25.02.2014 | U21
Mlada reprezentanca s Hrvati, Tomaž Kavčič objavil seznam

Slovensko reprezentanco do 21 let v terminu, ko A reprezentanca gostuje v Alžiriji, čaka nova preizkušnja. V prijateljski tekmi se bodo varovanci Tomaža Kavčiča v Kopru pomerili s Hrvaško.

Tekma med Slovenijo in Hrvaško bo v terminu, ko bi Slovenija sicer morala igrati kvalifikacijsko tekmo z Andoro, ki pa je bila prestavljena zaradi težav z igrišči v Andori na maj. “Iskali smo nasprotnika in našli Hrvate, ki so bili brez tekme v tem terminu. Nam bo ta tekma služila predvsem zato, da preizkusimo kakšnega novega igralca, oziroma takšnega, ki je doslej igral nekoliko manj. Pomembno pa je tudi, da ohranimo konstantni ritem tekem, nazadnje smo namreč igrali novembra v Bolgariji,” je ob objavi seznama povedal selektor Kavčič.

Hrvati imajo odlično selekcijo do 21 let, ki trenutno v svoji kvalifikacijski skupini zaseda prvo mesto pred Ukrajino in Švico. V tujini igra osem igralcev trenutne selekcije, med njimi Josip Radoševič v Napoliju, Marko Livaja v Atalanti in Tin Jedvaj v Romi. “Poznamo hrvaško izbrano vrsto zato vem, da lahko pričakujemo izjemno težko tekmo. Ampak raje igramo z močnimi reprezentancami, saj lahko le tako naredimo korak naprej.”

Izbor nogometašev za tekmo v Kopru je delno osvežen, Kavčič zaradi poškodb ni vpoklical Eneja Jeleniča (tetiva) in Matica Črnica (meniskus), medtem ko bo Haris Vučkić tekmo v dogovoru s selektorjem izpustil. “Vučkićeve kvalitete so mi dobro poznane in Haris bo seveda v kadru že na naslednji kvalifikacijski tekmi.”

V ekipi je nekaj igralcev, ki še niso zabeležili nastopa, zato je morda tekma s Hrvati idealna priložnost. “Nicolas Rajsel je dobil slovenski potni list, ki si ga je sam zelo želel in morda je to priložnost, da se ga preizkusi. Zato je tokrat na seznamu. Tudi Domen Črnigoj je igralec, ki je v Sloveniji že pokazal svojo kvaliteto, za mlado reprezentanco pa še ni nastopil, čeprav je že bil z nami.”

Reprezentanca se bo zbrala v nedeljo ter bo nastanjena v Strunjanu. Kavčič bo predvidoma opravil štiri treninga – enega v nedeljo, dva v ponedeljek in enega v torek.

Tekma s Hrvaško, selektor Nenad Gračan je seznam objavil že 20. februraja, bo odigrana v sredo, 5. marca ob 15:00 na Bonifiki. Vstop je prost.

Seznam reprezentance:

Vratarja:
A. Cotman (NK Maribor), A. Jug (Bordeaux, FRA);

Obrambni igralci:
M. Blažič (FC Koper), E. Janža (Domžale), L. Krajnc (Cesena, ITA), N. Mitrovič (Olimpija Ljubljana), M. Palčič (FC Koper), D. Šme (FC Koper), D. Trajkovski (NK Maribor);

Zvezni igralci:
Ž. Benedičič (AC Milan, ITA), D. Črnigoj (FC Koper), A. Derviševič (NK Maribor), D. Klinar (Rudar V.), Ž. Majer (Domžale), N. Rajsel (Celje), B. Verbič (Celje), B. Vrhovec (Celje), M. Zajc (Celje), U. Žibert (FC Koper)

Napadalci:
E. Bratanovič (FC Teplice, CZE), M. Pučko (FC Koper), A. Šporar (Olimpija Ljubljana)

Tekst: NZS/MaK
Foto: Ekipa

SORODNE NOVICE

  • 31.03.2026 | U21
    Mladi Slovenci ugnali vodilno ekipo skupine
    Mlada reprezentanca Slovenije je z goloma Mateja Malenška in Davida Pejičića premagala Norveško in vodilni ekipi skupine G kot prva v kvalifikacijah odvzela točke.
  • 30.03.2026 | U21
    Na Ptuju z Norveško
    V torek bo reprezentančnega nogometa na pretek, novo preizkušnjo bo odigrala tudi reprezentanca Slovenije do 21 let. Ekipa selektorja Andreja Razdrha se bo na Ptuju pomerila z Norveško.
  • 27.03.2026 | U21
    Na Grbavici do točke
    Kvalifikacijski obračun mladih reprezentanc Bosne in Hercegovine ter Slovenije ni postregel z zmagovalcem. Ekipi sta se na sarajevski Grbavici razšli brez zadetkov.
  • 26.03.2026 | U21
    V Sarajevu na lov po prvo zmago
    Zaključek marca mineva v znamenju reprezentančnih preizkušenj. Jutri v drugo polovico kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 vstopa tudi izbrana vrsta do 21 let, ki se bo na sarajevski Grbavici pomerila z Bosno in Hercegovino.
  • 17.03.2026 | U21
    Mlada reprezentanca z BiH in Norveško
    Konec marca se bo prvič v letu 2026 zbrala tudi nogometna reprezentanca Slovenije do 21 let. Četa selektorja Andreja Razdrha bo drugo polovico kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 odprla v Sarajevu, nato pa bo doma gostila še Norveško.
  • 14.11.2025 | U21
    Oslabljeni Slovenci poraženi na Nizozemskem
    Reprezentanca Slovenije do 21 let je v močno zdesetkani zasedbi odigrala četrto tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Mladi Slovenci so morali po dveh zadetkih v drugem polčasu čestitati Nizozemcem.
  • 13.11.2025 | U21
    Mlada reprezentanca z Nizozemsko
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo prvo polovico kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 sklenila z gostovanjem na Nizozemskem. Selektor Andrej Razdrh bo v obračun poslal zaradi poškodb pošteno spremenjeno zasedbo.
  • 10.11.2025 | U21
    Poškodbe pred tekmo z Nizozemci zdesetkale slovensko vrsto
    Reprezentanca do 21 let je s ponedeljkovim treningom pričela s pripravami na novembrsko kvalifikacijsko preizkušnjo proti mladi selekciji Nizozemske, ki se ji bodo Slovenci zoperstavili v pošteno zdesetkani zasedbi.
  • 04.11.2025 | U21
    Ob koncu prve polovice kvalifikacij še na Nizozemsko
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo prvo polovico kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 zaključila z novembrskim gostovanjem na Nizozemskem.
  • 14.10.2025 | U21
    Poraz na Bonifiki
    Na Obali slavi mlada reprezentanca Bosne in Hercegovine, ki je naše fante ugnala z zadetkoma Kujovića in Keranovića.

DELI NA