30.03.2015 | A
Pomlajena Slovenija z minimalnim porazom iz Katarja

Slovenska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Dohi izgubila proti Katarju z 0:1 (0:0). Izbrance Sreča Katanca naslednja akcija čaka junija, ko bodo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2016 gostili Anglijo.

Prijateljska tekma:

Katar – Slovenija 1:0 (0:0)

Stadion Lekhwiya, gledalcev 200
Sodniki: Kim, Choi in Park (vsi Južna Koreja).
Strelec: 1:0 Hassan (46.).
Rumena kartona: El Sayed; Kampl.
Rdeči karton: /.

Katar: Al Sheib, Hassan (od 71. M. Mohammed), Hatem, Mohamed, Muftah, Asadalla (od 74. Ibrahim), I. Mohammed (od 89. Traore), Tresor, El Sayed (od 85. Ali Hussain), Muntari (od 82. Ahmed), Abakar.
Slovenija: Oblak, Stojanović, Anđelković, Maroh (od 65. Krajnc), Struna (od 77. Brečko), Rotman (od 55. Bezjak), Mertelj, Verbič (od 77. Kirm), Lazarević (od 59. Omladič), Kampl, Matavž (od 46. Berić).

Slovenska vrsta je v prijetnem katarskem večeru pred zgolj peščico gledalcev v drugem medsebojnem dvoboju s Katarjem, prvega je leta 2010 dobila s 4:1, izgubila. Tokrat v gosteh, tudi pred očmi legendarnega nekdanjega danskega reprezentanca in igralca Ajaxa, Barcelone, madridskega reala in Juventusa Michaela Laudrupa, zdaj trenerja Lekhwiye, ki si je ogledal prvi polčas.

Čeprav veliko zanimanja za ta obračun ni bilo, pa so vsaj lokalni mediji poudarili, da ima tudi Slovenija v svojih vrstah nekatere odlične nogometaše. A to na njihovo začudenje nista Marek Hamšik in Martin Škrtel, med drugimi so tudi po njiju spraševali ob pogledu na Katančevo postavo.

To je Katanec po pričakovanju dodobra premešal, za razliko od "stalnic" so tokrat od začetka priložnost dobili Jan Oblak v vratih, Petar Stojanović, Siniša Anđelković in Dominic Maroh v obrambni vrsti, Rajko Rotman in novinec Benjamin Verbič v zvezni liniji, v napadu pa se je predstavil povratnik Tim Matavž.

Prvo priložnost na tekmi je v šesti minuti zapravil Verbič, ki je bil malce premalo natančen z diagonalnim strelom z 20 metrov, v 11. minuti je domači vratar ustavil Matavžev poskus, Kampl pa je v 17. minuti dosegel zadetek, a iz prepovedanega položaja.

Slovenci so bili več pri žogi in konkretnejši, Katarci z izjemo poskusa Mohammeda Muntarija niso prihajali do priložnosti. Zato pa je na drugi strani v 29. minuti sprožil Kampl, Saad Al Sheib je bil znova na mestu.

V 37. minuti je pri Katarju z 18 metov nevarno streljal Ismail Mohammed, a malce nenatančno. Dve minuti pozneje je najlepšo priložnost dotlej zapravil Dejan Lazarević, ki je po lepi podaji Stojanovića iz bližine zgrešil gol.

Vse zapravljene priložnosti so Slovence kaznovale v začetku drugega dela, ko je odbita žoga prišla do Abdulkarima Hassana, ki je z lepim strelom malce z leve strani kazenskega prostora premagal Oblaka. Žoga je ob strelu zadela tudi vratnico.

Le malce zatem je Oblak moral posredovati po poskusu Muntarija in Abdulaziza Hatema, Slovenci pa so po vstopu Romana Bezjaka takoj izpeljali nevarno akcijo, ki pa se je končala s strelom čez gol.

Katanec v teh trenutkih ni bil zadovoljen s tem, da so Katarci prelahko prihajali do strelov, in na to glasno opozarjal. V 59. minuti pa je ponudil priložnost še enemu novincu, Niku Omladiču. Toda v 61. minuti so gostujoči branilci spet pustili veliko prostora za strel Alija Asadalle, toda Oblak je bil spet na mestu.

Svoj debi je malce zatem doživel še Luka Krajnc, Roman Bezjak pa je v 70. minuti s strelom z glavo malce zaposlil katarskega čuvaja mreže. Na drugi strani so v 75. minuti Katarci dosegli drugi gol prek Kasole Mohameda, a iz prepovedanega položaja, kar je bila zadnja prava priložnost na tekmi.

