Mladinci Liverpoola boljši tudi v drugi tekmi

Mladinci Maribora so morali po porazu v Lendavi tudi v drugi tekmi z Liverpoolom priznati premoč nasprotnika. Četa trenerja Stevena Gerrarda je po vzoru članskega moštva odpor Štajercev strla s hitrima zadetkoma v uvodnem delu srečanja.

UEFA Mladinska liga prvakov, četrti krog:

LIVERPOOL U19 - MARIBOR U19 3:0 (2:0)

Stadion: Prenton Park, Birkenhead.
Sodniki: A. Dallas, P. O'Neill, D. McFarlane (Škotska).
Strelci: Jones (4'), Woodburn (11'), McAuley (86')
Rumeni kartoni: Kane; Žgajner, Žugelj, Šlamberger, Kotnik, Štusej.
Rdeči kartoni: /.

Liverpool U19: Grabara, Camacho, Tagseth, Masterson, Williams, Johnston, Jones (89' Dixon-Bonner), Kane, Millar (74' McAuley), Woodburn, Adekanye (79' Longstaff). Trener: Steven Gerrard.
Maribor U19: Cajnko, Žgajner, Štusej, T. Horvat (66' Kotnik), Grajfoner, Koblar, Ogrinec, Kukovec, Žugelj (77' N.H. Horvat), Kolmanič (51' Strah), Šlamberger. Trener: Muamer Vugdalić.

Gostitelji bi si težko želeli boljšega vstopa v dvoboj, saj so povedli že s prvim udarcem. Šestnajstletni Curtis Jones je imel ob strelu s črte kazenskega prostora tudi nekaj sreče, saj je okroglo usnje v peto zadela Koblarja in spremenila smer. Sedem minut zatem je Liverpool podvojil svojo prednost, saj je Žgajner v kazenskem prostoru podrl Millarja, kazenski udarec pa je v zadetek pretvoril kapetan Ben Woodburn.

Kmalu zatem so prvič zapretili tudi Mariborčani. Tekla je 14. minuta, ko je Kukovec krenil v protinapad, a izžtril zgolj kot. Dve minuti kasneje se je z odličnim posredovanjem izkazal Tibor Cajnko, ki se je znašel iz oči v oči z domačim napadalcem. Na drugi strani je v 23. minuti dobro posredoval tudi domači vratar Grabara, po pol ure igre pa je bil z udarcem ob vratnici nevaren tudi Odekanye. Robustni napadalec je poskušal tudi v 37. minuti, ko pa se je z obrambo izkazal Canjko, to pa je bila tudi zadnja nevarnejša situacija v prvem polčasu, v katerem sicer ni manjkalo obetavnih situacij.

Nadaljevanje dvoboja je ponudilo manj vznemirjenja, čeprav so Liverpoolčani v prvih desetih minutah drugega polčasa trikrat streljali mimo mariborskih vrat. Štajerci so bili nevarni v 78. minuti, ko je vnovič poizkušal visokorasli Nino Kukovec, a so Vugdalićevi varovanci po obrambi Grabare prišli le do kota. Angleška zasedba je tretjo zmago v skupinskem delu UEFA Mladinske lige prvakov potrdila štiri minute pred koncem rednega dela dvoboja, ko je v polno meril rezervist Glen McAuley.

Liverpool je z zmago zadržal vodstvo, Sevilla, ki je danes ugnala Spartak, je s sedmimi točkami druga, Moskovčani pa so s točko prednosti pred Mariborom na tretjem mestu skupine E.