Mura bo igrala v konferenčni ligi

Slovenski državni prvaki, nogometaši Mure, bodo jeseni igrali skupinskem delu UEFA Evropske konferenčne lige. V povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za UEFA Evropsko ligo so še drugič morali priznati premoč graškemu Sturmu, tokrat so v gosteh izgubili z 0:2.

"PLAY-OFF" UEFA EVROPSKE LIGE - POVRATNA TEKMA

STURM - MURA 2:0 (1:0)

Stadion Merkur Arena, 8.237 gledalcev, sodniki: Sanchez, Cabanero, Prieto (vsi Španija).
Strelca: 1:0 Kiteišvili (39.), 2:0 Jantscher (66.).
Rumena kartona: Maruško, Gorenc.
Rdeči karton: Maruško (54.).
Sturm: Siebenhandl, Gazibegović, Affengruber (od 81. Geyrhofer), Wüthrich, Dante, Jon Gorenc Stanković (od 74. Kün), Hierlaender (od 81. Niangbo), Kiteišvili (od 74. Prass), Ljubić, Yeboah (od 67. Sarkaria), Jantscher.
Mura: Obradović, Karničnik, Gorenc, Pucko, Šturm, Horvat (od 77. T. Cipot), Maruško, Kous (od 63. Maroša), Lotrič (od 46. K. Cipot), Škoflek (od 46. Klepač), Mandić (od 56. Kozar).

Prvo tekmo v Murski Soboti so Avstrijci dobili s 3:1. Avstrijci so se še enkrat več pokazali kot boljša ekipa. Muri niso dovolili niti ene prave priložnosti, Sobočani so dokončno izgubili upanje v 54. minuti, ko so ostali brez izključenega Matica Maruška.

Mura se kljub neugodnemu rezultatu s prve tekme ni predala. V Gradcu je krenila pogumno, toda igralci avstrijske ekipe so dobro stali na igrišču in ji niso puščali veliko prostora. Tako tudi pravih priložnosti ni bilo, polpriložnost se je v 13. minuti ponudila le Mitji Lotriču, ki pa se v kazenskem prostoru ni najbolje znašel, njegov strel ni bil nevaren za domačega vratarja.

Tudi Avstrijci v prvem delu niso bili posebej nevarni. Kelvin Yeboah je v 17. minuti z volejem streljal nenatančno, v 39. minuti pa so domači izkoristili neodločnost tekmečeve zadnje vrste in se še bolj približali cilju. Strelec gola je bil Gruzijec Otar Kiteišvili, ki se je po napaki Sobočanov odločil za strel od daleč, žoga je zadela Klemna Pucka, spremenila smer ter presenetila vratarja Matka Obradovića.

Sturm je bolje začel drugi del, v 54. minuti pa dobil še številčno premoč na igrišču. Matic Maruško je prejel drugi rumeni karton, moral predčasno v slačilnico, s tem pa je bil skupni zmagovalec dvoboja praktično znan.

Avstrijci so še bolj pritisnili na tekmečeva vrata, v 66. minuti pa je Jakob Jantscher izkoristil še eno napako v Murini obrambi in z lepim strelom zadel desni zgornji kot Obradovićevih vrat. Gostitelji bi lahko dosegli še kakšen zadetek, Slovencem pa pustili dihati šele v zadnjih minutah, ko so varovanci Anteja Šimundže izpeljali nekaj nevarnih akcij, toda brez pravega zaključka.