05.09.2009 | U21
Poraz mladih v Velenju

Slovenija je na drugem kvalifikacijskem srečanju proti Franciji izgubila z 1 - 3.

Po včerajšnji odpovedi velenjskega obračuna mladih reprezentanc Slovenije in Francije v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2011 na Danskem, zaradi premočenega igrišča, sta moštvi do 21 let na igrišče Ob jezeru danes vendarle lahko stopili. Slovenci v drugi kvalifikacijski tekmi zabeležili prvi poraz – Francija boljša s 3:1.

Slovenija 1:3 Francija
Mihelič 69'; Modeste 18', Bakar 43', Škarabot 91' (ag.).

Stadion: Stadion Ob jezeru. Gledalcev: 800. Sodniki: Lerjeus, Ekström in Bogdan (vsi Švedska).

Slovenija: Oblak, Skubic, Škarabot, Bačinović (od 46. Gerić), Balažic, Mijatovič, Tolimir, Omladič (od 70. Marčeta), Matavž, Mihelič (od 84. Plut), Velikonja.

Francija: Placide, Bocaly, Mbengue, Dervite, Sakho, Capoue (od 72. Ngoyi), Bakar, Sissoko, Modeste (od 82. Gueye), Sankhare (od 64. M'Vila), Sako.

Rumeni kartoni:
Tolimir, Matavž; Capoue.

Uvodnih deset minut sta moštvi porabili za preverjanje tekmeca in žoga je v tem delu le poredkoma videli en ali drug kazenski prostor. Več živahnosti je v igro vnesel dober poskus Armina Bačinovića s prostega strela, pri gostih pa je dvakrat nevarno zapretil branilec Dorian Dervite. Najprej je v 14. minuti nenatančno meril z glavo, dobrih dvajset minut kasneje pa še z nogo. Vmes so Francozi vendarle prišli do vodstva. Kar je Dervite zgrešil, je zadel Anthony Modeste.  V 18. minuti je v hitrem prodoru za sabo pustil Mijatoviča, nato pa z leve matiral mladega Jana Oblaka.  Dve minuti pred iztekom polčasa je francosko prednost povišal Dajmel Bakar.  Nogometaš Monaca je s prodorom začel približno 40 metrov od slovenskih vrat, preigral nekaj domačih nogometašev, na koncu pa še Oblaka in glaske peteline na odmor popeljal z izdatno prednostjo.

Francoski reprezentanti do 21. let so na igrišču prednjačili tudi v drugem delu. A so kljub temu, tokrat prvi zadeli njihovi nasprotniki. V 69. minuti se je po lepi akciji pred velenjsko publiko proslavil Rene Mihelič. Znižanje izida je Sloveniji vlil samozavesti. Kot plod le-te je bil v 75. minuti zabeležen nevaren poskus Danijela Marčete. Preden pa so gostitelji uspeli izenačiti, so gostje ponovno prestavili v višjo prestavo. Najprej je v zmedi v domačem kazenskem prostoru domačin Mijatovič zatresel (lastno) vratnico, za tem je nevarno streljal še Bakary Sako. Na drugi strani je bil premalo odločen Velikonja, končni izid pa je v izdihljajih tekme z avtogolom postavil Matija Škarabot.

S prvi porazim v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2011 Slovenija ostaja pri eni zmagi in treh točkah. Naslednjo tekmo bodo mladi upi Slovenije odigrali v torek, ko se odpravljajo v Belgijo.

Tekst: Nejc Marcen