24.04.2022 | 1. SŽNL
Radomljanke skočile na 3. mesto

Vodilni ekipi ŽNK Olimpija Ljubljana in ŽNK Nona Pomurje Beltinci ostajata na 1. in 2. mestu – oboji premorejo po 17. krogu po 48 točk. Z zmago v Ljubljani so Radomlje prišle na 3. mesto, kjer imajo identično število točk kot ŽNK Ljubljana (oboji po 33). Do 4. zmage v letošnji sezoni so prišle Ajdovke.

SŽNL, 17. krog, 24.4.
ŽNK Krim – Primorje Gaia Naturelle 1:6 (0:3)
ŽNK Nona Pomurje Beltinci – ŽNK Doxakey 16:0 (10:0)
ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Cerklje 9:0 (3:0)
ŽNK Ljubljana – ŽNK Radomlje 0:7 (0:2)

Suverene Ajdovke

Ajdovke so prepričljivo s 6:1 slavile na gostovanju pri Krimu. Odločilno prednost so si gostje nabrale med 20. in 26. minuto, ko je tri gole dosegla Gaja Bizjak. V drugem polčasu je domača kapetanka Erisa Šabanaj v 52. minuti znižala na 1:3, potem so krimovke zabile avto gol, zmago gostij pa sta potrdili Lara Ferjančič in Gaja Bizjak.

Šest golov kapetanke

Pomurke so doma visoko s 16:0 porazile Ptujčanke. V prvem polčasu so varovanke Zlatka Gaborja dosegle 10 golov, na koncu 16. S šestimi goli se je izkazala Špela Kolbl, Anja Eferl in Kaja Korošec sta zadeli po trikrat. »Suverena in zaslužena zmaga, čestitam vsem igralkam na lepi visoki zmagi. Če hočemo biti prvi pa nas čaka še dosti dela,« je po tekmi povedal Zlatko Gabor.

Vodilna strelka prek meje 60

Olimpija je kot edini ljubljanski klub v tem krogu prišel do zmage. Z 9:0 so zmajčice porazile ŽNK Cerklje. V prvem delu so se med strelke vpisale Barbara Kralj, Lara Klopčič in Ana Milović. Na 4:0 je povišala Evelina Kos. Prav prva strelka lige Ana Milović je v nadaljevanju dosegla še tri gole, k zmagi sta gola prispevali že prej omenjeni Lara Klopčič in Barbara Kralj. Manja Rogan pa je odigrala svojo 200. tekmo v SŽNL.

Derbi Radomljankam

ŽNK Radomlje so se z zmago v Ljubljani zavihtele na 3. mesto, po tem ko so porazile neposredne tekmice zasedbo ŽNK Ljubljano. Maša Osojnik in Korina Lara Janež sta poskrbeli za vodstvo gostij ob polčasu (0:2). Laura Šenk je v 58. minuti popeljala Radomlje v vodstvo 0:3, med 61. in 87. minuto so varovanke trenerja Aljaža Gornika prišle do visoke zmage (0:7). Dvakrat je bila še uspešna Maša Osojnik, po enkrat pa Tija Vrhovnik in Zala Kuštrin.