09.01.2023 | Prva liga Telemach
Na prvem treningu Maribora 34 nogometašev

Nogometaši Maribora so po štirih tednih premora danes opravili uvodni trening v pripravah na nadaljevanje sezone. Vijoličasti se tudi letos odpravljajo v Turčijo, Damir Krznar pa je v Ljudskem vrtu pozdravil kar 34 nogometašev.

Priprave so pričeli Ažbe Jug, Menno Bergsen, Samo Pridgar, Marko Zalokar, Martin Milec, Andraž Žinič, Nemanja Mitrović, Luka Uskoković, Max Watson, Sven Šoštarič Karič, Gregor Sikošek, Ignacio Guerrico, Vid Koderman, Jan Repas, Aleks Pihler, Aljaž Antolin, Vladan Vidaković, Altin Kryeziu, Marcel Lorber, Alen Dizdarević, Tine Čuk, Luka Božičković, Rok Kronaveter, Ivan Brnić, Makro Božić, Josip Iličić, Marko Tolić, Ishaq Rafiu, Danijel Šturm, Marin Laušić, Žan Vipotnik, Roko Baturina, Rok Sirk in Marcos Tavares mlajši. Pihler in Šturm po poškodbi še nista nared za večje obremenitve, Šoštarič Karič pa zaradi lažje poškodbe vadi po prilagojenem programu.

"Zbrali smo se v velikem številu. Všeč mi je, da je več igralcev na začetku na voljo na zimskih pripravah kot poletnih, a nas je morda celo nekoliko preveč. Predvidoma je v večji meri zdajšnji kader tisti, s katerim bomo vstopili v spomladanski del. Bomo pa najbrž ob skupnem dogovoru seznam kandidatov nekoliko še skrčili. Fantje bodo dobili priložnost za dokazovanje na pripravah, potem pa bomo iskali rešitve, ali bi bilo za koga izmed mlajših igralcev primerno skleniti dogovor o posoji v članski konkurenci," je pred današnjim pričetkom priprav dejal Damir Krznar.

Štajerci bodo do nadaljevanja Prve lige Telemach odigrali pet pripravljalnih preizkušenj, štiri na turških tleh. Aluminij bo uvodni tekmec pred odhodom v Belek, kjer se bodo vijoličasti srečali še s Čukaričkim, sofijsko Slavio, kijevskim Dinamom in Šahtarjem iz Donjecka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NK Maribor (@nkmaribor)

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 18.07.2025 | Prva liga Telemach
    Guček novi branilec Maribora
    Luka Guček se iz Ukrajine vrača na igrišča Prve lige Telemach, 26-letnik je oblekel dres Maribora. Osrednji branilec je sklenil enoletno pogodbo, z možnostjo podaljšanja sodelovanja še za dodatno sezono.
  • 17.07.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Celje
    V Ljudskem vrtu se bosta v štajerskem derbiju spopadla konkurenta za sam vrh lestvice. Maribor bo pod vodstvom novega trenerja Tuğberka Tanrıvermişa gosti močno spremenjeno Celje.
  • 17.07.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor z novim vezistom
    Eric Taylor je novi član Maribora, Ganec je sklenil dogovor do konca sezone 2027/28! Štiriindvajsetletnik se v Ljudski vrt seli iz vrst norveškega drugoligaša Kongsvingerja.
  • 14.07.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor z novo močjo v obrambi
    Čedomir Bumbić je novi član Maribora! Petindvajsetletni Avstrijec srbskih korenin je zaostril konkurenco na položaju levega bočnega branilca, v Ljudski vrt pa se seli iz dunajske First Vienne.
  • 10.07.2025 | Prva liga Telemach
    Borys ostaja v Ljudskem vrtu
    Karol Borys ostaja v Ljudskem vrtu! Maribor je potrdil, da je z belgijskim Westerolojem sklenil dogovor o podaljšanju posoje do konca sezone 2025/26.
  • 05.07.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor z dvema preizkušnjama
    Za Mariborčani sta dve preizkušnji, vijolice so najprej ugnale Aluminij, nato pa še Bistrico. Mura je remizirala z graškim Sturmom, Ajdovci so po preobratu izgubili z Istro 1961, Čukarički pa je z golom v izdihljajih tekme premagal Domžale.
  • 01.07.2025 | Prva liga Telemach
    Tetteh ostaja v Ljudskem vrtu, Mariboru se je pridružil tudi Bamba
    Benjamin Tetteh nadaljuje zgodbo v vijoličastem! Napadalec, ki je v minuli sezoni za Maribor nastopal kot posojeni član Metza, je postal polnopravni član kluba. V Ljudski vrt se je preselil tudi vezist Malimine Bamba.
  • 30.06.2025 | Prva liga Telemach
    Jug podaljšal pogodbo z Mariborom
    Ažbe Jug ostaja zvest Ljudskemu vrtu! Kapetan Maribora je pogodbo, ki bi se iztekla po koncu sezone 2025/26, podaljšal še za dodatno leto, do poletja 2027.
  • 28.06.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor na krilih Mbine boljši od Vardarja
    Nogometaši Maribora so v drugem polčasu dvoboja, ki je trajal 120 minut, napolnili mrežo Vardarja, kar trikrat je zadel Orphe Mbina. Mura je po preobratu izgubila z MTK-jem, Koper je klonil v dvoboju s Čukaričkim. Domžalčani so bili boljši od Grosupeljčanov, Ajdovci pa so po vodstvu morali čestitati Rečanom. Aluminij je izgubil z Rapidom iz Bukarešte.
  • 20.06.2025 | Prva liga Telemach
    Mariborčani in Radomljani odigrali prvo pripravljalno tekmo
    Radomljani so prvo pripravljalno tekmo odigrali v sosednji Avstriji, kjer so tesno izgubili z armenskim prvakom Noahom. Maribor je gostoval v bližnjih Račah in z golom Orpheja Mbine vknjižil tesno zmago.

DELI NA