05.07.2022 | Prva liga Telemach
Olimpija potrdili imena nogometašev, ki so zapustili Stožice

Pri Olimpiji so pred četrtkovim dvobojem z luksemburškim Differdangom potrdili imena nogometašev, ki zapuščajo Stožice. Pogodba je potekla trojici nogometašev, z dvema so predčasno prekinili sodelovanje.

Po izteku pogodbe se od Olimpije poslavljajo Eric Boakye, Nino Pungaršek in Vitja Valenčič. Slednja sta imela v preteklih mesecih precej težav s poškodbami, najvidnejšo vlogo v zeleno-beli opravi pa je odigral Boakye, ki zmajevo gnezdo zapušča po 94 ligaških tekmah.

Član Olimpije pričakovano ni več niti Ivan Banić, ki že nekaj časa ni bil v načrtih Ljubljančanov. S hrvaškim prvoligašem Gorico je bil dosežen drugačen dogovor od prvotnega, zato se je Banić od Olimpije poslovil pol leta pred iztekom pogodbe o posoji. Šestmesečno zgodbo v Ljubljani je predčasno zaključil tudi nizozemski osrednji branilec Damian van Bruggen. 

Zmajem so že po koncu prejšnje sezone v slovo pomahali tudi posojeni nogometaši Aljoša Matko, Nik Prelec, Neven Đurasek, Marijan Čabraja in Robert Mudražija.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 19.07.2025 | Prva liga Telemach
    Marin odločil obračun Olimpije in Mure
    Nogometaši Olimpija so branjenje naslova državnih prvakov pričeli s tesno zmago! Dvoboj z Muro je z mojstrskim zadetkom v 73. minuti odločil rezervist Antonio Marin.
  • 17.07.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Mura
    Olimpiji se uvod v sezono ni posrečil, zmaji pa bodo rane po spodrsljaju v Kazahstanu celili v ligaškem obračunu z Muro. Sobočani so pomladili ekipo, v Stožicah pa doslej še niso slavili zmage.
  • 13.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V Kazahstan z jasnim ciljem
    Nogometaši Olimpije si v Stožicah niso uspeli priigrati rezultatske prednosti, za napredovanje v drugi krog kvalifikacij UEFA Lige prvakov pa bodo morali slaviti v Kazahstanu.
  • 11.07.2025 | Prva liga Telemach
    Iz Olimpije v Bravo
    Aldin Jakupović je iz Olimpije prestopil v Bravo. Devetnajstletni napadalec je s Šiškarji podpisal dveletni dogovor, sodelovanje pa se lahko še podaljša.
  • 08.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V Kazahstan z remijem
    Olimpija je evropsko sezono odprla z remijem. Kazahstanci so v Ljubljani sicer povedli, a so slovenski prvaki prek Pinta nato poravnali izid.
  • 07.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Zmaji odpirajo novo sezono
    Nogometaši Olimpije s tekmo prvega kroga kvalifikacij UEFA Lige prvakov odpirajo sezono 2025/26. Nasprotnik slovenskih prvakov je kazahstanski Kairat.
  • 02.07.2025 | Prva liga Telemach
    Olimpija do zmage v generalki
    Nogometaši Olimpije so v generalki pred začetkom sezone premagali sofijski CSKA. Bravo je v 70 minut dolgi preizkušnji klonil pred zagrebškim Dinamom, Celje pa je po preobratu izgubilo s Čukaričkim. Mura je bila poražena v dvoboju z Ružomberokom.
  • 01.07.2025 | Prva liga Telemach
    Radomljani remizirali z Dinamom, Olimpija napolnila mrežo Vllaznie
    Nogometaši Radomelj so v pripravljalni tekmi remizirali z zagrebškim Dinamom, Olimpija pa je bila v Šiški boljša od albanske Vllaznie.
  • 28.06.2025 | Prva liga Telemach
    Ananou in Dajčar nova člana Olimpije
    Zmaji so predstavila še dva nova obraza, ljubljanski Olimpiji sta se pridružila Frederic Ananou in Matevž Dajčar. 
  • 21.06.2025 | Prva liga Telemach
    Koper do visoke zmage, uspešna tudi Olimpija
    Koprčani so na Kodeljevem napolnili mrežo makedonske Škendije, Olimpija pa je v drugem polčasu strla odpor Vardarja. Mura je prišla do tesne zmage v obračunu z Mozirjem, Domžalčani pa so po preobratu v drugem polčasu izgubili z banjaluškim Borcem.

DELI NA