Na Bonifiki odločali kazenski udarci, veselili so se Prekmurci

Črno-beli iz Murske Sobote so se na Bonifiki razveselili preboja v polfinale Pokala Pivovarna Union. Dvoboj Kopra in Mure je bil odločen po strelih z bele točke, Prekmurce pa je z nekaj odličnimi posredovanji v igri držal Klemen Mihelak.

Pokal Pivovarna Union - četrtfinale

KOPER - MURA 5:6* (1:1, 0:0)

Strelci: Omladič (76'); Maroša (84').
* po enajstmetrovkah

Edini četrtfinalni dvoboj dveh prvoligašev so bolje odprli gostitelji, a je Muro v igri držal Klemen Mihelak. Vratar Mure se je prvič izkazal že v tretji minuti, ko je dobil soočenje s Timothejem Nkado, v 14. minuti pa je strel Nika Omladiča odbil v vratnico, nato pa je zaustavil še Bedeja Osujija. Klemen Mihelak je bil na mestu tudi v 35. minuti, ko je po kotu Nika Omladiča z glavo nevarno streljal Matej Palčič.

Sobočani so se v boljši podobi predstavili po uri igre, ko je Tonči Žlogar opravil trojno menjavo, kljub vsemu pa so Koprčani v 76. minuti prišli do vodstva. Po akciji Timotheja Nkade in Bedeja Osujija je z leve strani kazenskega prostora zadel Nik Omladič. V 82. minuti je podvojitev domače prednosti preprečil Klemen Mihelak, ki se je izkazal po prostem strelu Eneja Jeleniča, dve minuti kasneje pa so Sobočani izenačili, po kotu ter požrtvovalnosti črno-belih je z glavo zadel Amadej Maroša.

V polurnem podaljšku se je najlepša priložnost ponudila Eneju Jeleniču, ki pa je po kotu z glavo streljal preko vrat Mure. Tako so o potniku v polfinale tekmovanja odločali streli z bele točke, zmagovalec je bil znan po 12. udarcu. Jan Koprivec je v drugi seriji sicer zaustavil strel Almina Kurtovića, v četrti pa je Mark Pabai streljla v prečnik in Mura se je s strelom Alexandrosa Kyziridisa vrnila v igro. Tino Blaž Lauš je v šesti seriji streljal preko soboških vrat, uspešnejši pa je bil Žan Trontelj, ki je Sobočane popeljal v polfinale Pokala Pivovarna Union.

Prekmurci so se v polfinalu pridružili Rogaški in Gorici, jutri se bodo za zadnje mesto med četverico pomerili še nogometaši Ilirije in Beltincev.