25.03.2012 | U17
Rekordno veliko rdečih kartonov
Nov tekmovalni dan Elite round turnirjev, potekali so v Franciji, Luksemburgu in na Nizozemskem, je prinesel 13 zadetkov, kar je glede na to, da je bilo odigranih šest tekem, precej. Še bolj pa bode v oči podatek, da so sodniki pokazali pet rdečih kartonov in kar 26 rumenih. Igra postaja že v prvi fazi tekmovanja na nekaterih zelenicah precej ostra.

Francozi, Švedi, Poljaki, Srbi in Nizozemci so tokrat prišli do polnega paketa točk, Beorusi in Luksemburžani so se razšli brez zmagovalca, ostale reprezentance do 17 let pa so potegnile kratko.

V skupini 1 je trenutno na vrhu Švedska, ki je tokrat v švicarski gol žogo spravila dvakrat. Oba zadetka je dosegel član angleškega Fulhama Muamer Tanković. Prav tako tri točke a gol manj so dosegli Francozi. Mohamed Chemlal je deset minut po vstopu v igro preseneti Luko Lezzerinija, ki je še sedmič v zadnjih štirih tekmah moral po žogo v gol. Na obeh obračunih so imeli sodniki polne roke dela. Razdelili so tri rdeče kartone in dosodili 57 prekrškov.

Tudi v drugi skupini ni šlo brez najstrožje kazni. Luksemburg je sprva ostal brez kapetana, ki si je prislužil dva rumena kartona, nato povedel preko Damiena Steinmetza a na koncu zaradi padca koncentracije vknjižil le neodločen rezultat. Namesto treh točk je osvojil le eno.

Čehi niso pretirano polnili statistiko. Porumeneli niso, poti do gola niso našli, tudi sicer so si priigrali malo priložnosti in le enkrat streljali na nasprotnikova vrata. Zato so Poljaki zasluženi zmagovalci dvoboja, odigranega na Achille Hammerel stadionu v Luksemburgu. Tekmo sta malo pred polčasom in v 8. minuti nadaljevanja odločila Vincent Radiega in Mariusz Stepinski.

Boj držav z Balkanskega polotoka so dobili Srbi, predvsem po zaslugi terenske premoči. Eralb Sinani je že v 22. minuti moral v slačilnico, deset minut zatem se je že tresla albanska mreža. Po tem, ko jo je načel Veljko Simić, je zmago v drugem delu potrdil Miloš Veljković.

Po dveh zgrešenih enajstmetrovkah iz prvega dvoboja so bili tokrat Nizozemci natančnejši. Tonny Trindade de Vilhena oddolžil za zastreljano priložnost iz dvoboja proti Albaniji in dvakrat zatresel irsko mrežo. 'Gostitelji' dvoboja so iz bele točke preko Dylana Hayesa sicer povedli, a kasneje sklonjenih glav zapuščali igrišče. To je drugi zaporedni poraz zanje, medtem ko so Nizozemci in Srbi zbrali že šest točk.

Elite round


Skupina 1

Francija:Italija 1:0
Chemlal ('71)
RK: Fofana ('75)/Francija, Costa ('75)/Italija

Švedska:Švica 2:0
Tanković ('5, '20)
RK: Iskander ('48/Švedska)

Skupina 2

Češka:Poljska 0:2
Rabiega ('35), Stepinski ('48)

Belorusija:Luksemburg 1:1
Kaplenko (68'); Steinmetz ('65)
RK: Kitenge ('61)/Luksemburg

Skupina 5

Srbija:Albanija 3:0
Simić ('32), Veljković ('58), Janković ('67)
RK: Sinani ('22)/Albanija

Irska:Nizozemska 1:2
Hayes ('30); Trindade de Vilhena ('43, '55)

