Prva ovira islandski prvak

Nogometaši Maribora so danes izvedeli ime uvodne evropske ovire v sezoni 2019/20. Štajerci se bodo v prvem krogu kvalifikacij UEFA Lige prvakov pomerili z islandskim prvakom Valurjem iz Reykjavika.

Dvaindvajsetkratni prvak Islandije si je ob koncu minulega leta zagotovil še drugi zaporedni naslov, v preteklosti pa je že gostoval v Sloveniji. Leta 2017 so ga v drugem krogu kvalifikacij UEFA Evropske lige premagali Domžalčani. Mariborčani so istega leta ravno tako gostovali na Islandiji, v tretjem predkrogu UEFA Lige prvakov so izločili FH, jeseni pa so igrali v skupinskem delu najelitnejšega klubskega tekmovanja.

Zlatko Zahovič poudarja, da je potrebno iti v dvoboj samozavestno, a brez podcenjevanja: "Žreb je takšen, kakršen je. Prva zadeva, ki jo je treba izpostaviti in je izredno pomembna za slovenska moštva v evropskih kvalifikacijah, je - samozavest, samozavest, samozavest. Pri NK Maribor pa je enakega pomena tudi pravilo, da je podcenjevanje strogo prepovedano, ne glede na to, da smo v tem dvoboju favoriti. Če bomo te segmente dali skupaj, gremo naprej. Samozavestno in brez podcenjevanja bo naša osnova za kvalifikacije ter za vsako tekmo posebej."

"Ker je bil v tej ožji skupini tudi bistveno močnejši nasprotnik za prvi krog, prvak Poljske, smo lahko zadovoljni z žrebom, toda moramo biti zelo spoštljivi do tekmeca, ki je prvak Islandije. Predlani smo že imeli izkušnjo z islandskim prvakom, pozitivno, v tistih obeh tekmah smo pokazali več kvalitete, vendar predvsem zaradi spoznanja, da smo bili zelo dobro pripravljeni na dvoboj. Takšno načelo velja tudi tokrat, trenutni podatki so nam na voljo, osnovne informacije o moštvu Valurja imamo, sledi še natančna analiza. S tem je konec debate o žrebu, začenja pa se temeljita priprava na otvoritev sezone," je po žrebu dejal mariborski strateg Darko Milanič.

Prva tekma bo 9. ali 10. julija na Islandiji, povratni dvoboj pa bo 16. ali 17. junija v Ljudskem vrtu.

Tekst: PDo
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 14.03.2026 | Prva liga Telemach
    Suverena zmaga Maribora na derbiju
    Nogometaši so v 26. krogu Prve lige Telemach doma premagali Muro s 3:0 (3:0).
  • 13.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Mura
    Mariborčane po slovenskem derbiju čaka še štajersko-prekmurski. Bodo tokrat bolj zadovoljni z razpletom?
  • 08.03.2026 | Prva liga Telemach
    Brez zadetkov na derbiju
    Nogometaši Olimpije in Maribora so se v 25. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.
  • 06.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Maribor
    Nesporni vrhunec kroga bo nedeljski derbi. Tako Olimpija kot Maribor v lovu na vrh nujno potrebujeta točke, kako si jih bosta razdelila?
  • 28.02.2026 | Prva liga Telemach
    Radomlje dvakrat izničile vodstvo Maribora
    Radomlje so v Ljudskem vrtu dvakrat izničile prednost Maribora, ki ga prihodnji konec tedna čaka veliki derbi z Olimpijo.
  • 26.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Radomlje
    Maribor bo niz zmag skušal podaljšati na štiri, a naloga ne bo lahka. Pod Kalvarijo gostujejo Radomlje.
  • 22.02.2026 | Prva liga Telemach
    Nova zmaga Maribora
    Nogometaši Maribora so v 23. krogu Prve lige Telemach premagali Bravo z 2:0 (1:0).
  • 19.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Bravo
    Maribor v nadaljevanju Prve lige Telemach še ne pozna poraza, Bravo pa je po treh ničlah vknjižil prvo zmago pomladi. Kdo se bo veselil v Ljudskem vrtu?
  • 15.02.2026 | Prva liga Telemach
    Maribor uspešen tudi v Ajdovščini
    Maribor je z zadetkoma v prvem polčasu prišel do zmage v Ajdovščini! Mrežo Primorja sta zatresla Tio Cipot in David Pejičić.
  • 12.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Primorje - Maribor
    Maribor bo po koprskem napadel še ajdovski skalp. Mu lahko Primorci prekrižajo načrte?

DELI NA