Petdeseta evropska tekma Gorice prinesla napredovanje

Nogometaši Gorice so na drugi tekmi prvega predkroga UEFA Evropske lige pred svojimi gledalci remizirali z armenskim Širakom z 2:2 in se s skupnim izidom 4:2 uvrstili v nadaljevanje tekmovanja, v katerem jih čaka grški Panionios.

UEFA Evropska liga - druga tekma prvega kroga kvalifikacij:

GORICA - ŠIRAK GJUMRI 2:2 (1:1)

Sodniki: Kjaesgaard-Andersen, Kosonderby, Hummelgaard (vsi Danska).
Strelci: Prljevič (13'/ag), Osuji (91'); Kaba (34'), Bičahčjan (56').
Gorica: Sorčan, Gregorič, T. Kavčič, Jogan, Celcer, Kolenc (od 74. Humar), Grudina, Kapić (od 87. Marinič), Osuji, Žigon, Filipović (od 74. Nagode).
Širak: Ajvazov, Davojan, Kpodo, Prljevič (od 35. Mikaelijan), Darbinjan, Kaba, Udo, Kaina (od 74. Gagik), Bičahčjan, Stanojević (od 59. Ilič), Nwabueze.
Rumeni kartoni: Celcer, Kapić; Nwabueze, Davojan, Darbinjan.
Rdeča kartona: Darbinjan 88., Davojan, 93.

Izbranci Mirana Srebrniča so svojo prvo nalogo v evropski ligi uspešno opravili že na prvi tekmi, ko so na počasnem igrišču in v deževnem vremenu prišli do lepe prednosti. Junak Gorice je bil tedaj Rifet Kapić z obema goloma. Na povratni tekmi so na tekmi so Armenci pokazali, da bodo drago prodali svojo kožo, čeprav so po avtogolu kmalu zaostajali z 0:3 v skupnem izidu.

Miha Gregorič je v 13. minuti z desne strani ostro podal v kazenski prostor, Srb Marko Prljevič pa žogo preusmeril v lastno mrežo. Armenci so 21 minut pozneje izenačili, ko je Mohamed Kaba iz Slonokoščene obale sprožil strel z roba kazenskega prostora, žoga je spremenila smer, ko se je odbila od igralca domače ekipe in presenetila Grego Sorčana.

Že deset minut po začetku drugega dela igre je Vahan Bičahčjan z močnim strelom z roba kazenskega prostora poskrbel, da so domači gledalci še bolj zatrepetali, saj je goste potem le še zadetek ločil od napredovanja. Ob tem so v nadaljevanju Armenci zadeli tudi okvir vrat. Prav ob koncu je bilo zelo napeto, v 88. minuti pa je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Robert Darbinjan. Sledil je mat v treh potezah, ki ga je v sodnikovem podaljšku s hitrim protinapadov zaključil Nigerijec v dresu domače zasedbe Bede Amarachi Osuji, ki je za piko na i preigral vratarja gostov za izenačenje. Tik pred koncem je bil po drugem rumenem opozorilu izključen še Agvan Davojan.

Tekst: STA/NZS