21.01.2013 | A
Med vikendom med strelci le Matavž

Slovenska javnost je v pričakovanju prvega seznama igralcev, ki ga bo v torek na novinarski konferenci objavil Srečko Katanec, zato je primeren trenutek, da pogledamo, kako so se reprezentanti z zadnjega reprezentančnega seznama s tekme z Makedonijo odrezali minuli vikend.

Po minulem vikendu bi težko našli slovenskega reprezentanta, med tistimi, ki so seveda že pričeli z ligaškimi tekmami ali pa jih niso niti prekinili, ki bi bil s predstavo svojega moštva res zadovoljen. Tim Matavž je z golom za svoj PSV verjetno še najbližje zadovoljstvu, vendar kaj, ko je njegova ekipa na domačem štadionu izgubila proti zdaj trinajsti ekipi lige in z vrha padla na drugo mesto.

Sicer so med vikendom v Italiji nastopili Samir Handanović, ki je z Interjem gostoval pri Romi, zadetek v tekmi, ki se je končala za 1:1 pa mu je z bele točke zabil Francesco Totti, Bojan Jokić je zbral vseh 90 minut na tekmi s Parmo, ki se je prav tako končala z 1:1, medtem ko je bil Boštjan Cesar zaradi kartonov na tribuni. Od 83. minute je v Pescari za Torino nastopil Valter Birsa, vso tekmo pa je za Palermo ob remiju 2:2 z Laziem odigral Jasmin Kurtić. Josip Iličić je tekmo zapustil v 79. minuti, ko je bil rezultat na semaforju 2:1. Rene Krhin je tekmo v Milanu med Milanom in Bologno spremljal s klopi.

Na Nizozemskem je celo teko poleg Matavža odigral tudi Andraž Kirm, njegov Groeningen pa je izgubil doma z Utrechtom.

Učinek reprezentantov


IgralecTekmaUčinek
Vratarji    
Samir Handanovič Roma : Inter 1:1 Branil vso tekmo.
Jasmin Handanovič Zimski premor  
Branilci    
Gregor Balažic Zimski premor  
Mišo Brečko Zimski premor  
Bojan Jokič Chievo : Parma 1:1 Igral vso tekmo.
Dejan Kelhar Zimski premor  
Dominic Maroh Zimski premor  
Aleš Mejač Zimski premor  
Andraž Struna Zimski premor  
Marko Šuler Zimski premor  
Zvezni    
Goran Cvijanovič Zimski premor  
Rok Elsner Zimski premor  
Josip Iličič Palermo : Lazio 2:2 Igral do 79. minute.
Kevin Kampl Zimski premor  
Andraž Kirm Groningen : Utrecht 0:2 Igral vso tekmo.
Rene Krhin AC Milan : Bologna 2:1 Na klopi.
Jasmin Kurtič Palermo : Lazio 2:2 Igral vso tekmo.
Aleš Mertelj Zimski premor  
Mirnes Šišič Brez kluba  
Napadalci    
Robert Berič Zimski premor  
Zlatko Dedič Zimski premor  
Tim Matavž PSV : Zwolle 1:3 Igral vso tekmo, zadel za 1:1.
Nejc Pečnik Sheffield W : Wolverhampton 0:0 Zunaj kadra.


Tekst: NZS/MaK
Foto: Ekipa

SORODNE NOVICE

  • 13.02.2026 | A
    Znan razpored slovenskih tekem v Uefa Ligi narodov
    Evropska nogometna zveza (UEFA) je po včerajšnjem žrebu določila razpored tekem v Uefa ligi narodov.
  • 12.02.2026 | A
    Slovenija proti tradicionalno neugodnim nasprotnikom
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v drugem kakovostnem razredu skupinskega dela lige narodov v skupini B1 pomerila z reprezentancami Škotske, Švice in Severne Makedonije. Tekmovanje se bo začelo septembra.
  • 12.02.2026 | A
    Danes žreb skupin nogometne lige narodov
    Evropska nogometna zveza Uefa bo danes v Bruslju izžrebala skupine nove izvedbe lige narodov. Obenem bodo v Bruslju izvedli tudi 50. redni kongres, ki bo potekal že dopoldne pred žrebom.
  • 10.02.2026 | A
    Vipotnik dvakrat, Horvat podal na debiju
    Žan Vipotnik s 15 zadetki kraljuje na vrhu Championshipove lestvice strelcev, Tomi Horvat pa se je navijačem Bristola predstavil z asistenco.
  • 06.02.2026 | A
    Selektor Cesar izbral ekipo sodelavcev
    Boštjan Cesar, novi selektor članske izbrane vrste Slovenije, je pred prvimi pripravljalnimi preizkušnjami izbral sodelavce v reprezentačnem štabu.
  • 03.02.2026 | A
    Zeljković odslej na Madžarskem
    Adrian Zeljković bo nogometno kariero nadaljeval na Madžarskem. Viktoria Plzen ga je posodila MTK-ju iz Budimpešte, madžarski klub pa ima po koncu sezone možnost odkupa 23-letnega vezista.
  • 02.02.2026 | A
    Horvat prestopil v Anglijo
    Reprezentančni vezist Tomi Horvat bo kariero nadaljeval v Angliji. Drugoligaš Bristol City je z avstrijskim Sturmom iz Gradca sklenil dogovor o prestopu 26-letnega Prekmurca za nerazkrito odškodnino, so sporočili iz Bristola.
  • 02.02.2026 | A
    Šeško rešil zmago Uniteda, zabila tudi Janža in Sešlar
    Benjamin Šeško je Unitedu pristreljal tretjo zaporedno zmago. Zadetka sta se veselila tudi Svit Sešlar in Erik Janža.
  • 27.01.2026 | A
    Oblak spet brez prejetega zadetka, Vipotnik na svoj račun dodal še dva
    Jan Oblak je svojo mrežo znova ohranil nedotaknjeno, Žan Vipotnik pa je dvakrat zabil Blackburnu in se na vrhu ligaške lestvice strelcev oddaljil od zasledovalcev.
  • 21.01.2026 | A
    Cesar: Zgraditi moramo pravo energijo
    Boštjan Cesar je v torek tudi uradno prevzel vodenje slovenske nogometne reprezentance. Glavna cilja do poletja 2028 sta obstanek v skupini B lige narodov in uvrstitev na EP 2028 v Angliji, Walesu, Severni Irski in na Škotskem. Kot pomemben element za doseganje zastavljenih ciljev Cesar izpostavlja pravo energijo.

DELI NA