22.01.2024 | Prva liga Telemach
Olimpija boljša od Debrecena

Četverica prvoligašev v Turčiji je ponedeljek namenila pripravljalnim tekmam. Olimpija je že dopoldne premagala Debrecen, Maribor je remiziral s Trenčinom, Celje pa s Pogonom, medtem ko je Kisvarda ugnala Muro.

Ljubljančani bi se morali že včeraj pomeriti z Debrecenom, a je bil dvoboj z Madžari prestavljen zaradi močnega dežja. Zmaji so prvi polčas dobili z golom Dioga Pinta, v nadaljevanju tekme pa so za visoko zmago zeleno-belih zadeli še Admir Bristrić, Raul Florucz in Nemanja Motika.

Maribor je spored pripravljalnih tekem na turških tleh odprl s tekmo proti slovaškemu Trenčinu. Obračun ni dal zmagovalca, končal se je z začetnim izidom, najbližje zadetku pa je bil Hilal Soudani, ki je sredi prvega polčasa zatresel okvir gola.

Celjani so se pomerili s poljskim Pogonom, dres katerega nosi tudi Luka Zahović. Alexander Gorgon je v četrti minuti drugega polčasa zatresel lastno mrežo, sedem minut pred koncem srečanja pa je prednost grofov izničil Vahan Bichakhchyan.

Sobočani so po tekmi z Veležem izgubili še z madžarsko Kisvardo. Zadnjeuvrščeni klub madžarske lige je povedel tik pred odmorom, ko pa je Boban Nikolov verjetno zadel iz prepovedanega položaja. V drugem polčasu sta prednost tekmeca povišala Driton Camaj in Miloš Spasić, pod častni zadetek Mure pa se je podpisal Niko Kasalo.

CELJE - POGON SZCZECIN 1:1 (0:1)

Strelca: Gorgon (49'AG); Bichakhchyan (83').
Celje: Rozman, Krefl (od 46. Milić), Nemanič, Vuklišević (od 60. Klašnja), Ajhmajer, Dulca (od 46. Kouter), Menalo (od 46. Vrbanec), Prutsev (od 60. Veselaj), Popović (od 60. Kvesić), Aarons (od 60. Mačak), Edmilson (od 60. Adetunji). Trener: Damir Krznar.

MARIBOR - TRENČIN 0:0 (0:0)

Maribor: Bergsen, Širvys, Kluiters, Uskoković, Strajnar, Pihler, Dizdarević, Soudani, Božić, Barišić, Kolar. Drugi polčas: Jug, Watson, Mitrović, Vidmar, Urata, Vrhovec, Laušić, Čuk, Iličić, Bourlès (75' Castro), Jakupović. Trener: Ante Šimundža.

MURA - KISVARDA 1:3 (0:1)

Strelci: Kasalo (85'); Nikolov (43'), Camaj (59'), Spasić (74').
Mura - prvi polčas: Raduha, Proleta, Maruško, Sadriu, Kous, Brkić (27' Turudija), Antolin, Ščernjavič, Cottrell, Jovićević, Spasojević. Drugi polčas: Šumenjak, Trontelj, Dobrovoljc, Katić, Ščernjavič, Kurtović, Turudija, Saitoski, Kasalo, Maroša, Spasojević.. Trener: Vladimir Vermezović.

OLIMPIJA LJUBLJANA - DEBRECEN 4:0 (1:0)

Strelci: Diogo Pinto (19'), Bristrić (50'), Raul (67'), Motika (77').
Olimpija: Mauricio, Jorge Silva, Nikola Motika, Karamatić, Janković, Agba, Diogo Pinto, Posavec, Kasa, Brest, Bristrić. Od 60. minute: Lubej Fink, Lasickas, Ristić, Muhamedbegović, Sualehe, Doffo, Marin, Fadida, Pedro Lucas, Ne. Motika, Raul. Trener: Zoran Zeljković.