03.01.2024 | Prva liga Telemach
Litovski reprezentant zaostril konkurenco v Mariboru

Petindvajsetletni Pijus Širvys je novi član Maribora. Litovski reprezentant se najbolje znajde v vlogi desnega bočnega branilca, v Ljudski vrt pa prihaja kot prosti igralec. Pogodba velja do poletja 2026.

"Zelo sem vesel, da sem postal član Maribora. Vem, da ima bogato zgodovino, o klubu pa sem slišal veliko lepega od igralcev, ki so doslej igrali v Sloveniji. Povedali so mi, da prihajam v največji slovenski klub, ki ima najboljše navijače v državi. Veselim se trenutka, ko se bom prvič predstavil gledalcem v Ljudskem vrtu in z velikim motivom začenjam priprave. Čeprav sem imel dobre številke v prejšnji sezoni, je moja osnovna zadolžitev povezana z igro v fazi obrambe. Najbolj pa je zame pomembno, da moštvo igra dobro, sam pa skušam predvsem prispevati svoj delež. Upam in verjamem, da bo naša skupna zgodba v vijoličastem uspešna," je dejal prvi litovski nogometaš v zgodovini mariborskega kluba.

Širvys v Ljudskem vrtu prihaja tudi zaradi težav Martina Milca, je razkril športni direktor Marko Šuler: "Glede na to, da smo na desni strani zelo okrnjeni, saj imamo trenutno na voljo le Žiniča, smo potrebovali rešitev za povečanje konkurence. Milec se namreč postopoma vrača po dolgi, neprijetni poškodbi in je še vprašljivo, kako dolgo bo trajalo okrevanje. Igralcev, kot je Pijus, ni veliko na tržišču. Prihaja kot prost igralec, ki redno igra za državno reprezentanco in ima spoštljivo statistiko. Po opravljenem skavtingu in pridobljenih informacijah tudi značajsko ustreza našim zahtevanim merilom. Ob bojevitosti in izpolnjevanju obrambnih nalog se odlikuje tudi s kreativnostjo v fazi napada. Hkrati pa ima veliko željo po dokazovanju in sprejema prihod v Maribor kot velik izziv. Hitro smo sklenili dogovor in Pijus se bo moštvu pridružil že na skupni večerji pred začetkom priprav."

Dosedanji član Panevezysa, s katerim je bil v letu 2023 državni prvak, ima za sabo uspešno sezono, saj je kot bočni branilec ob šestih asistencah dosegel sedem zadetkov.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 29.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Radomlje - Maribor
    Maribor je s porazom v Stožicah zapletel svojo bitko za evropsko vozovnico, Radomlje pa so z zmago v Ajdovščini zacelile pokalne rane. Kdo se bo veselil ob Kamniški Bistrici?
  • 26.04.2026 | Prva liga Telemach
    Maribor na kolenih, Bravo dobil dvoboj za tretje mesto
    Dvoboj za tretje mesto so dobili nogometaši Brava! Štajerci so bili za neizkoriščene priložnosti kaznovani že v prvem polčasu, ko sta zadela Sandi Nuhanović in Venuste Baboula, ljubljansko zmago pa je v nadaljevanju tekme zapečatil Martin Pečar.
  • 24.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Maribor
    Bravo je obstal v pokalnem polfinalu, s tem pa je po vodi splaval tudi načrt A poti do Evrope. Šiškarji se bodo v Stožicah udarili s konkurentom, a si tudi Maribor v boju za evropsko vozovnico ne sme privoščiti novega spodrsljaja.
  • 18.04.2026 | Prva liga Telemach
    Maribor še četrtič v sezoni ugnal Primorje
    Maribor je še četrtič v sezoni premagal Primorje. Odpor Ajdovcev, ki še čakajo na prvo gostujoče slavje, je v 32. minuti strl Pijus Širvys, zmago je štiri minute pred koncem potrdil Hilal Soudani.
  • 17.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Primorje
    Maribor je s porazom v Celju zapravil možnost, da ujame Celje, s porazom v Kopru pa si je otežil še bitko za drugo mesto. V soboto bodo nasproti stali prav tako ranjeni Ajdovci, komu bo pripadel dvoboj v Ljudskem vrtu?
  • 14.04.2026 | Prva liga Telemach
    Koper ubranil drugo mesto
    Nogometaši Kopra so v 30. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor s 3:1 (1:0).
  • 13.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Koper - Maribor
    Prvoligaši bodo v ostrem ritmu preizkušenj dejavni že med tednom, 30. krog Prve lige Telemach bodo na Bonifiki odprli nogometaši Kopra in Maribora. Kdo bo dobil dvoboj za drugo mesto?
  • 04.04.2026 | Prva liga Telemach
    Nieto odločil štajerski derbi, Celjani bežijo 12 točk
    Nogometaši Celja so dobili zadnji štajerski derbi sezone in si na vrhu Prve lige Telemach priigrali 12 točk prednosti! Dvoboj z Maribora je z evrogolom v deseti minuti odločil Juanjo Nieto.
  • 03.04.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Maribor
    Sobotni nogometni maraton bodo s štajerskim derbijem zaključili nogometaši Celja in Maribora. Kdo bo boljši v spopadu vodilne dvojice Prve lige Telemach?
  • 20.03.2026 | Prva liga Telemach
    Aluminij na pragu zmage, Maribor izenačil v sodniškem dodatku
    Štajerski dvoboj v "šumi" ni dal zmagovalca! Aluminij je v drugi minuti drugega polčasa v vodstvo popeljal Aleksandar Zeljković, Hilal Soudani pa je z golom v 91. minuti preprečil poraz Maribora.

DELI NA