Maribor in Sheriff v Ljudskem vrtu brez zadetkov

Nogometaši Maribora so v prvi tekmi 2. kroga kvalifikacij lige prvakov na domačem terenu igrali neodločeno 0:0 z moldavskim Šerifom iz Tiraspola. Povratna tekma bo 26. julija v Moldaviji.

2. krog kvalifikacij za Uefa lige prvakov, prva tekma:

Maribor – Sheriff 0:0

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 7150, sodniki: Lechner, Heidenreich, Kolbitsch.
Strelci: /
Rumeni kartoni: Mitrović, Sikošek; Radeljić.
Rdeč karton: /

Maribor: Bergsen, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Pihler (od 67. Antolin), Repas, Žugelj (od 82. Guerrico), Šturm (od 82. Kronaveter), Brnić, Baturina.
Šerif Tiraspol: Abalora, Guedes, Radeljić, Kiki, Kipozzo, Lushkaja, Kyabou, Badolo, Pernambuco, Yansane (od 65. Tejan), Rasheed (od 77. Ouattara).

Mariborska zasedba se je v prvem krogu kvalifikacij merila s Šahtarjem iz Soligorska, zdaj pa je v drugem krogu njen tekmec še za spoznanje kakovostnejši Šerif. Ta je v prejšnji sezoni preskočil vse kvalifikacijske ovire ter se celo prebil v skupinski del lige prvakov. Danes v Ljudskem vrtu moštvi nista zadeli, tako da bo odločila povratna tekma.

V prvem delu današnjega obračuna, za katerega Mariborčani sicer niso imeli najboljše popotnice, saj so v uvodnem domačem krogu klonili z Radomljami, je bilo razmerje moči po začetnem pritisku gostov enakovredno. Moldavska ekipa je sicer imela nekaj več od igre, tudi domači vratar Menno Bergsen pa malo več dela.

Najbolj nevarna sta bila poskusa Šerifa v 13. in 17. minuti. Najprej je s kakšnih 20 metrov meril Regi Lushkja, izkazal pa se je Bergsen, ki je žogo preusmeril v kot. Zatem pa je s prostega strela nevarno meril še Pernambuco, a je bil domači vratar na pravem mestu.

Pozneje so domači vzpostavili ravnotežje, a vendarle brez kakšnih nevarnejših akcij. Za edini pravi strel proti vratom Šerifa, po katerem je moral posredovati tudi vratar Razak Abalora, pa je v 38. minuti poskrbel Roko Baturina, a je žoga po strelu s kakšnih 18 metrov končala v naročju gostujočega vratarja.

V nadaljevanju Mariborčanom dolgo ni uspelo priti do aktivnejše predstave, pobudo so prepuščali gostom, ti pa so bili vse nevarnejši, Bergsen pa je imel spet nekaj dela. Najprej je zapretil Stjepan Radeljić, nato je ob pomoči soigralcev v obrambi v 52. minuti Bergsen ustavil dva poskusa šerifa iz bližine, po strelu Ibrahima Rasheeda je bil že premagan, vendar je obramba Maribora žogo izbila v kot.

V 72. minuti pa se je mariborski vratar spet moral izkazati ob nevarnem strelu Kaya Tejana. Maribor je ob koncu sicer imel rahlo terensko premoč, toda le eno ali dve polpriložnosti, že v sodnikovem dodatku še zadnji poskus iz kota, a se je dvoboj končal z 0:0.

Zmagovalec slovensko-moldavskega obračuna se bo v tretjem krogu lige prvakov pomeril z boljšim iz finsko-češkega dvoboja HJK Helsinki - Viktoria Plzen.

Tekst: STA
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 18.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani malce prekratki za neposredno uvrstitev v osmino finala
    Celje si je na zadnji tekmi leta razdelilo točke s Shelbournom. Za neposreden preboj v osmino finala je bilo za las prekratko.
  • 17.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani uspešno leto zaključujejo na domačem igrišču
    Medtem ko ostali prvoligaši uživajo v zimskem tekmovalnem premoru, nogometaše Celja čaka še zadnja tekmovalna obveznost v letu 2025. Grofje v zadnjem krogu UEFA Konferenčne lige gostijo irski Shelbourne.
  • 11.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celje z Reke brez želenega rezultata
    Gostovanje na Rujevici se ni končalo po željah Celja. Slovenski predstavniki so izgubili s 3:0, za domačine pa je zadel tudi reprezentant Petrovič.
  • 10.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Na Reko po tri točke
    Nogometaši Celja bodo na Reki odigrali peto preizkušnjo UEFA Konferenčne lige. Grofje se na zadnje letošnje gostovanje odpravljajo z jasno željo, s Kvarnerja se želijo vrniti z novo zmago.
  • 27.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celje prvič brez točk
    Celje je na Češkem prvič v letošnji sezoni UEFA Konferenčne lige ostalo brez točk. Sigma iz Olomouca je bila boljša z 2:1.
  • 27.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V češki Olomouc po četrto zmago
    Nogometaši Celja odštevajo do četrte preizkušnje UEFA Konferenčne lige. Četa Alberta Riere bo v četrtkovem večeru gostovala v češkem Olomoucu, v dvoboju s Sigmo pa bo napadala četrto zmago.
  • 19.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Državne prvakinje sklenile evropsko sezono
    Nogometašice Mure None so na povratni tekmi osmine finala novoustanovljenega evropskega pokala v Murski Soboti izgubile proti danskemu Nordsjaellandu z 0:4 (0:2) in se tako poslavljajo od evropskih tekmovanj.
  • 18.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V Fazaneriji po evropski četrtfinale
    Igralke Mure None so na prvi tekmi osmine finala novoustanovljenega evropskega pokala v Farumu izgubile proti danskemu Nordsjaellandu z 0:1 (0:1). Povratna tekma bo v sredo ob 18. uri v Murski Soboti.
  • 12.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Z minimalnim porazom z Danske
    Igralke Mure None so na prvi tekmi osmine finala novoustanovljenega evropskega pokala v Farumu izgubile proti danskemu Nordsjaellandu z 0:1 (0:1). Povratna tekma bo prihodnjo sredo ob 18. uri v Murski Soboti.
  • 11.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Na Dansko po pozitiven rezultat
    Danski Nordsjælland bo tekmec ŽNK Mure Nona. Povratna tekma bo v sredo, 19. 11., ob 18. uri v murskosoboški Fazaneriji. V četrtfinale bo napredovala ekipa, ki bo boljša v skupnem seštevku dveh tekem.

DELI NA