
Enrik Ostrc se bo na igrišča Prvi ligi Telemach vrnil v dresu Brava. Triindvajsetletni vezist je z Ljubljančani podpisal pogodbo do konca sezone 26/27, sodelovanje pa se lahko podaljša še za dodatno leto.
"Vesel sem, da sem postal del kluba. Hvala vsem za priložnost, zaupanje in lep sprejem. Želim se čim hitreje ujeti z ekipo in se vrniti v tekmovalni ritem. Nekaj fantov poznam iz reprezentanc, tako da bo zagotovo lažje kot sicer. Komaj čakam, da se začne novo poglavje," je po podpisu pogodbe dejal Ostrc, ki je v Prvi ligi Telemach debitiral v dresu ljubljanske Olimpije.
Športni direktor Dejan Močnik je dodal: "Ponudila se je priložnost in nismo dolgo razmišljali. Hitro smo uskladili podrobnosti in veseli smo, da je Enrik del naše ekipe. Za 23-letnika ima za seboj ogromno nogometnih izkušenj, kar je zagotovo ena izmed njegovih prednosti. Vstopiti v ekipo in v garderobo sredi sezone nikoli ni lahko, a verjamemo, da se bo hitro vklopil in dokazal svojo vrednost. Enrik, dobrodošel v Bravu."
Nekdanji član mlade reprezentance Slovenije, za katero je odigral 19 tekem, se v Slovenijo vrača po dokazovanju v Franciji, Belgiji in na Nizozemskem. Iz Olimpije je januarja 2021 prestopil v Troyes, ki ga je posodil v Lommel, od januarja 2023 pa je bil član Helmonda, v dresu katerega je v drugi nizozemski ligi odigral 59 tekem.
Tekst: PDo
Foto: NK Bravo