24.03.2014 | A
Prvak Kampl, sedmerica na dobri poti

Kevin Kampl si je s Salzburgom že zagotovil naslov državnih prvakov, čeprav bo zadnji krog avstrijskega prvenstva odigran šele v mesecu maju. Vodilne pozicije v državnih prvenstvih pripadajo sicer še šestim klubom, v katerih si klub služijo člani najmočnejše reprezentance Slovenije.

Kampl pokazal pot ostalim

Za Kevinom Kamplom je izjemno čustven teden. Njegov Salzburg je namreč v četrtek doživel veliko razočaranje, ko je po dobri igri proti Baslu izpadel iz Uefa Evropske lige. Slovenski reprezentant je na omenjeni tekmi prispeval že 25. asistenco v letošnji sezoni, čeprav bi se kaj lahko tudi vpisal med strelce. Veliki obliž na nastalo rano pa je prinesla nedelja, ko so rdeči biki z visoko zmago proti Wiener Neustadtu predčasno osvojili naslov avstrijskih prvakov. Salzburg si je nabral neulovljivo prednost že osem krogov pred koncem sezone, v kateri je zaenkrat zabil kar 75 zadetkov več, kot jih prejel. Na dobri poti k naslovom državnih prvakov je še sedem slovenskih reprezentantov. Zelo blizu novi zvezdici je Benfica, ki šest krogov pred koncem portugalskega prvenstva vzdržuje sedem točk prednosti pred Sportingom. Jan Oblak, ki je tokrat ohranil nedotaknjeno mrežo proti Academici, se je v četrtek veselil preboja v četrtfinale Uefa Evropske lige, kjer se bo srečal z nizozemskim AZ-jem. Bezjakov Ludogorets je bil nemočen proti Laziu, kar pa ne zmanjšuje njegove vloge prvega favorita za zmago v bolgarskem prvenstvu. Zeleno-beli so v prvem krogu lige za prvaka visoko premagali drugouvrščeni Litex in pobegnili na varno razdaljo. Slovenija ima močnega aduta še v Srbiji, kjer ima Crvena zvezda le točko prednosti pred Partizanom. Zvezdaši so tokrat vknjižili minimalno zmago po zaslugi Nejca Pečnika, ki je dosegel še peti zadetek v tamkajšnjem prvenstvu. V Moldaviji še naprej prevladuje Sheriff, za katerega uspešno igra Miral Samardžić. S podobnimi besedami lahko opišemo razmerja na domačih tleh, kjer najbolje kaže Mariboru. Aleš Mertelj in Martin Milec sta si proti Krki razdelila igralno minutažo, s tem, da je v zaključku obračuna bočni branilec asistiral za tretji zadetek. Prvaka iščejo tudi v drugi nemški ligi, kjer je prvi favorit Brečkov Koeln.

Trojica v peklenskem boju za obstanek

V nasprotju z zgoraj izpostavljenimi nogometaši, pa se četverica slovenskih reprezentantov sooča s hudim bojem za obstanek. Prvi med njimi je Vid Belec, ki z Olhanenseje, zaseda predzadnje mestu v portugalskem prvenstvu. Olhanense je minuli konec tedna iztržil dragoceno točko proti Nacionalu, a se je zaostanek za štirinajsto Pacos Ferreiro celo povečal na štiri prvenstvene točke. Še bolj napeto je v Italiji, kjer se bosta za ohranitev prvoligaškega statusa med seboj udarila Rene Krhin in Boštjan Cesar. Oba sta sicer zaenkrat še nad gladino. Kapetan izbrane vrste Slovenije ni uspel preprečiti poraza Chieva proti Romi, tako da so Verončani na prvenstveni lestvici pred osemnajstim Livornom zgolj zaradi boljše razlike med danimi in prejetimi zadetki. Bologna je tokrat zmagala in se povzpela na šestnajsto pozicijo, čeprav je Rene Krhin počival zaradi nabranih štirih rumenih kartonov. Ključen obračun v boju za obstanek prihaja na vrsto že to sredo, ko se bosta Cesar in Krhin pomerila v Veroni.

