24.02.2024 | Ženska A
Podaja Kaje Korošec, Naja Poje Mihelič na 4. mesto

Slovenska ženska članska reprezentanca danes začenja nastop na turnirju v Španiji, kamor so reprezentantke prišle iz svojih klubov, kjer uspešno igrajo.

Slovenski derbi Korini Lari

Pred reprezentančnim odmorom je v 14. krogu v nemški prvi ligi RB Leipzig doma z 2:1 premagal Eintracht Franfurt. V domači vrsti, ki je prišla do treh točk, je Korina Lara Janež v igro vstopila v 63. minuti, v gostujoči zasedbi je Lara Prašnikar odigrala vseh 90 minut.

DP Nemčije, 1. liga, 14. krog, 16.2.
RB Leipzig – Eintracht Frankfurt 2:1

17.2.
Duisburg – Köln 0:0

DP Nemčije, 2. liga, 14. krog, 16.2.
Turbine Potsdam – Meppen 1:3

V derbiju spodnjega doma lestvice je desetouvrščeni Köln s Saro Agrež remiziral (0:0) pri zadnjeuvrščenemu Duisburgu. Sara Agrež je vnovič odigrala celo tekmo. V 2. nemški ligi je Turbine Potsdam doma z 1:3 klonil proti ekipi Meppen in tako ostal na 4. mestu. V domači ekipi je tudi tokrat manjkala reprezentančna napadalka Adrijana Mori, ki okreva po poškodbi kolena.

Nova zmaga za Najo Poje Mihelič

V 1. italijanski ligi so trije klubi slovenskih legionark povsem pri vrhu. Vodilna Roma z Zaro Kramžar (ni vstopila v igro) je dobila derbi s tretjo ekipo lige Fiorentino, za katero je Kaja Eržen odigrala prvih 75 minut tekme. Na 4. mesto se je povzpel Sassuolo z Najo Poje Mihelič (v igro je prišla v 46. minuti), doma je Sassuolo z 2:0, oba gola so dosegle v 2. polčasu, odpravil Sampdorio.
Na 8. mestu v ligi pa ostaja Napoli z Nino Kajzba, ki ob porazu proti Juventusu (4:1) ni zaigrala.

Cesena – Bologna 5:0

V 2. italijanski ligi je Bologna, tam sta vseh 90 minut to pot igrali Sara Gradišek in Zala Kuštrin, doživela poraz, s 5:0 je klonila proti Ceseni.

Že 13. tekma Zale Meršnik

V prvi španski ligi poraza za naši dve predstavnici: Dominika Čonč je v dresu Levanteja Las Planas gostovala v Madridu in klonila z 2:1 proti četrti ekipi lige, zaigrala je od 74. minute naprej. Zala Meršnik je odigrala 13. tekmo sezone (lani je v celi sezoni zbrala 14 nastopov), a morala priznati premoč Valenciji (1:3).

DP Španije, 18. krog, 17.2.
Sporting de Huelva – Valencia 1:3

18.2.
Madrid – Levante Las Planas 2:1

DP Španije, 2. liga, 19. krog, 19.2.
Alhama – Albacete 2:2

V 2. španski ligi svojo kariero nadaljuje Anja Eferl, ki se je iz Reala Oviedo preselila v ekipo Albacete, ki igra v 2. španski ligi.

V Turčijo in na Madžarsko, Nika Babnik v novo sredino

V 21. krogu turške lige sta se pomerila drugouvrščeni Fenerbahče (Lare Ivanuša ni bilo v ekipi) in peti ALG Spor, ki ga je v prvih dneh februarja okrepila naša reprezentantka Luana Zajmi. Zmaga je ostala doma, Luana pa je v 71. minuti vstopila v igro.

DP Turčije, 21. krog, 17.2.
Fenerbahče – ALG Sport 2:1

DP Portugalske, 2. liga, 7. krog lige za napredovanje, 17.2.
Amora FC – Vitoria SC 0:1

Nika Babnik (v 7. kolu je odigrala celo tekmo) se je pozimi preselila iz portugalske ekipe Albergaria, ki igra v prvi ligi, v drugoligaško konkurenco k ekipi Vitoria SC Guimaraes. Njena nova ekipa je v jesenskem delu osvojila prvo mesto v drugi ligi sever in se uvrstila v ligo za prvaka oz. napredovanje v prvo ligo. V prvo ligo napreduje zmagovalec, drugo in tretjeuvrščeni pa v kvalifikacije z 10. oz. 11. iz prve lige.

Vitoria SC Guimaraes po sedmih kolih (od 14) zaseda 2. mesto z ambicijo, da se uvrstijo v prvo portugalsko ligo.

Vratarka Melania Pasar je okrepila Budapest Honved FC, ki zaseda 2. mesto v 2. madžarski ligi. Tekmovanje se nadaljuje marca letos.

Pod vrhom

V grški ligi slovenske barve zastopa vezistka Manja Rogan. To pot se ni izšlo po njenih željah: Panathianikos je na gostovanju z 2:1 izgubil proti ekipi OKI, a kljub porazu ostal na 2. mestu s 37 točkami, eno manj premore OKI. V vodstvu je PAOK z 48 točkami iz 16 tekem.

DP Grčije, 16. krog, 17.2.
OFI – Panathinaikos 2:1

DP Belgije, 17. krog, 17.2.
Standard Liege – OH Leuven 3:0

V belgijski ligi je bil pred reprezentančnim premorom na sporedu derbi vrha. Zmage se je veselil Standard Liege, ki je s 3:0 premagal OH Leuven z našo branilko Lano Golob. Po tem porazu je Standard na vrhu s 40 točkami, OH Leuven jih ima 37.

Podaja Kaje Korošec

V francoski ligi, nazadnje so odigrali tekme 15. kroga, se je s podajo in 70 minutami igre izkazala Kaja Korošec. Njen klub Paris FC je v gosteh s 6:2 premagal Bordeaux.