O napredovanju v Ljudskem vrtu

Nogometaši Maribora so na prvi tekmi t.i. "play-offa" za uvrstitev v UEFA Evropsko ligo dokaj uspešno opravili prvo nalogo. V bolgarskem Razgradu so se z domačim Ludogorcem razšli brez zadetkov, tako da bosta ekipi povratno tekmo, ki bo naslednji četrtek v štajerski prestolnici, odigrali iz začetnega položaja.

PLAY-OFF UEFA EVROPSKE LIGE - PRVA TEKMA

LUDOGOREC - MARIBOR 0:0

Rumeni kartoni: Nedjalkov, Forster; Hotić, Pirić (90+2)
Rdeči karton: Hotić (57')
Ludogorec: Iliev, Cicinho, Moti, Forster, Nedjlalkov, Biton (65' Marcelinho), Abel (78' Swierczok), Badji, Jorginho, Wanderson (72' Tchibota), Keseru.Trener: Stojčo Stojev.
Maribor: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić, Požeg Vancaš (80' Mešanović), Kronaveter (65' Tavares), Zahović (65' Kramarič). Trener: Darko Milanič.

Mariborčani so bili praktično ves čas tekme v podrejenem položaju. Bogata bolgarska ekipa je imela premoč na igrišču, kar nekaj priložnosti, toda goste je reševal vratar Kenan Pirić, imeli pa so tudi nekaj sreče, saj je domačim sodnik razveljavil gol, zadeli pa so tudi prečko. Gosti so od 55. minute minute igrali tudi z igralcem manj, zaradi dveh rumenih kartonov je sodnik izključil Dina Hotića.