Mura remizirala na Irskem

Nogometaši Mure so na današnji prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo v Dublinu igrali neodločeno proti irskemu St. Patricksu 1:1 (1:0). Povratna tekma bo čez teden dni v Murski Soboti.

2. krog kvalifikacij za Uefa konferenčno ligo, 1. tekma:

St. Patrick's – Mura 1:1 (0:1)

Richmond Park, gledalcev 2800, sodniki: Barbara, Vella, Spencer (vsi Malta).
Strelca: 0:1 Daku (27.), 1:1 Forrester (60.).
Rumeni kartoni: Pucko, Bobičanec, K. Cipot, Lorbek.
Rdeči karton: M. Doyle (92.).

St. Patricks: Anang, Breslin, Brockbank, Redmond, Cotter (od 88. Curtis), Grivosti, O'Reilly, Timmermans (od 64. Lennon), Forrester, E. Doyle (od 81. Owolabi), M. Doyle.
Mura: Obradović, Beganović, K. Cipot, Morris, Pucko, Kous (od 85. Ouro), Maruško (od 65. Shabanhaxhaj), Lorbek, Bobičanec (od 90. Klepač), Daku, Petković (od 65. T. Cipot).

Mura je v uvodnem kvalifikacijskem krogu konferenčne lige dvakrat na kolena položila moldavsko ekipo Sfintul Gheorghe, na današnji prvi tekmi drugega kroga pa si je v irski prestolnici izborila lep izhodiščni položaj pred povratno tekmo čez sedem dni v Fazaneriji. Zmagovalca irsko-slovenskega obračuna v tretjem krogu čaka boljši iz bolgarsko-makedonskega dvoboja CSKA Sofija - Makedonija. Prekmurci so v irski prestolnici uvodoma trpeli in trepetali. Irci so jih uvodoma povsem zasenčili, že v prvi minuti pa se je v lepi priložnosti znašel Barry Cotter, na srečo gostov pa je s šestih metrov streljal prek vrat.

Izbranci Damirja Čontale so dolgo časa potrebovali, da so se privadili na agresivno igro gostiteljev. Irci so bili zelo nevarni, v 27. minuti pa so Sobočani nekoliko nepričakovano veselili vodilnega gola, ko je kosovski napadalec Mirlind Daku izkoristil grobo napako domačega branilca Harryja Brockbanka in zadel za 1:0.

Irska prevlada na Richmond Parku je po prejetem golu je malenkostno popustila, v 60. minuti pa je domača ekipa dosegla izenačujoči gol, po podaji Eoina Doyla je zadel Christopher Forrester. V zadnjih tridesetih minutah so 9-kratni irski prvaki še naprej napadali, v 75. minuti pa so zagrozili tudi Sobočani, prodor Žige Kousa po desni strani in njegov strel so domači nogometaši blokirali v zadnjem trenutku. V končnici tekme se kljub jalovi pobudi St. Patricksa izid ni spremenil.

• 13.09.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Domžalski mladinci s švicarskim prvakom
    Mladinci Domžal so si ob koncu minule sezone priigrali nov nastop na mednarodnem odru. Rumeni upi bodo tudi letos zaigrali v UEFA Mladinski ligi prvakov, nasprotnik slovenskih prvakov pa bo švicarski prvak Young Boys.
  • 25.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Mariborčani ostali brez skupinskega dela UEFA Evropske konferenčne lige
    Slovenski nogomet letos ne bo imel svojega predstavnika v skupinskem delu tekmovanj UEFA. Maribor je v Cluju klonil po golu v 90. minuti, mrežo Štajercev je zatresel Lovro Cvek, bivši nogometaš Zavrča, Aluminija in Celja.
  • 24.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    V Romuniji za evropsko jesen
    Dan D. Mariborčani v četrtkovem večeru odločajo o tem, če bodo evropsko sezono podaljšali tudi v jesen. Četa novega trenerja Damirja Krznarja mora za preboj v skupinski del UEFA Evropske konferenčne lige slaviti zmago v romunskem Cluj.
  • 23.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Slovenski dvojec v predkrogu
    V sredo se začenja 22. sezona futsal lige prvakov. Od danes do nedelje bo na sporedu osem turnirjev predkroga, v katerem bo igralo 32 ekip. Deljene so v osem skupin, prvaki turnirjev pa se bodo uvrstili v glavni del lige prvakov, kjer je že Dobovec, aktualni slovenski državni prvak.
  • 21.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Pomurke do zmage nad Hayaso, a brez lige prvakinj
    Nogometašice None Pomurja Beltincev so po porazu na prvi polfinalni tekmi prvega kvalifikacijskega turnirja za ligo prvakov proti Shelbournu danes v Radencih z 2:1 (2:0) premagale armensko Hayaso in zasedle tretje mesto.
  • 18.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Kljub pobudi Pomurke klonile na prvi oviri
    Že v prvi minuti obračuna v Fazaneriji so gostje prišle do najstrožje kazni, a je nato vratarka domačih Iva Kocijan obranila strel Noelle Murray. Toda v četrti minuti je pritisk Shelbourna s strelom z glavo unovčila Heather O'Reilly.
    Pomurke odločne, da se uvrstijo v 2. krog
    V igri za napredovanje še Valur (Islandija) in Hayasa (Armenija). V 2. krog le zmagovalka turnirja v Murski Soboti. Tekmo med Pomurkami in vodilno ekipo prvenstva Republike Irske bomo od 17.30 naprej prenašali na spletni strani Nogometne zveze Slovenije.
  • 17.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Z novim trenerjem in energijo nad Cluj
    Bodo v Ljudskem vrtu tudi jeseni spremljali evropske preizkušnje? Romunski prvak Cluj je zadnja ovira do skupinskega dela UEFA Evropske konferenčne lige, Štajerci pa se v dvoboj podajajo z oslabljeno zasedbo in novim trenerjem Damirjem Krznarjem.
    Pred kamerami NZS v lov na ligo prvakinj
    Pomurke so minuli vikend z zmago v 1. krogu Ženske nogometne lige (ŽNL) Triglav Zdravje uspešno začele državno prvenstvo. Takoj po tekmi proti Olimpiji pa so misli usmerile v evropsko tekmovanje, ki ga do nedelje gostijo prav doma. Ob Pomurkah se bodo za napredovanje borile še ekipe Shelbourne (Republika Irska), Valur (Islandija) in Hayasa (Armenija).
  • 11.08.2022 | Mednarodna tekmovanja
    Maribor z novim porazom izpadel iz boja za UEFA Evropsko ligo
    Maribor se z novim porazom poslavlja od boja za skupinski del UEFA Evropske lige. Finski HJK je z golom Santerija Hostikke dobil tudi povratni obračun tretjega kroga kvalifikacij, Štajerci se zdaj selijo v UEFA Evropsko konferenčno ligo.