Mladinci Brava na Portugalsko

Mladinska selekcija Brava bo v sredo popoldne odigrala povratno tekmo drugega kroga UEFA Mladinske lige prvakov, portugalski prvak Porto si je na prvi tekmi priigral štiri gole prednosti.  

Prvi dvoboj v Kranju se je končal z visoko zmago Porta, gostje so bili boljši z izidom 0:4. Ljubljanska mreža se je trikrat zatresla v prvem polčasu, v katerem so v polno merili Bernardo Lima, Andre Miranda in Guilherme Carvalhko, Lima pa je v 68. minuti potrdil zmago modro-belih.

Portugalski prvak v povratno tekmo vstopa z zajetno zalogo, četa ljubljanskega stratega Tomaža Petroviča pa se je na zahod stare celine odpravila z željo, da si na povratni tekmi priigra boljši rezultat.

Bravo se je po evropskem porazu v Kranju vrnil v zmagovalne tirnice, Šiškarji so v državnem prvenstvu premagali grosupeljsko Brinje in velenjski Rudar. Na tekmi v Grosupljem je že v uvodni minuti zadel Andrej Pečar, obračun z Velenjčani pa je bil odločen minuto pred koncem tekme, ko je za minimalno zmago Šiškarjev zadel Matevž Šimnovec. Po gostovanju v Kranju je bil v portugalskem prvenstvu uspešen tudi Portu, ki je s 3:0 ugnal Vitorio.

Dvoboj, ki ga bo Porto v mestu Vila Nova de Gaia gostil na na stadionu Municipal Jorge Sampaio, se bo pričel ob 16. uri.   

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 07.02.2026 | Prva liga Telemach
    Bravo klonil tudi v tretje, točke Ajdovcem
    Bravo je izgubil še tretjo preizkušnjo v nadaljevanju Prve lige Telemach. Ajdovci so do zmage prišli z udarnim prvim polčasom, v katerem so trikrat zatresli ljubljansko mrežo.
  • 06.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Primorje - Bravo
    Prvi obračun 20. kroga bo odigran v Ajdovščini. Tako gostitelji kot gostje bodo iskali prve spomladanske točke.
  • 03.02.2026 | Prva liga Telemach
    Mura v drugo iz Stožic vendarle z zmago
    Nogometaši Brava so v 20. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Muri z 0:2 (0:0).
  • 02.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Mura
    Nogometaši Mure se po sobotnem gostovanju v prestolnici še drugič v nekaj dneh odpravljajo v Stožice. Črno-beli se bodo po Olimpiji pomerili še z Bravom, ki se bo pobiral po visokem porazu v Kopru.
  • 31.01.2026 | Prva liga Telemach
    Visoka zmaga Kopra
    Nogometaši Kopra so v 19. krogu Prve lige Telemach premagali Bravo s 6:2 (5:0).
  • 30.01.2026 | Prva liga Telemach
    Arnol ostaja v Šiški
    Najuspešnejši trener v zgodovini kluba bo na klopi Brava ostal do konca sezone 2027/28.
  • 29.01.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Koper - Bravo
    Sobotni spored sklepata Koper in Bravo. Komu bo pripadel dvoboj rumeno-modrih?
  • 25.01.2026 | Prva liga Telemach
    Beno Selan k Luki Elsnerju
    Beno Selan se je po 102 tekmah v dresu Brava preselil na Poljsko. Mladi reprezentant Slovenije bo nogometno pot nadaljeval pri Cracovii, ki jo vodi Luka Elsner.
  • 21.01.2026 | Prva liga Telemach
    Omoregie prvi novinec v zasedbi Brava
    Prvega zimskega novinca so predstavili tudi pri Bravu. Ljubljančanom se je pred nadaljevanjem prvenstva pridružil Divine Omoregie, ki je jeseni igral za Domžale.
  • 14.01.2026 | Prva liga Telemach
    Jakupović v nemški Kiel
    Aldin Jakupović se po 17 tekmah in petih zadetkih v dresu Brava prvič v karieri seli v tujino. Devetnajstletnik bo nogometno pot nadaljeval na severu Nemčije, pri Holstein Kielu se je pridružil Davidu Zec.

DELI NA