Olimpija v Stožicah izgubila z Lillom

Olimpija je na zadnji domači tekmi v skupinskem delu UEFA Evropske konferenčne lige izgubila z Lillom, ki je zmajem dokončno zaprl vrata do evropske pomladi. Ljubljanska mreža se je zatresla dvakrat.

UEFA EVROPSKA KONFERENČNA LIGA - PETI KROG

OLIMPIJA LJUBLJANA - LILLE 0:2 (0:1)

Stadion Stožice, 4500 gledalcev, sodniki: Jablonski, Koslowski in Beitinger (vsi Nemčija).
Strelca: 0:1 Cabella (15.), 0:2 Yazici (75.).
Olimpija: Pintol, Sualehe, Muhamedbegović, Ratnik, Lasickas (od 63. Posavec), Rui Pedro (od 63. Fadida), Doffo, Elšnik (od 72. Pinto), Motika (od 72. Nukić), Brest (od 46. Silva), Bristrić.
Lille: Chevalier, Gudmundsson, Umtiti (od 72. Alexsandro), Yoro, Tiago Santos, Bentaleb (od 83. Gomes), Andre, Cabella, Bouaddi, Zhegrova (od 76. Haraldsson), Yazici (od 83. Faiz).
Rumeni kartoni: Brest, Rui Pedro, Bristrić; Tiago Santos, Haraldsson.
Rdeči karton: /.

Ljubljančani so se večji del tekme na slabi zelenici kar dobro upirali francoskemu prvoligašu. A trenutno četrta ekipa francoskega prvenstva je tudi brez pomoči svojega prvega zvezdnika Jonathana Davida pokazala dovolj kakovosti in imela obenem še nekaj sreče za tretjo zmago v skupini, v kateri je še neporažena.

Na drugi strani je ljubljanska zasedba vpisala četrti poraz ter je tako brez možnosti za napredovanje. Še naprej ima tri točke, Klaksvik ima eno več, v izločilne boje pa bosta šla Lille, ki je trenutno pri 11 točkah, in Slovan Bratislava Kenana Bajrića, ki je pri 10. Slovaki so danes z 2:1 zmagali na Ferskih otokih. Izbrance Zorana Zeljkovića zadnja tekma skupinskega dela čaka 14. decembra, ko bodo gostovali pri Slovanu v Bratislavi.

Po relativno mirnem uvodu tekme na zelenici, ki je bila zaradi razmočenosti na meji regularnosti, so domači prvi sprožili nevaren strel, ko je z glavo meril Rui Pedro, Lucas Chevalier pa je bil na mestu. Favorizirani Francozi, ki so že pred tem nakazali, da bodo nevarni, so povedli v 15. minuti. V bližini gola je streljal Remy Cabella, Denis Pintol je žogo po tem strelu še odbil, nato pa se je ustavila v luži, do nje je spet prišel Cabella in jo potisnil v mrežo. Nemanja Motika je v 19. minuti s strelom z roba kazenskega prostora povzročil nekaj težav Lillovemu vratarju, ki pa je žogo le odbil, v 24. minuti pa je izvrstno posredoval Pintol po poskusu Edona Zhegrove s približno 16 metrov.

V nadaljevanju je bila vsaj manjša pobuda še naprej na strani Francozov, a je domačim vendarle večinoma uspevalo pravočasno preprečevati akcije, ki so bile potencialno nevarnejše. Ljubljančani so bili tako še vedno v igri za ugoden razplet, tudi po 55. minuti, ko so Francozi drugič zadeli. Takrat je žoga spet obstala v blatu pred vrati ob Pintolu in Timiju Maxu Elšniku, do nje je prišel Yusuf Yazici in jo poslal v mrežo, a so sodniki ugotovili predhoden nedovoljen položaj, tako da je ostalo pri 0:1.

V 63. minuti bi lahko bilo 1:1, ko je Motika prišel do odprtega strela s 13 metrov, vendar je žogo poslal v Chevalierjevo naročje, tako kot Diogo Pinto v 74. in 87. minuti. Pintol je v 69. minuti moral na drugi strani posredovati po novem Yazicijevem poskusu. Je pa 26-letni Turek zadel v 75. minuti, ko je streljal malce z leve strani ter z diagonalnim strelom premagal Pintola, ki se je žoge sicer dotaknil, a premalo, da bi ji dovolj spremenil smer. Lille je imel v končnici še nekaj poskusov, a je Pintol svoje delo dobro opravil.