Srečko Katanec, selektor Slovenije: "Po pravici povem, da nisem mislil, da bom jezen po prijateljski tekmi. A zabiti iz takšnih priložnosti, kot smo jih imeli ... drugače sem zadovoljen s prvim polčasom, bili smo superiorni, fantje so delali, kar so morali. V drugem pa smo jim podarili tisto žogo. To je mladost, neizkušenost ... Morajo opraviti določeno šolanje in dati to skozi. Za gol pa - to je trening, izkušenost. Če ne boš dal gola na treningu, ga ne boš niti na tekmi. A na resnih tekmah proti Angliji, Švici in tudi Estoniji in Litvi bomo morali dati gol iz pol manjših priložnosti kot danes. Nogomet se pa igra zaradi golov. Fantje bi danes morali zmagati."

Aleš Mertelj, nogometaš Slovenije: "Imeli smo več od igre in več priložnosti. Tudi zrele priložnosti, a nogomet hitro kaznuje napake. Takoj v drugem polčasu smo dobili zadetek. Lovili smo zaostanek, a se žal ni izšlo. Imeli smo kar lepe priložnosti, ki pa jih nismo izkoristili. Zaradi tega smo lahko razočarani, a z igro smo lahko zadovoljni. Če bo šlo v kvalifikacijah vse noter, na prijateljskih pa ne, naj to kar ostane.Danes je bila energija, želja, ni pa bilo zadetka. Zmago smo si želeli, da bi z njo končali cikel teh tekem."

Tekst: STA
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 03.03.2026 | A
    Šporar blestel na Slovaškem, Šeško in Šturm odločila v korist svojih ekip
    Andraž Šporar je z dvema zadetkoma in asistenco pokopal Trnavo, Benjamin Šeško in Danijel Šturm pa sta odločila vsak svojo tekmo.
  • 27.02.2026 | A
    V prodaji vstopnice za marčevski prijateljski tekmi
    Slovenska nogometna reprezentanca bo konec marca pod vodstvom Boštjana Cesarja odigrala prijateljski tekmi z Madžarsko in Črno Goro. Vstopnice za gostujoči tekmi so že v prodaji.
  • 24.02.2026 | A
    Šeško odločil v Liverpoolu
    Benjamin Šeško je po tekmah s Fulhamom in West Hamom rdeče vrage rešil tudi na gostovanju pri Evertonu, Swansea pa je z golom Žana Vipotnika ugnal Bristol, novi klub Tomija Horvata.
  • 17.02.2026 | A
    Šeško spet rešil United, zabili tudi štirje drugi reprezentanti
    Benjamin Šeško je tokrat zabil za remi na gostovanju pri West Hamu, veselili pa so se tudi David Zec, Dejan Petrovič, Danijel Šturm in Svit Sešlar.
  • 13.02.2026 | A
    Znan razpored slovenskih tekem v Uefa Ligi narodov
    Evropska nogometna zveza (UEFA) je po včerajšnjem žrebu določila razpored tekem v Uefa ligi narodov.
  • 12.02.2026 | A
    Slovenija proti tradicionalno neugodnim nasprotnikom
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v drugem kakovostnem razredu skupinskega dela lige narodov v skupini B1 pomerila z reprezentancami Škotske, Švice in Severne Makedonije. Tekmovanje se bo začelo septembra.
  • 12.02.2026 | A
    Danes žreb skupin nogometne lige narodov
    Evropska nogometna zveza Uefa bo danes v Bruslju izžrebala skupine nove izvedbe lige narodov. Obenem bodo v Bruslju izvedli tudi 50. redni kongres, ki bo potekal že dopoldne pred žrebom.
  • 10.02.2026 | A
    Vipotnik dvakrat, Horvat podal na debiju
    Žan Vipotnik s 15 zadetki kraljuje na vrhu Championshipove lestvice strelcev, Tomi Horvat pa se je navijačem Bristola predstavil z asistenco.
  • 06.02.2026 | A
    Selektor Cesar izbral ekipo sodelavcev
    Boštjan Cesar, novi selektor članske izbrane vrste Slovenije, je pred prvimi pripravljalnimi preizkušnjami izbral sodelavce v reprezentačnem štabu.
  • 03.02.2026 | A
    Zeljković odslej na Madžarskem
    Adrian Zeljković bo nogometno kariero nadaljeval na Madžarskem. Viktoria Plzen ga je posodila MTK-ju iz Budimpešte, madžarski klub pa ima po koncu sezone možnost odkupa 23-letnega vezista.

DELI NA