Olimpija tesno izgubila s Slovanom

Nogometaši Olimpije so v domačih Stožicah izgubili drugo tekmo skupinskega dela UEFA Evropske konferenčne lige. Za zmago Slovana iz Bratislave je z bele točke zadel Aleksandar Čavrić.

UEFA EVROPSKA KONFERENČNA LIGA - DRUGI KROG

OLIMPIJA LJUBLJANA - SLOVAN BRATISLAVA 0:1 (0:0)

Stadion Stožice, 6000 gledalcev, sodniki: Sidiropulos, Kostaras, Dimitriadis (vsi Grčija).
Strelec: 0:1 Čavrić (55./11 m).
Olimpija: Vidovšek, Sualehe (od 63. Krefl), Muhamedbegović, Ratnik, Jorge Silva, Doffo, Mijailović (od 63. Motika), Rui Pedro (od 72. Nukić), Elšnik, Posavec (od 72. Kasa), Lucas (od 46. Bristrić).
Slovan: Borjan, Wimmer, Kashia, Bajrić, Lovat, Kucka, Kankava, Blackman, Weiss (od 79. Strelec), Barseghjan (od 79. Savidis), Čavrić (od 88. Tolić).
Rumeni kartoni: Vidovšek, Bristrić, Doffo; Kankava, Kashia, Tolić.
Rdeči karton: /.

Ljubljančani so si po porazu v Lillu želeli prve točke v tekmovanju. Kot je dejal trener Joao Henriques, bi bili blizu zmagi, če bi jim mrežo uspelo ohraniti nedotaknjeno. A jim to ni uspelo, potem ko so Slovaki unovčili eno od dveh enajstmetrovk, ki jih je zakrivil vratar Matevž Vidovšek. Slovan, ki je za Lillom drugi favorit skupine, je tako pri šestih točkah, Olimpija je še brez. Na drugi tekmi skupine A je Klaksvik doma igral 0:0 z Lillom in je tako pri eni točki. Francozi so pri štirih. L

jubljančani so imeli v uvodu tekme precej težav z gradnjo igre, proti agresivnemu tekmecu, za katerega je igral tudi slovenski branilec Kenan Bajrić, so hitro zapravljali žoge, a Slovaki tega vendarle niso kaznovali. V 16. minuti je prvi nevarnejši strel sprožil Lucas Lovat, vendar je od daleč meril previsoko, malce zatem pa so prvič gostujočega vratarja zaposlili domači, vendar Milan Borjan ni imel veliko dela.

V 23. minuti je Vladimir Weiss v kazenskem prostoru na srečo gostiteljev zgrešil žogo, ko se je zdelo, da so domači goste umirili, pa so ti izpeljali hiter protinapad. Po dolgi podaji je sam pred Matevža Vidovška pritekel Aleksandar Čavrić, Olimpijin vratar ga je podrl in poskrbel za enajstmetrovko. V 28. minuti jo je izvedel kapetan gostov Weiss, Vidovšek pa mu je z lepo obrambo preprečil veselje.

Po obdobju ne posebej razburljive predstave so domači izpeljali prvo nevarnejšo akcijo v prvem polčasu v 41. minuti, vendar iztržili le kot. V 45. minuti je bilo nevarneje pred ljubljanskimi vrati, ko je iz bližine z leve strani poskusil Čavrić, spet je bil na mestu Vidovšek.

V 49. minuti je spet do strela prišel Weiss, a neoviran v kazenskem prostoru žogo poslal visoko čez vrata. V 54. minuti pa je po pritisku gostov Vidovšek naredil nov prekršek za enajstmetrovko, takrat nad Tigranom Barseghjanom. Z bele pike je bil ob navdušenju več kot 1000 slovaških privržencev v 55. minuti uspešen Čavrić. V 59. minuti je pri domačih od daleč neuspešno poskusil David Sualehe, malce za njim pa je na drugi strani za malo zgrešil Barseghjan z roba kazenskega prostora.

