Na Portugalskem za preobrat

Celjanom pripada čast, da bodo v Guimaraesu odigrali zaključno dejanje drugega kroga kvalifikacij za UEFA Evropsko konferenčno ligo. Dvoboj na Portugalskem se bo namreč pričel ob 21:15.

Grofje bodo na severozahodu Portugalske lovili gol zaostanka, saj je Vitoria v knežjem mestu slavila z izidom 3:4. Festival zadetkov so že v uvodni minuto odprli Celjani, ki jih je v vodstvo popeljal Luka Bobičanec. Gostje so sicer še pred odmorom prišli do preobrata in vodstva, najprej je izenačil Joao Silva, v 35. minuti pa je bil uspešen še Andre Silva. Aljoša Matko je v 59. minuti poskrbel za drugo izenačenje, a so Portugalci v 71. in 80. minuti dvakrat zatresli mrežo Matka Obradovića, v polno sta merila Andre Amaro in Goncalo Nogueira. Luč upanja je za Celjane posijala v 96. minuti, ko je vodstvo gostov znižal Edmilson.

Brazilski napadalec je bil uspešen tudi na nedeljski ligaški tekmi z Muro, saj je golu dodal še podajo. Celjani so si z visoko zmago - slavili so s 5:0 - močno okrepili samozavest pred povratnim spopadom z Vitorio, v taboru drugouvrščene ekipe Prve lige Telemach pa poudarjajo, da so kljub porazu še vedno v igri za napredovanje v tretji krog kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige.

"Še vedno smo v igri, to je najbolj pomembno. Pred tekmo smo si želeli, da lahko s tovrstnim nasprotnikom tekmujemo enakovredno. Moje prve misli po tekmi so bile, da z njimi lahko igramo. Po srečanju sem fante vprašal, če kdo misli, da Vitorii po videnem ne moremo biti enakovredni. Nihče od igralcev se ni počutil manjvredno na tej tekmi, kar je jasno, saj smo zares oddelali dobro. S to samozavestjo se bomo odpravili na gostovanje na Portugalsko in Vitorii poskušali še dodatno otežiti zadeve. Res, da smo na prvi tekmi na koncu izgubili, a ni pomemben le rezultat. Pomembne so stvari, ki jih opravljamo med igro. Škoda, ker smo prejeli dva zadetka iz prekinitev, to moramo izboljšati," je že po prvi tekmi s Portugalci dejal Albert Riera.

Španec na celjski klopi lahko v primerjavi s prvo tekmo znova računa na Denis Popovića, ki je zaradi poškodbe izpustil domače srečanje z Vitorio, na igrišča pa se je vrnil v nedeljo. V drugem polčasu obračuna z Muro je ob asistenci dosegel tudi zadetek. Celjani imajo kljub odsotnosti Maria Kvesića na voljo široko igralsko zasedbo, kar je pokazala prav tekma s Sobočani. Bo širina kadra adut tudi na Portugalskem?

Kot že zapisano, se dvoboj v Guimaraesu pričenja ob 21:15, potek tekme bo nadziral ukrajinski sodnik Viktor Kopiievskyi.