Ljubljančanke do prve pokalne lovorike

Nogometašice ljubljanske Olimpije so zmagovalke ženskega pokalnega tekmovanja. V finalu v Kopru so Ljubljančanke, ki so osvojile svoj prvi pokalni naslov, po kazenskih strelih premagale devetkratnega prvaka Nona Pomurja Beltince. Po rednem delu je bilo 1:1, pri kazenskih strelih pa so bile s 5:3 boljše igralke Olimpije, ki je sploh prvič v pokalnem tekmovanju porazila Pomurke.

Ženski pokal NZS, Koper, 25.5.
ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Nona Pomurje Beltinci 5:3 (0:0, 1:1)
0:1 Kolbl (50.), 1:1 Vindišar (84.)

Dinamičen prvi polčas

Ljubitelji nogometa smo videli dobro tekmo, na tribune pa so se vrnili gledalci, ki so dali prazniku nogometa piko na i. V prvem polčasu se mreži nista tresli, a smo spremljali kvaliteten nogomet. Uvodoma so imele nekaj več od igre Ljubljančanke: Izabela Križaj je merila v 13. minuti, v 24. minuti je bila pri strelu Ana Milović, a so jo blokirali. Svoje prilike so imele tudi Pomurke: v 38. minuti je Sara Makovec z desne izjemno podala, a Nina Kajzba pred vrati Olimpije ni prišla do strela, Olimpija pa je dvakrat blokirala strel Kaje Korošec.

V 50. in 84. minuti

Špela Kolbl je v 50. minuti Pomurke, sicer tudi državne prvakinje, popeljala v vodstvo. Kaji Korošec je pripadel duel na sredini, lepo je zaposlila Saro Makovec, ki je pred golom našla svojo kapetanko, ki je zadela v padu. Olimpija si je prizadevala, da bi poravnala, najlepši priložnosti je imela Ana Milović, ki je v 67. minuti poslala žogo prek vrat, v 82. minuti pa je bila na mestu Sara Nemet. V 84. minuti pa so Ljubljančanke, drugouvrščene v prvenstvu, izenačile prek Zale Vindišar, ki je izkoristila neodločnost Pomurk pred lastnim golom.

Tik pred koncem rednega dela je lepo priložnost za Pomurje zapravila Neli Hofman, tako da so sledili kazenski streli.

Olimpija brez napake

Pri teh je edini strel zgrešila Špela Rozmarič, ki je zadela prečko, odločilni strel pa je zadela Manja Rogan, ob njej pa še Milović, Barbara Kralj, Urška Bratuša in Anja Prša. Za Pomurke so bile z 11 metrov uspešne Nina Kajzba, Kaja Korošec in povratnica iz ZDA Lana Golob.

V prejšnji sezoni ni bilo zaključka pokala zaradi epidemije novega koronavirusa.

Izjave po tekmi:

Miki Kondič, trener ŽNK Olimpije Ljubljana:
„Za nami je vrhunska tekma, zasluge za to pa obema ekipama. Slovenija je lahko spet videla na delu 25 nogometnih princes, ki so pokazale, da znajo igrati nogomet. Upam, da se najdejo še dodano pogumni ljudje, da dvignemo ženski nogomet na še višji nivo, da bomo še imeli takih tekem. Tekma je bila izjemna, čestitke obema ekipama. Moram pa reči, da smo zmagali zasluženo.“

Špela Kolbl, kapetanka ŽNK Nona Pomurje Beltinci:
„Ko smo povedle 1:0, smo padle v igri, Olimpija pa je še naprej imela posest. Na koncu so poravnale, odločale so 11-metrovke. Čestitam Olimpiji za naslov.“

Manja Rogan, kapetanka ŽNK Olimpija Ljubljana:
„Vedele smo, da če izenačimo, potem bodo odločale 11-metrovke. Tudi med tednom smo trenirale streljanje najstrožjih kazni, saj se zavedamo, da je v nogometu vse mogoče. Bilo je malce treme, a je bila tista pozitivna.“

Je pa danes Sindikat poklicnih igralcev nogometa Slovenije (Spins) objavil, da je bila za najboljšo igralko sezone izbrana vezistka Pomurja Kaja Korošec. V najboljši postavi sezone pa so bile poleg nje še vratarka Eva Vamberger (Maribor Tabor), branilke Izabela Križaj (Olimpija Ljubljana), Lara Klopčič (Olimpija Ljubljana), Špela Rozmarič (Pomurje Beltinci) in Lana Golob (Pomurje Beltinci), vezistki Manja Rogan (Olimpija Ljubljana) in Zala Kuštrin (Radomlje) ter napadalke Nina Kajzba (Pomurje Beltinci), Ana Milović (Olimpija Ljubljana) in Špela Kolbl (Pomurje Beltinci).