Pomurkam že osma pokalna lovorika

Nogometašice ŽNK Telemach GMT Beltinci so nove, stare pokalne prvakinje. V finalu v Ljubljani so z zadetki Tjaše Nemec, Vite Žolek in Sare Makovec s 3:1 porazile ŽNK Moje-lece.si Radomlje. To je že osma lovorika za Pomurke, Radomljanke so izgubile drugi pokalni finale.

Ekipi sta bili v finalu tudi leta 2016, s 7:3 se je veselila beltinška zasedba.

Ženski pokal NZS, finale, 30.5.
ŽNK Moje-lece.si Radomlje – ŽNK Telemach GMT Beltinci 1:3
(0:0)
0:1 Nemec (53.), 0:2 Žolek (77.), 1:2 Križaj (89.), 1:3 Makovec (90.)

Prevlada Radomljank

V prvem polčasu so imele pobudo varovanke trenerja Gregorja Moharja, ki so narekovale ritem in pletle mrežo okoli vrat Zale Meršnik. Ob tem so si ustvarile tudi nekaj (pol)priložnosti. V 30. minuti je bila pri strelu Ana Milović, v 32. minuti je žogo prek vrat Pomurja poslala Karmen Ulbin. Do konca prvega polčasa beležimo še prosti strel Anje Prše, a je šla njena žoga mimo vrat Nike Šapek.

Nemčeva za 0:1

Nadaljevanje je prineslo še boljšo nogometno predstavo, ki so jo začinili štirje goli. Pojdimo po vrsti. V 50. minuti je dobro po levi strani pobegnila Zala Kuštrin, ki pa je merila slabše v daljši kot vratarke Zale Meršnik.

V naslednjem napadu je preigravala Luana Zajmi, a njen strel ni našel poti v mrežo Radomljank. V 53. minuti se je mreža zatresla. Zajmijeva je merila, a so Radomljanke njen strel blokirale. Žoga se je odbila na levo stran, kjer je akcijo spremljala Tjaša Nemec, ki je s strelom v daljši kot gola matirala Niko Šapek, ki se je žoge z roko sicer dotaknila.

Koroščeva v vratnico

Igra se je povsem razživela. V 61. minuti je od daleč merila Katarina Gadnik. V 65. minuti je strel Kaje Korošec s prostega strela oplazil vratnico. V 69. minuti je Zala Meršnik prehitela soimenjakinjo Zalo Kuštrin ter tako preprečila izenačenje.

V 77. minuti se je mreža spet zatresla. Po podaji s kota je Anja Prša pred golom našla Vito Žolek, na katero je obramba Radomelj pozabila. Neovirano je pričakala žogo in v svojem drugem nastopu v pokalu zadela za 0:2.

Spet Zala Kuštrin

Radomljank to ni zmedlo. Odločno so šle v napad, po podaji Barbare Kralj je vnovič poizkusila Zala Kuštrin, a je bila Zala Meršnik spet na pravem mestu.

Zadnji minuti rednega dela sta bili vnovič vznemirljivi. Po podaji na drugo vratnico je strelka Izabela Križaj v 89. minuti obudila upe na morebiten preobrat varovank trenerja Gregorja Moharja. A so že v naslednjem napadu igralke iz Beltincev prek Sare Makovec zapečatile finale in rešile dilemo okoli zmagovalk pokala.

Izjave po tekmi:

Nuša Ladinek, trenerka ŽNK Telemach GMT Beltinci:
„Veseli smo, ker smo zadnjo tekmo sezone končali z zmago. Že sama uvrstitev v finale je bila lepa nagrada za igralke. Zdaj pa še zmaga, zato poklon igralkam! V prvem polčasu mojih varovank nisem prepoznala. Bile so nervozne, niso se sprostile. Med polčasom sem jim rekla, naj izkoristijo zadnjih 45 minut v sezoni. Naj pokažejo, kaj smo gradili in delali celo sezono. Drugi polčas je bil prava reklama za slovenski ženski nogomet.“

Sara Makovec, igralka ŽNK Telemach GMT Beltinci:
„Zelo smo vesele te lovorike, v ligi se nam ni izšlo. V finalu pokala smo slabše začele, bile smo v podrejenem položaju. Nismo bile pri žogi. V nadaljevanju smo zaigrale podjetneje, hitro smo povedle in potem povišale na 0:2, potem je šlo. Ta naslov je zelo pomemben za nas, a bi raje imele lovoriko državnih prvakinj!“

Gregor Mohar, trener ŽNK Moje-lece.si Radomlje:
„Pomurke so izkoristile svoje priložnosti, mi jih nismo. Spet smo dominirali v polju, kar je bilo tudi na zadnjih prvenstvenih tekmah. Žal pa nismo realizirali prilik. Čestitam Pomurju za zmago in pokalni naslov.“