03.06.2024 | A
Proti Armeniji brez podcenjevanja

Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek ob 18. uri v Stožicah igrala pripravljalno tekmo z Armenijo, kar bo predzadnji test pred odhodom na evropsko prvenstvo v Nemčijo. V slovenskem taboru hvalijo dobro vzdušje, je pa selektor Matjaž Kek potarnal nad rahlimi težavami nekaterih igralcev. A kot pravi, bo Armenija pravi test.

"Tekma proti Armeniji bo kot zaključek delovnega tedna. Od srede se je nabralo kar nekaj treningov, kar smo tudi načrtovali. Tekma pa je najboljši test. Pripravljalna tekma za EP pa je sploh lahko nekaj najlepšega, kar se ti lahko zgodi," je na novinarski konferenci na Brdu pri Kranju dejal Kek.

Pojasnil je, da so analizirali igro Armenije, ter poudaril, da so bili Armenci vse do konca tudi v igri za nastop na EP. A razkril je, da bodo vendarle malce premešali sicer "standardno" postavo, da bi obvarovali nekatere načete igralce. Jasno je že, da na tekmi ne bo igral Žan Celar zaradi težav z gležnjem, tekmo pa bodo verjetno izpustili oziroma so zanjo vprašljivi tudi Miha Blažič, Benjamin šeško, Benjamin Verbič in Petar Stojanović.

"Priložnost bodo tako dobili nekateri drugi. Iščemo pa agresivnost, duel, hitre prehode. Mislim, da bo Armenija pravi tekmec za vse to," je dejal Kek, ki ima zdaj na Brdu vse igralce s širšega spiska, ob Celarju sta prišla tudi David Brekalo in Nino Žugelj. Malce je potarnal tudi nad fizično pripravo nekaterih, prav tako bi rad videl nekaj več pri določenih tudi na zadnjih treningih.

Toda "če ne bi bil zadovoljen s prizadevnostjo in željo, potem nekoga ne bi bilo več tu". "Moram poudariti, da je dobro vzdušje, ampak hočem konkurenčnost, delovno vzdušje in na vsakem treningu korak naprej," je še povedal in dodal, da bo tekma test tudi za dlje odsotnega Sandija Lovrića. "Če ne bomo na pravih obratih, bomo dobili na hitro okoli ušes," je še opozoril Kek. Ta bo do 7. junija moral zmanjšati število igralcev na 26. Kot pravi, upa, da bo odločitev težka in da ne bodo izbora narekovale poškodbe. Tudi z Josipom Iličićem je za zdaj zadovoljen. "Dobil sem točno tisto, zaradi česar je bil vpoklican."

V zadnjih dneh so v nogometnem svetu vesti vse bolj povezane tudi z nogometno tržnico, del katere je v slovenski reprezentanci predvsem Šeško, ki se mu obeta velik prestop. "To so stvari, s katerimi je treba živeti. Ko se začnejo v javnosti obračati milijonske številke, potem si zamislite, kaj se dogaja zadaj," je glede tega, koliko prestopni rok vpliva na "glave igralcev", povedal Kek in opozoril, da EP ne bo dovolilo polovičarstva.

"To se zelo hitro kaznuje. Upam, da se fantje zavedajo tega. Je pa vse to del naše igre. Poudariti je treba tudi to, da če želiš biti na tej ravni, se moraš tega naučiti. Luka Dončić, Tadej Pogačar in podobni so ves čas na prvih straneh in pod pritiskom. Tu se vidi tudi kakovost okolice fantov in samega karakterja fantov. Da pa se zanimajo za nekoga veliki klubi in se omenjajo milijoni, je to na nek način tudi pohvala za naš strokovni štab," je še dodal Kek.

Vezist Adam Gnezda Čerin je tudi pohvalil vzdušje v ekipi in izpostavil dobre in intenzivne treninge. "Vsi smo veseli, pričakujemo EP, kar bo velik izziv na nas. Na pripravljalnih tekmah želimo najprej zmagati, a tudi preizkusiti nekatere stvari, ki nam bodo prav prišle na EP," je povedal član Panathinaikosa. O Armeniji je dodal, da je spoštovanja vredna ekipa. "Brez podcenjevanja. Tudi sami smo dobili opozorilo na Malti. Če nisi pravi, imaš težave. Tako da - maksimalna osredotočenost na jutrišnjo tekmo."

Slovenija, ki jo nato v soboto ob 15. uri v Stožicah čaka še obračun z Bolgarijo, se z Armenijo, ki je letos na prijateljskih tekmah izgubila proti Kosovu in Češki, še ni merila. Slovenci so na lestvici Mednarodne nogometne zveze 57., Armenci pa 95.

