01.02.2024 | A
Pred Eurom z Armenci in Bolgari

Slovenska nogometna reprezentanca je izbrala še junijska pripravljalna partnerja za tekme evropskega prvenstva 2024. Varovanci Matjaža Keka se bodo tik pred odhodom v Nemčijo pomerili z Armenci in Bolgari.

Slovenija in Armenija se doslej še nista srečali. Trenutno 93. reprezentanca sveta po mednarodni lestvici Fife je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024 drago prodala kožo v skupini D, kjer je osvojila četrto mesto za Turčijo, Hrvaško in Walesom. Slovenija bo Armence gostila 4. junija v ljubljanskih Stožicah.

Na največjem slovenskem stadionu bo 8. junija tudi obračun med Slovenijo in Bolgarijo. Obe reprezentanci sta se doslej pomerili štirikrat, pri čemer so Bolgari vknjižili kar tri zmage, medtem ko se je ena medsebojna tekma končala z neodločenim rezultatom. Na Bolgarijo vežejo najlepši spomini Miho Zajca, ki je leta 2018 na tekmah Uefa lige narodov dosegel oba slovenska zadetka. Bolgarija se v kvalifikacijah za Euro 2024 ni izšlo vse po načrtih, saj je osvojila zadnje mesto v skupini G za Madžarsko, Srbijo, Črno goro in Litvo. Polfinalistka svetovnega prvenstva 1994 trenutno zaseda 81. mesto na mednarodni lestvici Fife.

Z junijskima tekmama bo sklenjen sklop pripravljalnih tekem slovenske reprezentance, ki se bo marca pomerila še z Malto in Portugalsko.

Pripravljalne tekme slovenske reprezentance:

21.3. (Valletta) Malta – Slovenija
26.3. (Stožice) Slovenija – Portugalska
4.6. (Stožice) Slovenija – Armenija
8.6. (Stožice) Slovenija – Bolgarija

Euro 2024:

16.6. (Stuttgart) Slovenija – Danska
20.6. (München) Slovenija – Srbija
25.6. (Köln) Anglija - Slovenija




Tekst: MKo
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 15.04.2026 | A
    Bijolov Leeds boljši od Šeškovega Uniteda
    Na Otoku je slovenski dvoboj pripadel Jaki Bijolu, Žan Vipotnik pa je odločil tekmo z Leicestrom.
  • 07.04.2026 | A
    Vipotnik, Šporar in Šturm še naprej v odlični formi
    Žan Vipotnik je z dvajsetimi zadetki nesporni kralj strelcev v angleškem Championshipu, med strelce pa sta se znova vpisala tudi Andraž Šporar in Danijel Šturm. Aljoša Matko je zatresel mrežo MTK-ja.
  • 01.04.2026 | A
    Odmevi po tekmi s Črno goro
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala prvi cikel tekem pod vodstvom novega selektorja Boštjana Cesarja. Izplen po obračunih na Madžarskem in v Črni gori je poraz in zmaga. Kot pravijo v slovenskem taboru, je pri tem precej dobrega, sta pa tekmi pokazali tudi, da bo treba še marsikaj popraviti.
  • 31.03.2026 | A
    S preobratom do zmage v Črni gori
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Podgorici na prijateljski tekmi proti Črni gori zmagala s 3:2. Za Slovenijo sta zadela Žan Vipotnik dvakrat in Danijel Šturm, za Črno goro pa obakrat Milutin Ostajić.
  • 31.03.2026 | A
    Slovenci danes s Črnogorci
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes, ob 18. uri, v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    V Črno goro po zmago
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori, kamor se odpravljajo danes ob 17.30, lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    Zagotovi si letno vstopnico za tekme slovenske reprezentance
    Letna vstopnica 2026 vam poleg treh domačih tekem v Uefa ligi narodov zagotavlja tudi udeležbo na junijskem prijateljskem obračun s Ciprom in ženskim spektaklom med Slovenijo in Nemčijo v kvalifikacijah za SP 2027.
  • 30.03.2026 | A
    Junija s Ciprom, vstopnice že v prodaji
    Slovenski selektor Boštjan Cesar se bo prvič predstavil pred domačimi gledalci 4. junija, ko bo Slovenija v Stožicah gostila Ciper. Vstopnice za prijateljsko tekmo so že v prodaji.
  • 29.03.2026 | A
    Odmevi po tekmi z Madžarsko
    Slovenska nogometna reprezentanca je v soboto na Madžarskem opravila prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. Po spodbudnem prvem in slabšem drugem polčasu je prijateljski obračun z Madžarsko v Budimpešti izgubila z 0:1, nov preizkus pa Slovence čaka že v torek ob 18.00 v Podgorici proti Črni gori.
  • 28.03.2026 | A
    Minimalni poraz ob debiju Cesarja
    Slovenska nogometna reprezentanca je igrala prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. V Budimpešti je na prijateljskem obračunu izgubila proti Madžarski z 0:1 (0:0).

DELI NA