Maribor klonil v generalki

Za Domžalami, Gorico in Olimpijo, ki je sklenila evropsko popotovanje, so prve evropske preizkušnje, zadnji test pred prihajajočim obračunom z Zrinjskim pa so danes odigrali tudi nogometaši Maribora in v generalski izgubili s Krasnodarjem.

Četrta ekipa ruskega prvenstva je v Ljudskem vrtu slavila z izidom 2:0, Jasmina Handanovića pa je v uvodu obeh polčasov premagal Claesson. Šved v konici ruskega prvoligaša je prvič udaril v deveti minuti, ko je po predložku v kazenski prostor zadel z udarcem pod prečnikom. Na drugi strani je dvakrat poizkušal Ahmedi, ki v dvoboju z Interjem, podobno kot Mešanović, ni staknil resnejše poškodbe, a je bil obakrat na mestu vratar Sinicin. V končnici prvega polčasa je zapretil še Viler, Handanović pa je zaustavil udarec Joaozinha, zadnja priložnost pred odmorom pa se je ponudila Bajdetu.

V uvodu drugega polčasa je Krasnodar podvojil svojo prednost, Claesson pa je meril z roba kazenskega prostora in zadel enega od domačih branilcev. Tudi zatem so poizkušali Mariborčani, najprej Ahmedi, nato še Bajde, v 71. in 79. minuti pa je tretji zadetek Rusov preprečil Handanović. Na nasprotni strani igrišča je po prostem strelu Tavaresa dobro posredoval Sinicin in ostalo je pri zmagi Krasnodarja.

MARIBOR - KRASNODAR 0:2 (0:1)

Strelec: Claesson (9', 51')
Maribor: Handanović, Palčič (83' Hodžić), Rajčević, Šuler, Viler, Kabha (73' Pihler), Vrhovec (83' Ogrinec), Hotić (73' Kramarič), Ahmedi (73' Tavares), Bajde (83' Vokić), Zahović (80' Mešanović). Trener: Darko Milanič.