28.02.2022 | Ženska A
Nina Predanič zadela, Kaja Eržen podala

Po reprezentančni akciji, Slovenija je v času priprav z 1:0, z golom Lare Prašnikar, porazila Hrvaško, so se reprezentantke vrnile v klube. V teh dneh so se merile v domačih ligah in pokalnem tekmovanju.

V Nemčiji je v teh dneh pozornost usmerjena na pokalno tekmovanje. Nocoj se začenja četrtfinalni del, v sredo, 2.3., pa bo na delu tudi ekipa Turbine Potsdam, kjer igrata Sara Agrež in Zala Meršnik. Državno prvenstvo se v Nemčiji nadaljuje 4. marca.

V Italiji je bil na sporedu 15. krog ligaškega tekmovanja. Dvojec Kaja Eržen&Lana Golob je pomagal do 4. zmage v tej sezoni. Doma so z 2:1 ugnale Verono, Kaja Eržen, ki je zaigrala po mesecu in pol, je podala za prvi gol. V dresu Sampdorie je debitirala Dominika Čonč, v gosteh pa je s soigralkami prišla do 7. zmage, kar jih uvršča na 6. mesto. Napoli je deseti.

Sara Ketiš je tekmo 18. kroga 2. španske lige začela v prvi postavi, igrala je do 52. minute (vsi trije goli so boli doseženi od 65. minute naprej), njena ekipa pa je doživela deveti poraz, kar je dovolj za 9. mesto.

Clube Albergaria, tam igra Nika Babnik, si je zagotovil nastop v zgornjem delu prvenstvene lestvice. Za njim je šest krogov, tokrat je tesno izgubil doma (1:2), Nika Babnik pa je igrala celo tekmo.

Tudi v Švici je bil na sporedu četrtfinale pokala. Grasshopper Nine Predanič (v igro je vstopila v 54. minuti) je v gosteh s 7:0 porazil ekipo Schlieren, Nina pa je dosegla gol v 77. minuti. Polfinale so si priigrale še igralke ekip FC Yverdon Feminin, Servette, FC Zürich in Grasshopper. Žreb polfinalnih parov bo v torek, 1.3.

S prvenstvom so nadaljevali na Slovaškem, kjer je Slovan Bratislava, ekipa Timee Rojnik, v gosteh z 2:0 premagala Žilino. Timea, naša mladinska reprezentantka, je igrala do 70. minute, to pa je bila njena prva članska tekma po lanskoletni poškodbi. Prihodnji teden Timea s svojo ekipo nadaljuje tudi z mladinskim državnim prvenstvom.

Kristina Erman z ekipo Charleroija belgijsko prvenstvo nadaljuje 4. marca.