06.09.2011 | A
Ob točko pet minut pred koncem
Italija je zasluženo slavila v Firencah, Slovenci pa so si s četrtim porazom v tem kvalifikacijskem ciklusu praktično zaprli vrata pred napredovanjem. Z 11 točkami so padli na 4. mesto kvalifikacijske skupine C. Razpletlo se je po najbolj črnem scenariju.

ITALIJA:SLOVENIJA 1:0 (0:0)

Strelci: '85 Pazzini  1:0

Italija: Buffon; Cassani, Chiellini, Ranocchia, Balzaretti; de Rossi, Pirlo, Motta (od 46. Marchisio), Montolivo (od 75. Balotelli); Cassano (od 60. Pazzini), Rossi.
Selektor: Cesare Prandelli.

Slovenija: J. Handanovič; Brečko, Jokič, Šuler, Cesar; Koren, Radosavljevič, Kirm (od 86. Dedič), Vršič (od 75. Pečnik), Birsa (od 56. Iličič); Novakovič.
Selektor: Matjaž Kek.
 
Gostitelji so pritisnili že od prve minute. Tokrat Jasmin Handanovič v vratih (Samir je zaradi kartonov počival) se je pošteno ogrel že do desete minute, ko je bilo kar trikrat nevarno pred slovenskimi vrati. Sprva si je že po manj kot pol minute igre Giuseppe Rossi pripravil ugoden položaj za strel, z glavo je poizkušal Riccardo Montolivo, v peti minuti pa je Daniele de Rossi našel luknje v slovenski obrambi. Slovenija je potrebovala dobrih dvajset minut za odgovor na italijansko ofenzivo, a je Dare Vršič, ki je prvič v državnem dresu začel tekmo od prve minute, žogo z dobrih 20 metrov poslal nad gol.

Igro so celoten prvi polčas vodili gostitelji, vseeno pa je pred polčasom svoje kvalitete skušal dokazati Andraž Kirm, ki pa je enkrat dobro našel Roberta Korena, ki zaradi rumenega kartona v Ljudskem vrtu ne bo igral, drugič podal proti Milivoju Novakoviču, ki pa ni bil pripravljen na žogo, v tretje pa poizkusil kar sam. Vsakokrat se je akcija izjalovila pred želenim zaključkom.

V drugem polčasu je bilo vroče predvsem v 68. minuti, ko sta Slovenijo rešila Novakovič in Mišo Brečko. Slednji je medtem tudi že porumenel. Prazno mrežo je v vlogi branilca sprva reševal naš najuspešnejši napadalec, v drugo je bil na pravem mestu Brečko. A je tudi v drugem delu Slovenija dočakala svoje priložnosti. Žal pa nobene izkoristila. Sprva je žogo slabo ustavil Josip Iličič, ki je zamenjal Birso, nevaren je bil tudi Nejc Pečnik, ki je nadomestil Vršiča. 

Če je Brečko uspel preprečiti vodstvo Italije v 68. minuti, pa mu to ni uspelo 17 minut kasneje. Claudio Marchisia je poslal predložek v kazenski prostor, žoga se je od slovenskega branilca odbila pod noge Pazzinija, ki jo je z neposredne bližine poslal za Handanovičev hrbet. Sanj o točki, solidnem izhodišču pred koncem kvalifikacij in odprtih možnostih v Ljudskem vrtu je s tem bržkone konec. Slovenija tudi tokrat ni uspela premagati nekdanjih evropskih in svetovnih prvakov.

Matjaž Kek, selektor Slovenije: "Ostaja grenak priokus, ko dobiš gol malo pred koncem. Teorija še ostaja. Dobro vem tudi, v katero smer bi moralo iti vse skupaj. Žal smo si dovolili tri domače poraze, po njih pa je težko razmišljati o EP. Vseeno smo bili ves čas drugi, a nas je nato 'ubila' tekma z Estonijo."