Igralec Tekma Učinek
Samir Handanović Inter-Atalanta 1:2  Branil vseh 90 minut.
Jan Oblak  Benfica-Academica 3:0, Benfica-Tottenham 2:2 (Uel) Branil vseh 90 minut na obeh tekmah.
Vid Belec Olhanense-Nacional 1:1 Branil vseh 90 minut.
Gregor Balažic Hoverla-Karpaty 1:0 Igral vseh 90 minut.
Miral Samardžič Sheriff-Zimbru 2:1 Igral vseh 90 minut.
Mišo Brečko Koeln-Aalen 0:0 Igral vseh 90 minut.
Boštjan Cesar Chievo-Roma 0:2 Igral vseh 90 minut.
Branko Ilič Maccabi Tel Aviv-Hapoel Tel Aviv (danes)  
Martin Milec Maribor-Krka 3:1 Igral od 46. minute in prispeval asistenco.
Bojan Jokić Valencia-Villarreal 2:1 Igral vseh 90 minut.
Andraž Struna PAOK-Pas Giannina 2:1 Igral vseh 90 minut in prejel rumeni karton.
Aleš Mertelj Maribor-Krka 3:1 Igral do 46. minute.
Nejc Pečnik Donji Srem-Crvena zvezda 0:1 Igral vseh 90 minut in dosegel zadetek.
Rene Krhin Bologna-Cagliari 1:0 Izven kadra zaradi kartonov.
Kevin Kampl Salzburg-Wiener Neustadt 5:0, Salzburg-Basel 1:2 (Uel) Igral vseh 90 minut na obeh tekmah. Proti Baslu asistiral za edini zadetek.
Jasmin Kurtić Torino-Livorno 3:1 Igral vseh 90 minut in prispeval asistenco.
Andraž Kirm Groningen-Vitesse 3:1 Igral od 71. minute.
Tim Matavž PSV-Roda 3:1 Izven kadra za tekmo.
Josip Iličić Napoli-Fiorentina 0:1, Fiorentina-Juventus 0:1 (Uel) V Uefa Evropski ligi igral do 72. minute, v prvenstvu igral od 46. minute.
Roman Bezjak Ludogorets-Litex 3:0, Valencia-Ludogorets 1:0 (Uel) V Uefa Evropski ligi igral do 79. minute, v prvenstvu pa od 74. minute.
Valter Birsa Lazio-Milan 1:1 Na klopi za rezervne nogometaše.

Tekst: MKo
Foto: Ekipa

SORODNE NOVICE

  • 27.06.2025 | A
    Petar Stojanović okrepil varšavsko Legio
    Slovenski nogometni reprezentant Petar Stojanović je podpisal triletno pogodbo s poljskim velikanom Legio Varšava, so potrdili na spletni strani kluba.
  • 23.06.2025 | A
    Jaka Bijol postal član Leeds Uniteda
    Nogometni klub Leeds United, ki se je vrnil v elitno angleško ligo, je na svoji spletni strani tudi uradno potrdil nakup slovenskega reprezentančnega branilca Jake Bijola. Šestindvajsetletni Slovenec je z novimi delodajalci podpisal petletno pogodbo.
  • 11.06.2025 | A
    Zmagi pozitivna popotnica za jesenski začetek kvalifikacij
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala junijski cikel z dvema zmagama. V gosteh je prejšnji teden ugnala Luksemburg, v torek pa v Celju še Bosno in Hercegovino in si s tem pripravila lepo popotnico pred jesenskimi kvalifikacijami za svetovno prvenstvo 2026. Selektor Matjaž Kek pa vseeno opozarja, da morajo še na višjo raven.
  • 10.06.2025 | A
    Mojstrovina Verbiča in prvenec Vombergarja za prvo zmago proti BiH
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Celju igrala prijateljsko tekmo z Bosno in Hercegovino ter slavili z 2:1 (0:0). Za Slovenijo, ki je v petek v Luksemburgu zmagala z 1:0, je v 63. minuti zadel Benjamin Verbič, v 89. pa z bele pike Andres Vombergar.
  • 10.06.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo z Bosno in Hercegovino
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo danes ob 18:00 v Celju pomerila z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Nogometna zveza Slovenije (NZS) je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 10.06.2025 | A
    Ugodna ponudba paketnih vstopnic za kvalifikacije za SP 2026
    Kot v preteklih letih je Nogometna zveza Slovenije tudi tokrat pripravila ugodno ponudbo za navijače, ki bodo Slovenijo podpirali na vseh treh domačih tekmah. Začenja se namreč prodaja paketnih vstopnic za domače kvalifikacijske tekme slovenske reprezentance v letu 2025 v sklopu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026.
  • 10.06.2025 | A
    V prodaji vstopnice za začetek kvalifikacij
    Septembrski uvod v kvalifikacije za SP 2026 bo za Slovenijo vse prej kot preprost. V Stožice prihaja Švedska, ki je Slovenijo v Ljubljani nazadnje porazila. Vstopnice so že v prodaji.
  • 09.06.2025 | A
    Dvoboji z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek ob 18. uri na stadionu Z'dežele v Celju čaka prijateljska tekma z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Selektor Matjaž Kek pred dvobojem poudarja, da tekme z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost.
  • 08.06.2025 | A
    Novi obrazi so pokazali pravi karakter
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek v Celju čaka še zadnja pripravljalna tekma pred začetkom jesenskih kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Po zmagi v Luksemburgu se bodo varovanci Matjaža Keka tokrat pomerili z Bosno in Hercegovino.
  • 07.06.2025 | A
    Nimamo tako kratke klopi, kot morda včasih mislimo
    Reprezentanca Slovenije je z golom Tamarja Svetlina dobila pripravljalno tekmo z Luksemburgom. Kako sta srečanje doživela selektor Matjaž Kek in junak zmage Tamar Svetlin?

DELI NA