"Zaslužena zmaga Lilla. Mislim, da je pokazal več. Ampak ponosen sem na fante, borili smo se, imeli neke priložnosti. Če želiš tako tekmo dobiti, moraš imeti tudi nekaj sreče ter izkoristiti priložnost, ampak nam se na žalost ni izšlo. Verjamem pa, da nam bodo te izkušnje prišle prav za igranje evropskih tekem v prihodnji sezoni," je po tekmi povedal Zeljković.

"Težka tekma na težkem terenu. Igrišče ni dopuščalo prave igre, igrali smo tako bolj na preskok, ampak nismo prišli v pravo priložnost. Potem pa smo nesrečno prejeli zadetek. V drugem polčasu smo sicer odločneje začeli, ampak po drugem golu smo padli," pa je dejal Marcel Ratnik, ki je še poudaril, da so imeli na prvih treh tekmah verjetno preveč spoštovanja do tega skupinskega dela, tako da bodo izkušnje prišle prav.

Tekst: STA/PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 18.10.2025 | Prva liga Telemach
    Dvoboj aktualnih prvakov brez zmagovalca
    Dvoboj pokalnih in državnih prvakov se je končal brez zmagovalca, mreži Celja in Olimpije sta mirovali.
  • 17.10.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Olimpija
    Bodo Celjani tudi po reprezentančnem premoru nadaljevali z odličnimi predstavami? Grofje bodo v dvoboju aktualnih prvakov gostili Olimpijo, ki bo skušala maščevati visok poletni poraz.
  • 03.10.2025 | Prva liga Telemach
    Delitev točk na tekmi Olimpije in Aluminija
    Brez zmagovalca na uvodni tekmi 11. kroga Prve lige Telemach v Stožicah! Olimpija je povedla z golom Ivana Durdova, za izenačenje Aluminija pa je tik pred odmorom zadel Behar Feta.
  • 02.10.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Aluminij
    Federico Bessone je tudi v prvoligaškem tekmovanju debitiral z zmago, zdaj pa s svojimi novimi varovanci pričakuje Aluminij. Bo nadgradil uspeh iz Murske Sobote?
  • 26.09.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Olimpija
    Uvodni krog druge četrtine prvenstva bodo v Fazaneriji zaključili nogometaši Mure in Olimpije. Tako Sobočani kot Ljubljančani se bodo v Prvi ligi Telemach prvič predstavili z novincema na klopi, Darjanom Slavicem in Federicom Bessonejem.
  • 22.09.2025 | Prva liga Telemach
    Van de Looija nasledil Bessone
    Erwin van de Looi ni več trener ljubljanske Olimpije, na klopi zmajev pa ga je nasledil Federico Bessone, so po devetem krogu Prve lige Telemach sporočili iz tabora državnih prvakov. 
  • 20.09.2025 | Prva liga Telemach
    Pečar popeljal Bravo do zmage na mestnem derbiju
    Nogometaši Olimpije so v 9. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Bravu z 1:2 (1:2).
  • 17.09.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Bravo
    Ljubljanska prvoligaša bosta uvodno četrtino prvenstva zaključila z mestnim obračunom. Olimpija in Bravo sta se v prejšnji sezoni kar trikrat razšla z delitvijo točk, kdo bo boljši v sobotnem dvoboju?
  • 16.09.2025 | Prva liga Telemach
    Pedro Lucas in Olimpija podaljšala pogodbo
    Pedro Lucas je sodelovanje z ljubljansko Olimpijo podaljšal do konca sezone 2026/27, skupna pot pa lahko dobi še dodatno leto nadaljevanja!
  • 13.09.2025 | Prva liga Telemach
    Radomljani po preobratu boljši od Olimpije
    Olimpija je z goloma Ivana Durdova in Dioga Costa dobila prvi polčas, Radomlje pa so v nadaljevanju tekme prišle do popolnega preobrata! Za slavje mlinarjev so zadeli Nikola Jojić, Jaša Martinčič in Ognjen Gnjatić.

DELI NA