Tekst: STA, MKo
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 21.05.2025 | A
    Kek izbral za pripravljalni tekmi z Luksemburgom in BIH
    Slovenski selektor Matjaž Kek je na današnji novinarski konferenci v Nacionalnem nogometnem centru Brdo predstavil seznam vpoklicanih reprezentantov za prihajajoči pripravljalni tekmi.
  • 20.05.2025 | A
    Oblak pred zgodovinsko Zamoro, Brekalo zaustavil Messija in Suareza
    Slovenski reprezentanti so tudi ta konec tedna znova opozorili nase na evropskih in svetovnih nogometnih prizoriščih. Jan Oblak je tik pred zgodovinsko šesto nagrado Zamora, Sturmova reprezentanta Horvat in Gorenc Stanković se za naslov v Avstriji selita v zadnji krog, David Brekalo pa je v ZDA z izjemno predstavo zaustavil Messija in Suareza.
  • 12.05.2025 | A
    V prodaji vstopnice za tekmo z BIH v Celju
    Slovenska nogometna reprezentanca bo junija odigrala dve pripravljalni tekmi pred kvalifikacijami za svetovno prvenstvo 2026. Izbranci Matjaža Keka bodo 6. junija gostovali v Luksemburgu, štiri dni kasneje pa se bodo pred domačimi gledalci pomerili še z izbrano vrsto Bosne in Hercegovine. Vstopnice za tekmo v Celju so v prodaji.
  • 06.05.2025 | A
    Gol, pozna zmaga in dvojno slavje na Slovaškem: Šeško, Elšnik, Bajrić in Zeljković spisali popoln nogometni vikend
    Trije slovenski reprezentanti so konec tedna navdušili na treh različnih koncih Evrope. Benjamin Šeško je v spektaklu proti Bayernu zadel iz 35 metrov, Timi Max Elšnik je s prostim strelom odločil tekmo Crvene zvezde, Adrian Zeljković pa je s Spartakom Trnava dvignil slovaški pokal.
  • 20.04.2025 | A
    Šeškov zadetek za točko na nemškem derbiju Slovencev
    Nogometaši v Nemčiji konec tedna igrajo tekme 30. kroga. Po današnjih popoldanskih tekmah ima Bayern začasno spet devet točk naskoka pred Bayerjem, potem ko je visoko s 4:0 premagal Heidenhem. V slovenskem obračunu pa je Holstein Kiel Davida Zeca na gostovanju pri Leipzigu Benjamina Šeška - ta je v 74. minuti izenačil - igral neodločeno 1:1.
  • 16.04.2025 | A
    NZS določila prizorišče tekme z BiH
    Slovensko moško člansko reprezentanco v začetku junija čakata pripravljalni tekmi pred septembrskim začetkom kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Najprej bodo varovanci Matjaža Keka 6. junija gostovali v Luksemburgu, 10. junija ob 18. uri pa bodo reprezentanco Bosne in Hercegovine gostili v Celju.
  • 15.04.2025 | A
    Slovenci odločajo o prvakih po Evropi
    V boju za naslove državnih prvakov po Evropi se izpostavljajo slovenski nogometaši. Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat s Sturmom ostajata na vrhu avstrijske Bundeslige, medtem ko Kenan Bajrić s Slovanom še naprej narekuje ritem na Slovaškem. V ospredju pa je tudi Rijeka z Dejanom Petrovićem, ki cilja na dvojno krono.
  • 07.04.2025 | A
    Prvenstva se bližajo koncu, slovenski reprezentanti pa nadaljujejo v strelskem in podajalskem slogu
    Večina slovenskih reprezentantov je vstopila v zaključno fazo državnih prvenstev, ko postajajo tekme vse bolj napete, vsaka točka pa je vredna zlata. Pretekli teden je bil posebej strelsko uspešen za slovenskega asa Benjamina Šeška, znova pa se je izkazal tudi Tomi Horvat, ki je podal za pomembno zmago v boju za naslov prvaka.
  • 31.03.2025 | A
    Vipotnik junak Swanseaja, Horvat znova med strelci
    Slovenska reprezentanta Tomi Horvat in Žan Vipotnik sta tudi v minulem krogu državnih prvenstev poskrbela za zadetka svojih ekip ter potrdila odlično formo pred zaključkom sezone. Horvat je bil natančen v dresu Sturma, Vipotnik pa je v izdihljajih tekme utišal Elland Road in Swanseaju prinesel dragoceno točko.
  • 27.03.2025 | A
    Dogodki Nogometne zveze Slovenije med najuspešnejšimi na področju prodaje vstopnic
    Pred tekmo med Slovenijo in Slovaško v Stožicah sta predsednik Nogometne zveze Slovenije, Radenko Mijatović, in generalni sekretar Martin Koželj prejela posebno priznanje podjetja Eventim za izjemne dosežke na področju prodaje vstopnic.

DELI NA