnem razredu skupinskega dela lige narodov v skupini B1 pomerila z reprezentancami Škotske, Švice in Severne Makedonije. Tekmovanje se bo začelo septembra.
  • 12.02.2026 | A
    Danes žreb skupin nogometne lige narodov
    Evropska nogometna zveza Uefa bo danes v Bruslju izžrebala skupine nove izvedbe lige narodov. Obenem bodo v Bruslju izvedli tudi 50. redni kongres, ki bo potekal že dopoldne pred žrebom.
  • 10.02.2026 | A
    Vipotnik dvakrat, Horvat podal na debiju
    Žan Vipotnik s 15 zadetki kraljuje na vrhu Championshipove lestvice strelcev, Tomi Horvat pa se je navijačem Bristola predstavil z asistenco.
  • 06.02.2026 | A
    Selektor Cesar izbral ekipo sodelavcev
    Boštjan Cesar, novi selektor članske izbrane vrste Slovenije, je pred prvimi pripravljalnimi preizkušnjami izbral sodelavce v reprezentačnem štabu.
  • 03.02.2026 | A
    Zeljković odslej na Madžarskem
    Adrian Zeljković bo nogometno kariero nadaljeval na Madžarskem. Viktoria Plzen ga je posodila MTK-ju iz Budimpešte, madžarski klub pa ima po koncu sezone možnost odkupa 23-letnega vezista.
  • 02.02.2026 | A
    Horvat prestopil v Anglijo
    Reprezentančni vezist Tomi Horvat bo kariero nadaljeval v Angliji. Drugoligaš Bristol City je z avstrijskim Sturmom iz Gradca sklenil dogovor o prestopu 26-letnega Prekmurca za nerazkrito odškodnino, so sporočili iz Bristola.
  • 02.02.2026 | A
    Šeško rešil zmago Uniteda, zabila tudi Janža in Sešlar
    Benjamin Šeško je Unitedu pristreljal tretjo zaporedno zmago. Zadetka sta se veselila tudi Svit Sešlar in Erik Janža.

DELI NA