02.02.2013 | A
Poškodovan še Dedič, Katanec vpoklical Beriča
Sinočnja tekma druge nemške lige med Aalnom in Bochumom je po poškodbi Kampla prinesla nove slabe novice za slovensko reprezentanco. Zaradi poškodbe stegenske mišice je igrišče v 56. minuti zapustil Zlatko Dedič, selektor Srečko Katanec pa je namesto njega na ponedeljkov reprezentančni zbor vpoklical Roberta Beriča.

Dedič je za izbrano vrsto zbral 44 nastopov in dosegel 8 zadetkov, tokrat pa bo napadalec po dolgem času izpustil reprezentančno akcijo. V izbrani vrsti ga bo zamenjal Robert Berič, ki je za A reprezentanco doslej zbral en nastop, na zadnji tekmi z Makedonijo v Skopju. Berič bi sicer danes z Mariborom odpotoval v Turčijo, vendar se bo po vpoklicu v reprezentanco klubskim soigralcem, podobno kot ostali igralci Maribora, priključil po reprezentančnih obveznostih.

Reprezentanca se bo sicer pred tekmo z BiH zbrala v ponedeljek na Brdu pri Kranju, tako v ponedeljek kot v torek pa bodo varovanci Srečka Katanca opravili trening na Stožicah.

Tekst: NZS/MaK
Foto: Ekipa

SORODNE NOVICE

  • 13.02.2026 | A
    Znan razpored slovenskih tekem v Uefa Ligi narodov
    Evropska nogometna zveza (UEFA) je po včerajšnjem žrebu določila razpored tekem v Uefa ligi narodov.
  • 12.02.2026 | A
    Slovenija proti tradicionalno neugodnim nasprotnikom
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v drugem kakovostnem razredu skupinskega dela lige narodov v skupini B1 pomerila z reprezentancami Škotske, Švice in Severne Makedonije. Tekmovanje se bo začelo septembra.
  • 12.02.2026 | A
    Danes žreb skupin nogometne lige narodov
    Evropska nogometna zveza Uefa bo danes v Bruslju izžrebala skupine nove izvedbe lige narodov. Obenem bodo v Bruslju izvedli tudi 50. redni kongres, ki bo potekal že dopoldne pred žrebom.
  • 10.02.2026 | A
    Vipotnik dvakrat, Horvat podal na debiju
    Žan Vipotnik s 15 zadetki kraljuje na vrhu Championshipove lestvice strelcev, Tomi Horvat pa se je navijačem Bristola predstavil z asistenco.
  • 06.02.2026 | A
    Selektor Cesar izbral ekipo sodelavcev
    Boštjan Cesar, novi selektor članske izbrane vrste Slovenije, je pred prvimi pripravljalnimi preizkušnjami izbral sodelavce v reprezentačnem štabu.
  • 03.02.2026 | A
    Zeljković odslej na Madžarskem
    Adrian Zeljković bo nogometno kariero nadaljeval na Madžarskem. Viktoria Plzen ga je posodila MTK-ju iz Budimpešte, madžarski klub pa ima po koncu sezone možnost odkupa 23-letnega vezista.
  • 02.02.2026 | A
    Horvat prestopil v Anglijo
    Reprezentančni vezist Tomi Horvat bo kariero nadaljeval v Angliji. Drugoligaš Bristol City je z avstrijskim Sturmom iz Gradca sklenil dogovor o prestopu 26-letnega Prekmurca za nerazkrito odškodnino, so sporočili iz Bristola.
  • 02.02.2026 | A
    Šeško rešil zmago Uniteda, zabila tudi Janža in Sešlar
    Benjamin Šeško je Unitedu pristreljal tretjo zaporedno zmago. Zadetka sta se veselila tudi Svit Sešlar in Erik Janža.
  • 27.01.2026 | A
    Oblak spet brez prejetega zadetka, Vipotnik na svoj račun dodal še dva
    Jan Oblak je svojo mrežo znova ohranil nedotaknjeno, Žan Vipotnik pa je dvakrat zabil Blackburnu in se na vrhu ligaške lestvice strelcev oddaljil od zasledovalcev.
  • 21.01.2026 | A
    Cesar: Zgraditi moramo pravo energijo
    Boštjan Cesar je v torek tudi uradno prevzel vodenje slovenske nogometne reprezentance. Glavna cilja do poletja 2028 sta obstanek v skupini B lige narodov in uvrstitev na EP 2028 v Angliji, Walesu, Severni Irski in na Škotskem. Kot pomemben element za doseganje zastavljenih ciljev Cesar izpostavlja pravo energijo.

DELI NA