Cesare Prandelli, selektor Italije: "Gotovo nas obdajajo močna čustva, posebej mene, ker nam je uspelo priti na EP na tem stadionu. Moramo pa še veliko stvari izboljšati, kljub temu, da smo bili veliko v nasprotnem kazenskem prostoru in bili nevarni. Smo pa na pravi poti."

Tekst: Andreja Potočnik
Foto: NZS

SORODNE NOVICE

  • 23.12.2025 | A
    Nov gol Vipotnika, med strelci tudi Verbič
    Žan Vipotnik je Swanseaju pomagal do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah, med strelce pa se je vpisal tudi Benjamin Verbič, ki je v nadaljevanju obračuna s Panserraikosom sicer staknil poškodbo.
  • 15.12.2025 | A
    Zec dvakrat z bele točke, Vipotnik do desetega gola sezone
    David Zec je dvakrat uspešno izvedel najstrožjo kazen na tekmi z Magdeburgom, Žan Vipotnik pa je Stokeu zabil deseti gol sezone. Dejan Petrovič je med tednom zatresel mrežo Celja.
  • 08.12.2025 | A
    Horvat Sturmu pomagal do zmage na mestnem derbiju, Leeds odgriznil točko prvakom
    Tomi Horvat je vpisal novo asistenco, Leeds Jake Bijola pa je po Chelseajevem skalpu iztržil še remi proti aktualnim prvakom iz Liverpoola. V ruskem, danskem, poljskem in slovenskem prvenstvu se je končal jesenski del.
  • 04.12.2025 | A
    Bijol postal četrti Slovenec z zadetkom v angleški Premier ligi
    Jaka Bijol je postal četrti Slovenec, ki se lahko pohvali z zadetkom med angleško elito. Statistiko so v zadnjih dneh izboljšali tudi Gorenc Stanković, Sešlar, Svetlin, Vipotnik in Zec.
  • 01.12.2025 | A
    Mijatović: Težka odločitev ob zaključku uspešne poti, časa za izbiro novega selektorja je dovolj
    Predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović je ob zaključku sodelovanja z Matjažem Kekom strnil misli in pojasnil razloge za takšno odločitev.
  • 01.12.2025 | A
    Nogometna zveza Slovenije in Matjaž Kek zaključujeta sodelovanje 
    S 30. novembrom se je iztekla pogodba selektorja članske reprezentance Matjaža Keka. Predsednik Nogometne zveze Slovenije in selektor Matjaž Kek sta se sestala in po pogovoru sklenila, da se po sedmih letih zelo dobrega in korektnega sodelovanja, ki je prineslo tudi izjemen uspeh z uvrstitvijo na evropsko prvenstvo in v osmino finala, sodelovanje zaključi.
  • 25.11.2025 | A
    Šporar odločil tekmo s Skalico, Gorenc Stanković podal za častni zadetek Sturma
    Andraž Šporar se je med strelce vpisal še na drugi zaporedni tekmi, Jon Gorenc Stanković pa je podal za edini zadetek Sturma ob porazu proti Lasku.
  • 18.11.2025 | A
    Za konec remi na Švedskem
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Stockholmu na zadnji tekmi v kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 igrala neodločeno 1:1 (0:0) s Švedsko.
  • 18.11.2025 | A
    Slovenija zaključuje kvalifikacije na Švedskem
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 igrala še zadnjo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Izbranci Matjaža Keka nimajo več možnosti za preboj na mundial, si pa želijo popraviti slab vtis dosedanjega dela kvalifikacij, v katerem so še brez zmage.
  • 17.11.2025 | A
    Proti Švedski popraviti vtis
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek ob 20.45 igrala še zadnjo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Izbranci Matjaža Keka nimajo več možnosti za preboj na mundial, si pa želijo popraviti slab vtis dosedanjega dela kvalifikacij, v katerem so še brez zmage.

DELI NA