05.11.2019 | Ženska A
Razpoložene pred gostovanjem pri evropskih prvakinjah

Pred reprezentančno akcijo, ekipa pod taktirko selektorja Boruta Jarca se bo zbrala v petek, 8.11., so se vnovič izkazale naše reprezentantke (prihodnji teden igrajo v gosteh proti Nizozemski), ki igrajo na tujem.

Nov gol kapetanke reprezentance

Mateja Zver in soigralke nadaljujejo s prepričljivimi igrami in zmagami – tako je bilo tudi v 9. krogu državnega prvenstva Avstrije. S 5:1 so slavile na Dunaju, prvi gol za gostje je dosegla prav Mateja Zver.

Zadeva tudi Lara Prašnikar

Do druge zaporedne zmage je v nemški zvezni ligi prišla ekipa 1. FFC Turbine Potsdam, ki je bila v gosteh s 4:0 boljša od vrste Sand. V 78. minuti je gol prispevala Lara Prašnikar, celo tekmo je odigrala tudi Sara Agrež. Zala Meršnik je bila na klopi za rezerve, Adrijana Mori okreva po poškodbi.

V Italiji je bil na sporedu 5. krog. AC Milan Dominike Čonč je gostoval v Firencah in remiziral (1:1), Dominika je odigrala vseh 90 minut, Milan zaseda 2. mesto, pred njim je le Juventus.

Prvenec Kaje Eržen

Do nove zmage je prišla tretjeuvrščena Roma Kaje Eržen, ki je z 2:1 porazila Sassuolo, Erženova je zadela v 20. minuti. Slovenska reprezentantka je dosegla prvi zadetek v italijanski ligi, poklonila pa ga je pred dnevi umrli babici, tudi veliki podpornici in navijači, ki je Kajo spremljala na številnih tekmah.

Lara Ivanuša je igrala vseh 90 minut ob porazu UPC Tavagnacca proti Empoliju (1:3); Nika Babnik je ostala na klopi.

Četrti remi v sezoni je vknjižil Bari Sare Ketiš; 1:1 je bilo na tekmi z Interjem, Ketiševa je igrala vseh 90 minut.

Zadela tudi Pamela Begič

Ferencvaros Kristine Erman (igrala je celo tekmo) je v gosteh slavil proti Győru, z 22 točkami pa je Ferencvaros tudi vodilna ekipa lige, tri točke ima naskoka pred MTK-jem.

Na Cipru je Pamela Begič vstopila v igro v 46. minuti, v 48. pa je že zabila gol in pomagala do sedme zaporedne zmage v domači ligi, kar Pamelo in ekipo uvršča na sam vrh.