07.06.2025 | U21
Mlada reprezentanca v sklepnem delu priprav

Mlada slovenska nogometna reprezentanca v Mariboru počasi zaključuje z osrednjim delom priprav na Evropsko prvenstvo U21 2025. Izbranci Andreja Razdrha so danes pod Pohorjem opravili nov trening, že v ponedeljek pa sledi odhod proti reprezentančni bazi v Nitri.

Fantje na Štajerskem uživajo v odličnih pogojih za trening. »Mislim, da smo lahko zelo zadovoljni z dosedanjim delom priprav. Opravili smo nekaj težkih treningov, veliko delamo tudi na taktiki,« pravi Jošt Pišek, ki največjo slovensko prednost vidi v ekipnem duhu. »Vsi se zelo dobro razumemo med sabo in mislim, da lahko s tem karakterjem naredimo veliko. Resnično imamo zelo močno kemijo v ekipi.«

Pišek na Slovaškem pričakuje zahtevne nasprotnike, ki pa se jih ne boji. »Čakajo nas tri zelo zahtevne tekme. Nemčija, Anglija in Češka so zelo kakovostne reprezentance.  Sploh na prvih dveh tekmah pričakujem, da bo nasprotnik imel večjo posest, medtem ko bomo mi stavili na organizirano obrambo in iskali priložnosti iz protinapadov ter prekinitev. Ta recept se je izkazal za uspešnega že v kvalifikacijah.«

Slovenski vezist je dobro formo potrdil na pripravljani tekmi proti Slovaški, kjer je dosegel zadetek iz prostega strela in prispeval podajo za izenačenje. Na tej tekmi je nase opozoril tudi Marko Brest, novopečeni državni prvak z ljubljansko Olimpijo. »Mislim da lahko iz te tekme izvlečemo veliko. Prve pol ure smo igrali zelo dobro, potem pa smo bili nekoliko v podrejenem položaju zaradi številčne premoči nasprotnika. Kljub temu smo pokazali karakter in uspeli zabiti dva zadetka.«

Tudi nogometaš Olimpije vidi slovensko moč v povezanosti. »Smo ekipa, ki diha drug za drugega in to se čuti na igrišči,« razloži Brest, ki pričakuje, da bo na evropskem prvenstvu marsikaj odvisno tudi od kondicijske pripravljenosti. »Veliko smo delali na fizični pripravljenosti, saj nas na Slovaškem čakajo tri težke tekme v razmaku sedmih dni. Pričakujem, da bo veliko fantov dobilo priložnost za igro in vsak od nas bo dal od sebe svoj maksimum. Smo mladi in pri teh letih utrujenost ne sme biti izgovor,« zaključi Brest.

Tekst: MKo
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 10.11.2025 | U21
    Poškodbe pred tekmo z Nizozemci zdesetkale slovensko vrsto
    Reprezentanca do 21 let je s ponedeljkovim treningom pričela s pripravami na novembrsko kvalifikacijsko preizkušnjo proti mladi selekciji Nizozemske, ki se ji bodo Slovenci zoperstavili v pošteno zdesetkani zasedbi.
  • 04.11.2025 | U21
    Ob koncu prve polovice kvalifikacij še na Nizozemsko
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo prvo polovico kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 zaključila z novembrskim gostovanjem na Nizozemskem.
  • 14.10.2025 | U21
    Poraz na Bonifiki
    Na Obali slavi mlada reprezentanca Bosne in Hercegovine, ki je naše fante ugnala z zadetkoma Kujovića in Keranovića.
  • 13.10.2025 | U21
    Na Bonifiki z Bosno in Hercegovino
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo po dveh gostovanjih odigrala prvo domačo tekmo v sklopu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Mlada izbrana vrsta se bo na Bonifiki pomerila z reprezentanco Bosne in Hercegovine.
  • 11.10.2025 | U21
    Misli po remiju z Izraelom že usmerjene v torkovo preizkušnjo
    Reprezentanca Slovenije do 21 let je v drugi preizkušnji kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027 iztržila prvo točko. Mladi Slovenci so v madžarskem Budaörsu remizirali z Izraelom, že v torek pa se bodo v Kopru pomerili z Bosno in Hercegovino
  • 10.10.2025 | U21
    V obračunu z Izraelom do prve točke
    Mladi Slovenci so v dvoboju z Izraelci prišli do prve točke v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo U21 2027! Izrael je v 53. minuti tekme v madžarskem Budaörsu v vodstvo popeljal Tay Abed, v naslednjem napadu pa je izenačil Luka Topalović.
  • 09.10.2025 | U21
    Jutri z Izraelom, v Budimpešto z jasnim ciljem
    Pred slovensko reprezentanco do 21 let je druga preizkušnja v sklopu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Mladi Slovenci se bodo v madžarskem Budaörsu pomerili z Izraelom.
  • 06.10.2025 | U21
    Mlada reprezentanca pričela s pripravami v spremenjeni zasedbi
    Slovenska reprezentanca do 21 let se je danes zbrala v Moravskih Toplicah, kjer se bo pripravljala na prihajajoči kvalifikacijski tekmi z Izraelom ter Bosno in Hercegovino.
  • 01.10.2025 | U21
    V oktobrskem terminu z Izraelom in BiH
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo v oktobrskem terminu odigrala še dve tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2027. Slovenci se bodo merili z Izraelom ter Bosno in Hercegovino.
  • 09.09.2025 | U21
    Kvalifikacije odprli s porazom
    Reprezentanca Slovenije do 21 let je kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki jih bosta leta 2027 gostili Albanija in Srbija, odprla s porazom na Norveškem.

DELI NA