07.06.2017 | Tekmovanja mladih
Maribor najboljši tudi v konkurenci U15

Po članskem, mladinskem in kadetskem prvaku smo dobili še končno odločitev v tekmovanju za nogometaše do 15 let. Naslova se veselijo upi Maribora, ki pa so morali za slavje malce tudi trepetati, saj je povratni dvoboj z Domžalčani postregel s pravcato dramo, a so jo Štajerci z golom v končnici tekme obrnili v svojo korist.

Liga U15 – druga finalna tekma:

DOMŽALE - MARIBOR 3:2 (3:1)

Sodniki: Anže Jerič, Žan Habuš, Borut Gerkman.
Strelci: Peterka (17., 22.), Zupan (26.); Krašovic (6.), Vipotnik (64.).
Rumeni kartoni: Peterka; Sedej, Rakun.
Rdeči karton: /.

Domžale: Dajčar, Zupan, Sojer (68. Ribaš), Peterka, Stupar, Kepic, Ciglar (66. Prusnik), Pišek (68. Tomić), Medle (69. Jančar), Kurent (17. Šteblaj), Džunov. Trener: Primož Jeršin.
Maribor: Gorenjak, Žaler, Vipotnik, Krašovic, Sedej, Rantuša Lampreht, Rakun, Ciganović, Penič (49. Turičnik), Poštrak, Verdnik (69. Kompan). Trener: Danijel Širec.

Maribor je, po tem ko je že v prvi tekmi slavil s 3:0, do naslova državnega prvaka prišel s skupnim izidom 5:3. Štajerci so povedli že v uvodni fazi srečanja in v šesti minuti, ko je bil po kotu najvišji Matic Krašovic, je že kazalo, da bodo vijolice finale mirno pripeljale v svojo korist. A sledil je preobrat Domžalčanov, ki so na odmor odšli z vodstvom s 3:1. Žan Peterka je v 17. minuti po predložku z desne strani igrišča izničil gostujočo prednost, pet minut zatem pa po nekaj odbitih žogah v gostujočem kazenskem prostoru zadel še drugič. V 26. minuti se je mariborska mreža tresla še tretjič, po golu Jake Zupana pa je že zadišalo po tem, da bi Domžalčani lahko prišli tudi do sanjskega preobrata

V razgibani in odprti predstavi smo v drugem polčasu videli še nekaj priložnosti, vprašanje o državnem prvaku pa je bilo dokončno odločeno v 64. minuti, ko so varovanci mariborskega stratega Danijela Širca po zaslugi najboljšega strelca Žana Vipotnika zadeli še drugič na tekmi in si pred končnico povratne tekme v Dobu priigrali praktično neulovljivo prednost. Mariborčani so tako šele prvič v letošnji sezoni ostali brez zmage, a to ni pokvarilo veselja fantov v vijoličastem.

Mariborske mladinske selekcije so imeli v letošnji sezoni izjemno plodno leto. Mladinci so postali pokalni prvaki, kadeti so si priigrali naslov državnega prvaka in pripomogli tudi do slavja v skupni razrvstitvi SKL in SML, s čimer so si vijolice priigrale tudi nastop v UEFA Mladinski ligi prvakov.