26.10.2023 | Ženska A
Med strelkami Lara, Luana in Lana

Naše reprezentantke se pripravljajo na dve tekmi v Uefini ligi narodov. Pred prihodom na reprezentančno akcijo pa so se izkazale v ligah in prvenstvih na tujem.

Prva zmaga za Viktorio

Mateja Zver je v 1. avstrijski ligi zabeležila novo zmago, v 7. krogu je s soigralkami slavila na gostovanju v Linzu. Kapetanka reprezentance je igrala vseh 90 minut. Tija Šoštartič Karić je tekmo Sturma na gostovanju spremljala s klopi za rezervne igralke.

Celo tekmo je v 2. avstrijski ligi odigrala tudi mlada reprezentantke Viktoria Bittendorfer, njen klub Horn pa je vknjižil prvo zmago v 2. avstrijski ligi.

70. gol Lare Prašnikar

V Nemčiji je bil na sporedu 7. krog. S prvim ligaškim golom sezone se je izkazala Lara Prašnikar, ki je pomagala Eintrachtu do prepričljive domače zmage (5:1). To je bil hkrati tudi jubilejni 70. gol Lare Prašnikar v dresu nemških ekip. Wolfsburg Sare Agrež (ni je bilo v postavi) je doma remiziral s Hoffenheimom. Korina Lara Janež je v igro vstopila v 82. minuti na tekmi, ko je njen klub RB Leipzig z 0:3 klonil proti Bayernu. Adrijana Mori (Turbine Potsdam) okreva po poškodbi. Po poškodbi pa okreva tudi Nina Predanič, ki je članica švicarskega Grasshopperja (7. ekipa lige v tem hipu). Treningom se bo kmalu priključila, februarja pa računa na prve igralne minute.

Zara na vrhu

V Italiji se je zmage v 5. krogu razveselila Zara Kramžar, ki je z Romo v gosteh s 5:0 porazila Sampdorio. Zara je v igro vstopila v 69. minuti. Celo tekmo je v dresu Fiorentine odigrala Kaja Eržen, ki je prejela tudi rumeni karton, njena ekipa pa je doma z 1:2 klonila proti Juventusu. Nina Kajzba (Napoli) je v 70. minuti vstopila v igro ob porazu Napolija v Milanu (0:2). V Serie A2 je Bologna s Saro Gradišek in Zalo Kuštrin, obe sta odigrali celo tekmo, Bologna je zabeležila tretji poraz.

Na vrhu belgijske lige je OH Leuven, ki je tokrat z 8:1 porazil Charleroi. Gol k zmagi je prispevala tudi naša reprezentantka Lana Golob. V Španiji sta Dominika Čonč (Levante Las Planas) in Zala Meršnik (Sporting de Huelva) klonili doma. Dominika je v igro vstopila v 46. minuti, Zala pa je branila 4. tekmo v tej sezoni.

Na Portugalskem je poraz zabeležila tudi Nika Babnik. V igro je prišla ob koncu 1. polčasa, njena ekipa Albegaria pa je doma z 1:3 izgubila proti Maritimu.

Fenerbahče in Paris FC zmagovito

Na vrhu turške lige ostaja Fenerbahče z Lano Ivanuša. V gosteh so s 4:0 porazil Fatih Vatan Spor.

Izvrstno gre tudi ekipi Paris FC, kamor se je poleti preselila reprezentantka Kaja Korošec. V 5. tekmi prvenstva so prišli do 5. zmage, Kaja je odigrala 2. polčas.

V Grčiji je prvi poraz v prvenstvu, igran je bil 3. krog, vknjižil Panathinaikos Manje Rogan.

Na vrhu hrvaške lige pa je ŽNK Split (ima tudi dve tekmi več kot ŽNK Osijek), ki je tokrat z 8:0 premagal ŽNK Međimurje Čakovec, en gol pa je k zmagi dodala Luana Zajmi.