Tekst: Andreja Potočnik
Foto: Uefa.com

SORODNE NOVICE

  • 03.11.2025 | U17
    Kadetska reprezentanca na Portugalsko
    Kadetsko reprezentanco Slovenije sredi novembra čaka prvi kvalifkacijski turnir za nastop na evropskem prvenstvu 2026. Četa selektorja Muamerja Vugdalića se odpravlja na Portugalsko.
  • 11.10.2025 | U17
    Slovenija boljša tudi na drugi tekmi z Albanijo
    Kadetska izbrana vrsta Slovenije je v Tirani dobila tudi drugo pripravljalno srečanje z albanskimi vrstniki. Četa selektorja Muamerja Vugdalića je slavila z 0:3.
  • 09.10.2025 | U17
    Slovenci dobili prvi dvoboj z Albanci
    Kadetski reprezentanci Albanije in Slovenije sta v Tirani odigrali prvo od dveh pripravljalnih tekem, z izidom 1:3 so jo dobili slovenski upi.
  • 30.09.2025 | U17
    Dvakrat z Albanijo
    Kadetska reprezentanca Slovenije, ki se je pred dnevi v Radencih dvakrat merila s slovaškimi vrstniki, bo oktobra v sklopu priprav na kvalifikacijski turnir odigrala še dve preizkušnji. Slovenci se odpravljajo v Albanijo.
  • 25.09.2025 | U17
    Na drugi tekmi Slovenije in Slovaške brez zmagovalcev
    Kadetski reprezentanci Slovenije in Slovaške sta v Radencih odigrali še drugo pripravljalno tekmo. Obračun se je končal brez zmagovalca, mreži sta mirovali, več priložnosti pa so imeli slovenski nogometaši.
  • 23.09.2025 | U17
    Slovenci s preobratom v drugem polčasu ugnali Slovake
    Kadetska reprezentanca Slovenije je v Radencih dobila prvo pripravljalno tekmo s Slovaško. Slovenci so po preobratu slavili s 3:1, v drugem polčasu so za zmago zadeli David Jereb, Miha Matjašec in Gabriel Bogatinov.
  • 15.09.2025 | U17
    V Radencih dvakrat s Slovaki
    Reprezentanca Slovenije od 16 let bo v sklopu priprav na novembrski kvalifikacijski turnir odigrala pripravljalni tekmi s slovaškimi vrstniki.
  • 25.03.2025 | U17
    Do uvrstitve na SP zmanjkala le točka
    Slovenska reprezentanca do 17 let je v zadnji tekmi drugega kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo z minimalno zmago 1:0 premagala Izrael in s tem potrdila drugo mesto v skupini. Edini zadetek na srečanju je dosegel Bor Ceferin v 70. minuti, Slovenci pa so z borbeno in zrelo predstavo zdržali pritisk Izraelcev v končnici tekme.
  • 22.03.2025 | U17
    Cvijanović: Lahko smo ponosni
    Slovenska reprezentanca do 17 let je na drugi tekmi elitnega kroga kvalifikacij za EP po srčni in borbeni predstavi tesno izgubila proti Angliji s 3:2. Kljub hitremu zaostanku z 0:2 so zadetka Kozarja in Videnovića poskrbela za izenačenje, a so Angleži v končnici znova povedli. "Fantje so od prve do zadnje minute garali izjemno – nimam jim česa očitati," je po tekmi dejal selektor Goran Cvijanović, ki verjame, da lahko ekipa v torek proti Izraelu doseže želeni rezultat.
  • 22.03.2025 | U17
    Kadetom spodletel preobrat, Anglija boljša s 3:2
    Slovenska reprezentanca do 17 let je v dramatičnem kvalifikacijskem obračunu izgubila proti Angliji z 2:3. Kljub hrabri predstavi in dvema zadetkoma v mreži favoriziranega nasprotnika so slovenski kadeti ostali brez točk. Naslednji obračun varovance Gorana Cvijanovića čaka v torek, ko se bodo za uvrstitev na Euro pomerili z vrstniki izraelske reprezentance.

DELI NA