Nenatančen je bil tudi Rui Pedro v 64. minuti, Henriques pa je nato hitro opravil vse menjave, a to ni prineslo želenih sadov z izjemo enega strela Redija Kase. V 85. minuti bi lahko Slovan še drugič zadel, ko je David Strelec sam stekel proti Vidovšku, ga preigral, a mu je žoga nato ušla z igrišča.

Tekst: STA/PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 02.07.2025 | Prva liga Telemach
    Olimpija do zmage v generalki
    Nogometaši Olimpije so v generalki pred začetkom sezone premagali sofijski CSKA. Bravo je v 70 minut dolgi preizkušnji klonil pred zagrebškim Dinamom, Celje pa je po preobratu izgubilo s Čukaričkim. Mura je bila poražena v dvoboju z Ružomberokom.
  • 01.07.2025 | Prva liga Telemach
    Radomljani remizirali z Dinamom, Olimpija napolnila mrežo Vllaznie
    Nogometaši Radomelj so v pripravljalni tekmi remizirali z zagrebškim Dinamom, Olimpija pa je bila v Šiški boljša od albanske Vllaznie.
  • 28.06.2025 | Prva liga Telemach
    Ananou in Dajčar nova člana Olimpije
    Zmaji so predstavila še dva nova obraza, ljubljanski Olimpiji sta se pridružila Frederic Ananou in Matevž Dajčar. 
  • 21.06.2025 | Prva liga Telemach
    Koper do visoke zmage, uspešna tudi Olimpija
    Koprčani so na Kodeljevem napolnili mrežo makedonske Škendije, Olimpija pa je v drugem polčasu strla odpor Vardarja. Mura je prišla do tesne zmage v obračunu z Mozirjem, Domžalčani pa so po preobratu v drugem polčasu izgubili z banjaluškim Borcem.
  • 19.06.2025 | Prva liga Telemach
    Olimpija z novim Portugalcem
    Diogo Almeida je nova moč v obrambi Olimpije! Bočni branilec se je zmajem po podpisu dveletne pogodbe pridružil na pripravah v Radgoni, 27-letnik pa se med zeleno-bele seli iz Feirenseja.
  • 17.06.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Pred Zmaji dolga pot do drugega kroga kvalifikacij
    Evropska nogometna zveza Uefa je v Nyonu izžrebala pare 1. kvalifikacijskega kroga za ligo prvakov. Slovenski prvak Olimpija iz Ljubljane se bo uvodoma meril s kazahstanskim Kairatom iz Almatyja.
  • 16.06.2025 | Prva liga Telemach
    Jorge Silva ni več nogometaš Olimpije
    Po Justasu Lasickasu in Davidu Sualeheju, ki jima je ravno tako potekla pogodba, se je od Olimpije poslovil še en bočni branilec, Ljubljančani so potrdili odhod Jorgeja Silve.
  • 15.06.2025 | Prva liga Telemach
    Uvodni del priprav v avstrijski Radgoni
    Nogometaši Olimpije bodo uvodni del priprav na novo sezono opravili na avstrijskih tleh, zmaji bodo formo naslednjih deset dni pilili v avstrijski Radgoni.
  • 13.06.2025 | Prva liga Telemach
    Jorge Simao novi trener zmajev
    Zmaji imajo novega trenerja. Victorja Sancheza, ki je zeleno-bele popeljal do naslova državnih prvakov, je na klopi Olimpije nasledil Jorge Simão.
  • 13.06.2025 | Prva liga Telemach
    Olimpija pred začetkom priprav predstavila tri novince
    Olimpijo so okrepila makedonski reprezentant Dimitar Mitrovski, Veljko Jelenković, ki je član mlade bolgarske izbrane vrste, in povratnik v Prvo ligo Telemach Jan Gorenc.

DELI NA