Prvakinje opravile prvi trening

Dober mesec po koncu ligaške sezone so v Pomurju zavihali rokave in začeli z novo sezono. V taboru državnih prvakinj ŽNK Nona Pomurje Beltinci so opravili prvi trening, ekipa pa se pripravlja na začetek sezone, ki bo imela vnovič mednarodni pečat.

Ekipo bo še naprej vodi trener Zlatko Gabor, ki je v zadnji tretjini prejšnje sezone prevzel ekipo in jo vodil do naslova državnih prvakinj. Na prvem treningu še ni bilo vseh igralk. Kljub odsotnosti nekaterih igralk sta bila prisotna dva nova obraza, ki ju v lanski sezoni v Pomurju ni bilo.

V klub se je vrnila Neli Hofman, ki je lansko sezono igrala v ŽNK Radomlje, novinka pa je Lara Klopčič, ki je prišla iz ŽNK Olimpija Ljubljana.

„S tem se še kadrovanje ni zaključilo, saj si trener Zlatko Gabor želi še v dresu žutoplavih kakšno kakovostno igralko. V sklopu priprav bo odigranih kar nekaj pripravljalnih tekem. Ko bodo znani termini tekem, jih bomo tudi predstavili. Pomurke bodo prvo tekmo v ligi prvakinj odigrale 18. avgusta na Fazaneriji v Murski Soboti proti ekipi FC Shelbourne iz Irske,“ so še javili iz tabora prvakinj.

Tekst: D.P., ŽNK Pomurje
Foto: ŽNK Pomurje/B.R.

SORODNE NOVICE

  • 03.05.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    Licenciranje 1. SŽNL: Podeljenih osem licenc
    Komisija Nogometne zveze Slovenije za licenciranje nogometnih klubov je danes objavila rezultate licenčnega postopka za klube 1. slovenske ženske nogometne lige za sezono 2025/26. Podeljenih osem prvoligaških in dve licenci za evropska tekmovanja.
  • 27.04.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    Murašice in Radomljanke odnesle točke iz Ljubljane
    Prvakinje ŽNK Mura Nona so s 7:0 premagale ŽNK Ljubljano, ŽNK Radomlje Medex so odnesle točke Olimpiji (0:3). Krim Hubat je doma porazil ŽNK Gažon Le-Log (1:0). krog se je sklenil s tekmo v Velesovem, kjer so z 2:1 slavile nogometašice ekipe Primorje Tosla Nutricosmetics. Že med tednom v Kidričevem remi med ekipama Aluminija in Novogradnje MB Tabor (3:3).
  • 21.08.2024 | Ženska nogometna liga Triglav
    Z desetimi klubi in novo grafično podobo
    V nedeljo se bo začela nova sezona nekoliko spremenjene ženske nogometne lige 1. SŽNL Triglav Zdravje. V njej bo deset klubov, naslov pa bo branila enajstkratna prvakinja Mura Nona, ki je tudi tokrat glavni favorit za končno slavje.
  • 03.05.2024 | Ženska nogometna liga Triglav
    Licenciranje 1. SŽNL: Brez zavrnjene vloge
    Komisija Nogometne zveze Slovenije za licenciranje nogometnih klubov je danes objavila rezultate licenčnega postopka za klube 1. slovenske ženske nogometne lige za sezono 2024/25.
  • 28.04.2024 | Ženska nogometna liga Triglav
    ŽNK Mura z zmago v Ljubljani do 11. naslova
    Nogometašice ŽNK Mura Nona so nove in stare državne prvakinje v Ženski nogometni lige Triglav Zdravje. Do uspeha, 11. lovorike najboljših v državi, so prišle na gostovanju v Ljubljani, kjer so z 1:0 pred kamerami Nzs.si premagale domačinke ŽNK Ljubljano.
  • 16.09.2023 | Ženska nogometna liga Triglav
    Tri točke ostale v Murski Soboti
    Prva tekma 6. kroga, kar derbi Ženske nogometne lige Triglav Zdravje, je prinesel zmago ŽNK Muri Nona, ki je bila doma z golom Noelle Vilčnik z minimalnih 1:0 boljša od ŽNK Olimpije Ljubljane. To je bil prvi od vsaj štirih letošnjih derbijev med ekipama iz Murske Sobote in Ljubljane.
  • 15.09.2023 | Ženska nogometna liga Triglav
    Pripravljene na derbi, prenos na Sportklubu
    S tekmo v Murski Soboti, z derbijem tudi pred kamerami Sportklubu, se v soboto začenja 6. krog Ženske nogometne lige Triglav Zdravje. Vodilni ekipi lige ŽNK Mura Nona in ŽNK Olimpija Ljubljana se bosta pomerili na prvem letošnjem derbiju.
  • 13.08.2023 | Ženska nogometna liga Triglav
    ŽNK Olimpija in ŽNK Gažon do zmag
    S tekmami v Velesovem in v Ljubljani se je sklenil 1. krog 32. sezone Ženske nogometne lige Triglav Zdravje. ŽNK Cerklje in ŽNK Radomlje Medex pred kamerami NZS brez golov, Olimpija boljša od novink s Ptuja, ŽNK Gažon na premieri v ligi do zmage v Ljubljani.
  • 10.08.2023 | Ženska nogometna liga Triglav
    Pred začetkom 32. sezone Ženske nogometne lige Triglav Zdravje
    V novi sezoni bo v ženskem članskem tekmovanju igralo devet ekip, novinca v tekmovanju sta ŽNK Gažon in ŽNK Drava Ptuj. Naslov prvakinj brani ŽNK Mura Nona, ki je v minuli sezoni osvojila dvojno krono – državnemu naslovu so dodale še naslov prvakinj ženskega pokala NZS.
  • 03.07.2023 | Ženska nogometna liga Triglav
    Po žrebu parov 1. kroga SŽNL, ženskega pokala NZS in Lige DU17
    Slab mesec in pol pred začetkom ligaških tekmovanj v ženski in dekliški konkurenci so danes v Nacionalnem nogometnem centru na Brdu pri Kranju opravili žreb tekmovalnih parov 1. SŽNL, 1. kroga Ženskega pokala NZS in Lige deklet DU17 za sezono 2023/2024.

DELI NA