
Futsal reprezentanca do 19 let nadaljuje s predtekmovanjem evropskega prvenstva v Moldaviji.
Po zmagi proti Češki jo danes ob 12. uri čaka tekma proti Turčiji.
Ekipi sta v nedeljo že odigrali prvi tekmi. Slovenija je po preobratu v drugem polčasu premagala Češko (2:1), Turčija pa je z 0:3 izgubila proti Španiji.
»Moramo se dobro odpočiti. Na voljo imamo 20 ur. To je za vse enako. Enostavno nam mora ta zmaga proti Češki dati zalet. Pred nami je še ena težka borba. Turki bodo dali vse od sebe, mi pa moramo na to odgovoriti. Če zmagamo, smo dosegli svoj cilj,« je pred tekmo proti Turčiji povedal selektor Tomislav Horvat.
EP U19 2025:
SKUPINA A:
Moldavija, Portugalska, Italija, Ukrajina
SKUPINA B:
Slovenja, Španija, Turčija, Češka
Tekme Slovenije v predtekmovanju:
28.9.
Slovenija – Češka 2:1 (0:1)
0:1 Hromek (16.), 1:1 Čop Mi. (35.), 2:1 Avdić (39.)
29.9.
Slovenija – Turčija (12.00)
1.10.
Slovenija – Španija (14.30)
Slovenija FU19:
Žiga Krašovec (FK Dobovec), Vid Prah (FK Dobovec), Tian Poredski Bračun (FK Dobovec), Domen Kokol (FK Dobovec), Emil Šinkovec (FK NNIKAS Dobrepolje), Urban Sevenšek (FK NNIKAS Dobrepolje), Domen Arnuš (KMN Benedikt), Mihael Čop (The Nutrition Extrem), Ažbe Gradišar (The Nutrition Extrem), Martin Čop (The Nutrition Extrem), Alen Zgonc (The Nutrition Extrem), Lovro Trdin (FK Siliko), Adel Avdić (FK Siliko), Erik Novak (FK Siliko).
Evropsko prvenstvo
Na evropskem prvenstvu igra osem reprezentanc, ki so razdeljene v dve predtekmovalni skupini. Po dve najboljši ekipi predtekmovanja se uvrstita v polfinale.
Španija dvakrat, Portugalska enkrat
To je četrto evropsko prvenstvo v tej starostni skupini. Španija je postala prvak dvakrat (v letih 2019 in 2022), Portugalska enkrat (2023). Prvo evropsko prvenstvo je septembra 2019 gostila Latvija, drugo je bilo septembra 2022 v Španiji, pred dvema letoma pa vnovič septembra na Hrvaškem, kjer se je s polfinalom izkazala tudi Slovenija. Vratar Luka Lovrec je bil izbran v idealno postavo postavo evropskega prvenstva.
Dosedanje finalne tekme na EP U19:
Hrvaška – Španija 1:6 (14.9. 2019)
Portugalska – Španija 2:6 (10.9. 2022)
Portugalska – Španija 6:2 (10.9. 2023)
Tekme Slovenije U19 na EP:
Slovenija – Finska 4:2 (3.9. 2023)
Slovenija – Ukrajina 2:4 (4.9. 2023)
Slovenija – Italija 4:2 (6.9. 2023)
Slovenija – Portugalska 2:3 (8.9. 2023)
Slovenija – Češka 2:1 (28.9. 2025)
Slovenija U19 je doslej odigrala 104 uradne tekme. Selektor Tomislav Horvat je vodil 52 tekem. Pred njim sta reprezentanco vodila Andrej Dobovičnik (50 tekem) in Tadej Levstek (2). Aktualni kapetan Lovro Trdin je na 50 nastopih in 25 golih. Rekord v nastopih drži Vid Kos (51), med strelci pa prednjači Alen Ruis (32).
Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si