24.08.2010 | Ženska A
Pogumno s Finkami

Slovenska ženska reprezentanca na Finskem pričakuje novo tekmo, ko se bodo varovanke Darka Žižka v sredo pomerile s Finkami. Pred odhodom na Finsko je dekletom srečo zaželel tudi predsednik NZS, mag. Ivan Simič.

Simič je dekletom dejal še, da je Nogometna zveza Slovenije ponosna na njihove dosežke, pred tem pa jih je v baznem taboru na Zrečah obiskal tudi strokovnjak za psihično pripravo športnikov, Smiljan Mori.

Sicer pa so dekleta na pot na novo kvalifikacijsko tekmo odšla s samimi dobrimi željami - na poti do Munchna so namreč srečala častnega predsednika NZS, Rudija Zavrla, ki jim je na novi preizkušnji zaželel dobrega rezultata.

Tudi selektor Darko Žižek je prepričan, da so dekleta dobro pripravljena: "Po dobri predstavi proti Portugalski si želim, da zadnjo kvalifikacijsko tekmo punce odigrajo enako pogumno in samozavestno. Osebno pričakujem dober rezultat in odhod iz igrišča z dvignjenimi glavami. To punce zmorejo."

Pogoji na Alandskih otokih so zelo dobri. Igrišče je pripravljeno vrhunsko, prav taka pa je tudi vsa spremljajoča infrastruktura, ki jo imajo na voljo slovenska dekleta.

Tekma med Finsko in Slovenijo se bo pričela ob 18. uri po lokalnem času, pravico na Wiklof Holding Areni v Maarianhaminu pa bo delila Irka Rhona Daly.

Tekst: NZS/MA, MaK
Foto: Arhiv NZS, NZS/MA

SORODNE NOVICE

  • 08.05.2025 | Ženska A
    Naslov za slovenski trojec, pokal Kaji Korošec
    Mateja Zver, Sara Makovec in Izabela Križaj in Kaja Korošec do lovorik, pomemben gol sta dosegli Nina Kajzba in Korina Lara Janež, Lara Prašnikar do evropske vozovnice, Melania Pasar pomagala do obstanka.
  • 01.05.2025 | Ženska A
    Jubilej Mateje Zver, Kaja Korošec zadela, Lara Prašnikar podala
    Državna prvenstva so v sklepni fazi, v vidnih vlogah pa slovenske reprezentantke, ki jih do konca sezone čaka še zaključek Uefine lige narodov.
  • 08.04.2025 | Ženska A
    Z novo zmago in tremi točkami iz Turčije
    Izbranke Saše Kolmana bodo do konca tega tekmovanja igrale še 30. maja doma proti Grčiji ter 3. junija v gosteh proti Irski.
  • 08.04.2025 | Ženska A
    Članice danes proti Turčiji
    Ženska članska nogometna reprezentanca danes v 4. kolu Uefine lige narodvo gostuje v Turčiji. Na četrti tekmi lovi 4. zaporedno zmago in potrditev 1. mesta pred sklepnima tekmama rednega dela.
  • 07.04.2025 | Ženska A
    Pripravljene na tekmo v Turčiji
    Ženska članska nogometna reprezentanca v torek, 8.4., gostuje v Turčiji. Na četrti tekmi Uefine lige narodov lovi 4. zaporedno zmago in potrditev 1. mesta pred sklepnima tekmama rednega dela.
  • 04.04.2025 | Ženska A
    Nova zmaga Slovenije v Uefini ligi narodov
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca je na tretji tekmi lige B lige narodov v Ljubljani premagala Turčijo s 3:0 (2:0) in je še stoodstotna. Izbranke Saše Kolmana se bodo s Turkinjami merile še čez štiri dni v Sivasu.
  • 04.04.2025 | Ženska A
    Članice danes v Ljubljani proti Turčiji
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca bo danes v Ljubljani odigrala tekmo tretjega kroga evropske lige narodov. Po dveh tekmah varovanke selektorja Saše Kolmana vodijo na lestvici skupine B2, v Šiški pa bodo ob 16.30 skušale nadaljevati uspešen februarski niz zmag.
  • 03.04.2025 | Ženska A
    Proti Turčiji računajo na pomoč in podporo s tribun
    Slovenska ženska reprezentanca s tekmo proti Turčiji v petek, 4.4., ob 16.30 nadaljuje s tekmami v Uefini ligi narodov. Tekmec v Ljubljani na štadionu ŽAK bo Turčija. Svojo 100. tekmo v dresu Slovenije bo igrala Kaja Eržen.
  • 02.04.2025 | Ženska A
    Dobro vzdušje temelj za napredek in dober rezultate
    Ženska članska reprezentanca se pripravlja na nadaljevanje Uefine lige narodov. Slovenija se bo dvakrat pomerila s Turčijo – v petek, 4.4., ob 16.30, doma v Ljubljani, v torek, 8.4., pa v gosteh. 
  • 01.04.2025 | Ženska A
    Zbrano in fokusirano proti Turčiji
    Ženska članska reprezentanca se pripravlja na nadaljevanje Uefine lige narodov. Slovenija se bo dvakrat pomerila s Turčijo – v petek, 4.4., ob 16.30, doma v Ljubljani, v torek, 8.4., pa v gosteh. 

DELI NA