07.04.2024 | 2. SNL
Nafta klonila v Tolminu, Gorica, Beltinci in Primorje spet bližje

Goričani, Beltinčani in Ajdovci so s kompletom točk izkoristili priložnost, da se približajo vodilnim Lendavčanom, ki so v sobotnem popoldnevu izgubili v Tolminu.

Velenjčani so prvič to pomlad sestavili dve zmagi, po treh domačih zmagah pa so se točk končno razveselili tudi v gosteh, v Grosupljem. Zasedba trenerja Simona Sešlarja, ki je pred dvema tednoma namučila tudi Beltinčane, je do zmage prišla z goloma v drugem polčasu. Mrežo Brinja je v 55. minuti načel Adriano Bloudek, točke pa je v sodniškem dodatku potrdil Amadej Vošnjak.

Tabor je z domačo zmago proti Konjičanom storil nov korak k dodatnemu zapletu boja za obstanek. Dravinja se je na Krasu v zaostanku znašla po manj kot dveh minutah igre, za veselje domačih gledalcev pa je poskrbel Thaddee Kaleba. Ibrahim Keita je minuto pred odmorom gostom zadal nov udarec, z drugim golom na tekmi pa je v 77. minuti praktično že dokončal nalogo. Gostje so v 89. minuti prišli zgolj do častnega zadetka, domačo mrežo je zatresel Andraž Kolar. Sežanci so zdaj pri 19 točkah.

Do 25. točke v letošnji sezoni so se dokopali Ravenčani, čeprav so bili v spopadu z Bistričani blizu trem. Korošci so vodili od pete, ko je v polno meril Ikenna Divine Igwe, pa do 83. minute, ko je za delitev točk zadel bistriški rezervist Marcos Tavares mlajši. Štajerci s 37 točkami ostajajo trdno na sredini lestvice 2. SNL.

Nafta po zmagi v prekmurskem derbiju z Beltinčani ni podaljšala pozitivne serije. Modri, ki so zaradi prepovedi igranja pogrešali Tonija Luna Bončino, Žana Beširja in Mihaela Rebernika, so se praznih rok vrnili z dolgega gostovanja v Tolminu. Rdeče-črni so pot do prvih točk v nadaljevanju sezone tlakovali v 23. minuti, ko je z bele točke zadel Rene Prodanović, a so Prekmurci odgovorili s hitrim izenačenjem. Z vrha kazenskega prostora je natančno meril Stjepan Oštrek in postavil izid polčasa. Rdeče-črni so v 74. minuti pred 500 gledalci povedli še drugič, Nafta pa se po golu Vinka Skrbina ni več pobrala.

V nedeljo so bile odigrane še štiri tekme. Beltinčani so gostili Dekane in tradicionalno neugodnega nasprotnika strli šele v končnici dvoboja. Za tretjo zmago "žutih" na 11. medsebojnem obračunu z Dekančani je v 83. minuti zadel Jakov Katuša in svojo ekipo približal na štiri točke zaostanka za vodilno Nafto.

Sobotni poraz Lendavčanov so izkoristili tudi Ajdovci, ki jih po tesni zmagi proti novomeški Krki do vodilne pozicije loči pet točk. Rdeče-črni so na domači zelenici slavili z 2:1, vsi zadetki pa so padli v drugem polčasu. V 51. minuti je mrežo Dolenjcev načel Mark Gulič, a se Novomeščani niso dali, v 68. minuti je izid poravnal Ismir Nadarević. Z golom devet minut pred koncem rednega dela srečanja je tekmo odločil Goncalo Agrelos.

Kranjčani so rane po tesnem pokalnem porazu proti Rogaški zacelili z novo ligaško zmago. Orli so bili z 2:0 boljši od Biljencev, ki so na Gorenjskem prvič klonili v 35. minuti, ko je bil uspešen Timothe Makadji. Dvoboj je bil dokončno odločen v 90. minuti, ko je domačo prednost podvojil Nik Podbregar, gostje s Primorske pa so v 93. minuti ostali brez dvakrat porumenelega Matica Slavca.

Ne le Beltinčani in Ajdovci, z zmago v večernem terminu so se vodilni Nafti približali tudi Goričani. Modro-beli so pozitivno serijo rezultatov podaljšali v spopadu z ljubljansko Ilirijo, ki se je med tednom dobro kosali z Beltinčani, na Primorskem pa je klonila štirikrat. Ljubljanska mreža se je prvič zatresla že v peti minuti, ko je za vodstvo Gorice zadel Haris Kadrić, le dobrih deset minut kasneje pa je vodstvo podvojil Kalani Almeida. Haris Kadrić je z drugim golom v 36. minuti postavil izid prvega polčasa, v nadaljevanje tekme pa so bolje zakorakali Ilirijani, ki so preko Dejana Maksimovića znižali po dobri uri igre. Le pet minut po zadetku Ljubljančanov so Goričani zadeli še četrtič, zadnje dvome o zmagovalcih pa je razblinil Luka Baruca. Tudi Gorica zdaj za Lendavčani zaostaja le štiri točke.