26.07.2022 | Prva liga Telemach
Nigerijec okrepil zasedbo državnih prvakov

Krilni napadalec Ishaq Kayode Rafiu je novi član Maribora. Enaindvajsetletnik je s Štajerci sklenil triletno pogodbo, v Ljudski vrt pa se seli kot aktualni nigerijski prvak.

"Zelo sem vesel, da smo se dogovorili in da sem podpisal pogodbo. Po igranju v najvišjem rangu tekmovanja v Nigeriji in po osvojenem naslovu prvaka sem imel kar nekaj ponudb klubov iz Evrope, odločil sem se za selitev v Maribor, saj verjamem, da je najboljši slovenski klub trenutno najbolj primerna izbira zame kot naslednja stopnica na razvojni poti. Kot večkratni državni prvak in dolgoletni udeleženec evropskih tekmovanj Maribor omogoča, kar si nogometaš želi. Veselim se novega izziva v karieri, želim prispevati svoj delež na igrišču in komaj čakam, da spoznam soigralce, strokovni štab ter se pridružim treningom. Pridobil sem veliko infomacij o klubu, slišal tudi o veliki podpori navijačev. Verjamem, da jim bomo skupaj prinesli številne razloge za zadovoljstvo, z novimi zmagami in osvojitvijo trofej," pravi Rafiu.

O prestopu napadalca iz Nigerije v Slovenijo je spregovoril tudi športni direktor Marko Šuler: "Morali smo se odzvati, za razširitev kadra potrebujemo tudi na krilnih položajih novo rešitev. Veseli me, da nam je uspel dogovor, Ishaq je tukaj kot igralec za sedanjost in prihodnost. Prihaja z dobrimi priporočili, kot nigerijski prvak. V prejšnji sezoni je zabil 14 golov, če bi igral vse tekme do konca, bi lahko postal tudi najboljši strelec prvenstva. Je igralec s prodornostjo, hitrostjo in konkretnostjo ter z redko videno fizično močjo. Lahko pomeni ustrezno izbiro pri namenu o uresničitvi naših tekmovalnih ciljev, a tudi za nadaljnji korak naprej iz Maribora, kar igralci iz Nigerije kot valilnice talentov pogosto dokazujejo. Vmes se je že znašel pod drobnogledom številnih klubov, tako da smo uspeli ujeti pravi trenutek, da ga privabimo v Ljudski vrt. Od začetka pogovorov je imel željo po prihodu, vse zadeve so se sestavile v želen mozaik in dobili smo igralca, ki nam prinaša novo dimenzijo v ofenzivnem delu."

Nigerijec je maja debitiral za člansko izbrano vrsto svoje države, s 14 goli pa je bil pomemben akter pri tem, da je Rivers United osvojil naslov državnega prvaka. V Maribor se bo preselil, ko bo urejena vsa potrebna dokumentacija za prihod v Evropo.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NK Maribor (@nkmaribor)

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 17.09.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Aluminij - Maribor
    Zadnji krog uvodne četrtine Prve lige Telemach bosta s štajerskim dvobojem odprla Aluminij in Maribor. Sosedski obračun v "šumo" vselej privabi veliko gledalcev, kdo se bo veselil v petek?
  • 13.09.2025 | Prva liga Telemach
    Soudani za zmago Maribora v štajersko-prekmurskem derbiju
    Hilal Soudani je z golom v končnici prvega polčasa štajersko-prekmurski derbi proti Muri odločil v korist Maribora, ki ga je prvič vodil Radomir Đalović. Sobočani v drugem polčasu niso kronali terenske pobude.
  • 11.09.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Mura
    Radomir Đalović bo ognjeni krst na vijoličasti klopi dočakal v soboto, ko s svojimi novimi varovanci gosti Muro. Kako se bo razpletel štajersko-prekmurski derbi?
  • 09.09.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor predstavil novega trenerja, vijolice bo vodil Radomir Đalović
    Radomir Đalović je novi trener Maribora! Črnogorec, ki je v minuli sezoni z Rečani osvojil naslov državnega in pokalnega prvaka, je s klubom iz Ljudskega vrta sklenil pogodbo do konca sezone 2026/27.
  • 07.09.2025 | Prva liga Telemach
    V Ljudskem vrtu predstavili tri nove obraze
    Maribor je na zadnji dan poletnega prestopnega obdobja predstavil kar tri novince. Davida Pejčića je do konca sezone posodil Udinese, Jean Michaël Seri je podpisal dveletno pogodbo, štiriletno zvestobo pa je obljubil Óscar Zambrano.
  • 31.08.2025 | Prva liga Telemach
    Slovenski derbi Olimpiji
    Nogometaši Olimpije so v 7. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor z 1:0 (1:0).
  • 29.08.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Maribor
    Olimpija po izpadu iz Evrope pričakuje Maribor, ki je pod taktirko Radovana Karanovića visoko premagal Radomlje. Kako se bo razpletel slovenski derbi?
  • 23.08.2025 | Prva liga Telemach
    Tetteh z dvojčkom, vijoličasti do visoke zmage nad Radomljami
    Nogometaši Maribora so v 6. krogu Prve lige Telemach premagali Kalcer Radomlje s 5:1 (2:1).
  • 21.08.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Radomlje
    Maribor se je po skromnem vstopu v sezono razšel Tuğberkom Tanrıvermişom, ekipo pa bo na tekmi z Radomljami vodil Radovan Karanović. Mlinarji v Ljudskem vrtu napadajo četrto zaporedno zmago.
  • 18.08.2025 | Prva liga Telemach
    Tanrıvermis ni več trener Maribora
    Tuğberk Tanrıvermis po sedmih tekmah na klopi Maribora ni več trener zasedbe iz Ljudskega vrta!

DELI NA