02.07.2022 | Prva liga Telemach
Prosinečki ni več trener Olimpije

Olimpija bo v sezono 2022/23 zakorakala z novim trenerjem. Robert Prosinečki se je dober teden pred prvo evropsko preizkušnjo poslovil od ljubljanskega kluba.

Prosinečki je vodenje Olimpije prevzel 22. marca, zmaje pa je vodil na osmih ligaških tekmah. Ljubljančani so pod taktirko Hrvata zbrali pet zmag. Ob enem remiju so izgubili z Mariborom in Koprom, državno prvenstvo pa so zaključili na tretjem mestu lestvice.

"Danes, v soboto, 2. julija 2022, se je predsednik Adam Delius dogovoril z novim trenerjem, ki ima dovolj izkušenj v Evropi in je vrednotno usmerjen. Trenerja in njegovo ekipo bo klub javnosti predstavil v ponedeljek zjutraj," so zapisali pri zeleno-belih.

Olimpijo sicer že v četrtek čaka prva evropska preizkušnja, v Stožicah bo gostoval luksemburški Differdange.

• 01.10.2022 | Prva liga Telemach
    Olimpija še naprej zmaguje
    Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 11. krogu Prve lige Telemach premagali CB24 Tabor Sežano z 2:0 (1:0).
  • 28.09.2022 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Tabor
    Vodilna Olimpija pričakuje zadnji Tabor. Lahko Kraševci v prestolnici zakuhajo presenečenje?
  • 17.09.2022 | Prva liga Telemach
    Preobrat Olimpije za zmago pri Muri
    Nogometaši Mure so v 10. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 2:3 (2:1).
  • 15.09.2022 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Olimpija
    Deveti krog Prve lige Telemach bo zaznamoval prekmursko-ljubljanski derbi. Kako se bo razpletel?
  • 10.09.2022 | Prva liga Telemach
    Celjani zadali prvi poraz Olimpiji
    Nogometaši Celja so v 9. krogu Prve lige Telemach premagali ljubljansko Olimpijo s 4:3 (0:2).
  • 08.09.2022 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Olimpija
    Nogometaši Celja so se na Bonifiki veselili tretje zmage na zadnjih štirih tekmah, grofje pa bodo v soboto na svoji zelenici izzvali Olimpijo, ki tekmo pred koncem uvodne četrtine še ni oddala točke.
  • 04.09.2022 | Prva liga Telemach
    Preobrat Olimpije za novo zmago
    Nogometaši Olimpije so v 8. krogu Prve lige Telemach v Ljubljani premagale Domžale s 3:2 (0:2).
  • 02.09.2022 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Domžale
    Nogometaši Olimpije so tudi po poškodbi Matevža Vidovška podaljšali niz zmag, osmo pa bodo lovili v sosedskem obračunu z Domžalami. Rumeni se pobirajo po porazu s Koprom, lahko z zmaji še tretjič zapored ostanejo neporaženi?
  • 27.08.2022 | Prva liga Telemach
    Prvi prejeti gol Olimpije, a nova zmaga
    Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 7. krogu Prve lige Telemach premagali Kalcer Radomlje z 2:1 (1:0).
  • 26.08.2022 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Radomlje
    Olimpija je niz zmag nadaljevala tudi na Bonifiki, zmaji pa se bodo od avgusta poslovili z domačo tekmo proti Radomljam. Rumeno-črni so se po porazu v Kopru pobrali z remijem. Kdo bo boljši v Stožicah?