02.09.2013 | A
Reprezentanca že na Brdu

Slovenska nogometna reprezentanca je večinoma že zbrana na Brdu pri Kranju, ki bo v naslednjih dneh njena baza v okviru priprav na prihajajoči kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo 2014 proti Albaniji in Cipru.

Na Gorenjskem manjka še sedem nogometašev, a do današnjega regeneracijskega treninga na Brdu pri Kranju, ki bo ob 17.00, bodo selektorju Srečku Katancu na voljo vsi poklicani z izjemo Bojana Jokića. Ta bo prišel malce pozneje, zaradi okrevanja po poškodbi mišice pa bržčas niti ne bi vadil z ostalimi soigralci.

Slovenski nogometaši bodo sicer skupno opravili pet treningov. V torek bodo reprezentanti vadili dvakrat v Kranju, in sicer ob 10.00 in 17.30, v sredo bodo preizkusili zelenico v Stožicah ob 17.30, v četrtek pa se bodo ob istem času spet pripravljali v Kranju.

Kot je poudaril Katanec na petkovi novinarski konferenci, je cilj na teh dveh tekmah en sam - osvojiti nujno potrebnih šest točk. Po šestih tekmah v skupini E s 14 točkami vodi Švica, sledi Albanija z desetimi, Islandija jih ima devet, Norveška osem, Slovenija šest in Ciper štiri.

Slovenija, trenutno 45. na lestvici Mednarodne nogometne zveze, je nazadnje z Albanci (38.) na težkem igrišču v Tirani lani jeseni izgubila z 0:1, pred tem pa se je z njo pomerila petkrat. Na štirih kvalifikacijskih (za EP 2000 in 2008) ter eni prijateljski tekmi je dosegla tri zmage in dvakrat igrala neodločeno.

S Ciprom (123.) pa so Slovenci nazadnje slavili prav tako lani jeseni z 2:1. Pred tem sta ekipi igrali šestkrat, slovenski izkupiček pa je bil tri zmage, dva neodločena izida in poraz. Kot zanimivost velja omeniti, da je bil Ciper sploh drugi tekmec samostojne Slovenije, leta 1992 sta se ekipi razšli z 1:1.

Tekma z Albanijo bo v petek ob 20.30 v Stožicah, v torek, 10. septembra, pa bodo Katančevi izbranci v Nikoziji igrali prav tako ob 20.30 po slovenskem času.

Tekst: STA
Foto: Ekipa

SORODNE NOVICE

  • 10.06.2026 | A
    V prodaji paketne Vstopnice UNL 2026
    Slovenska nogometna reprezentanca bo jeseni pričela s tekmovanjem v Uefini ligi narodov. Izbranci Boštjana Cesarja se bodo v ligi B1 pomerili s Škotsko, Severno Makedonijo in Švico, vi pa si lahko že sedaj zagotovite paketno vstopnico, ki vam zagotavlja sedež na vseh treh domačih obračunih.
  • 08.06.2026 | A
    Odmevi po tekmi s Hrvaško
    Slovenija je na gostovanju pri južnih sosedih izgubila, a so se fantje Boštjana Cesarja pokazali v dobri luči, ki navdaja z optimizmom.
  • 07.06.2026 | A
    V zaključku ob zaslužen remi proti Hrvaški
    Slovenska nogometna reprezentanca je po četrtkovem neodločenem izidu s Ciprom v Ljubljani tokrat v Varaždinu igrala še drugo junijsko prijateljsko tekmo. Proti Hrvaški je izgubila z 1:2 (0:0).
  • 07.06.2026 | A
    Slovenija danes v Varaždinu s Hrvaško
    Slovenska moška nogometna reprezentanca se bo na drugi prijateljski tekmi junijskega reprezentančnega termina danes v Varaždinu pomerila s Hrvaško. Tekma na razprodanem Stadionu Varteks se bo začela ob 20.45.
  • 06.06.2026 | A
    Cesar: Proti boljšim tekmecem še bolj motivirani
    Selektor slovenske nogometne reprezentance Boštjan Cesar z ekipo pili še zadnje podrobnostmi pred pripravljalno tekmo s Hrvaško v Varaždinu v nedeljo. Kot je dejal na današnji novinarski konferenci na Brdu pri Kranju, pričakuje odločno igro Hrvaške, a ne dvomi v motiviranost svojih varovancev.
  • 05.06.2026 | A
    Odmevi po tekmi s Ciprom
    Za slovensko reprezentanco je prva od dveh junijskih pripravljalnih tekem. Proti Cipru, ki je zelo hitro povedel, so bili naši fantje zlasti v drugem polčasu boljši tekmec, a so na koncu iztržili zgolj remi. O obračunu so razmišljali Gnezda Čerin, Drkušić in Begić.
  • 04.06.2026 | A
    Brez zmagovalca v Stožicah
    Nogometna reprezentanca Slovenije je na prvi junijski pripravljalni preizkušnji remizirala s Ciprom. Gostje iz Sredozemlja so dobili prvi polčas, sredi drugega polčasa pa je slovenski zaostanek izničil Vanja Drkušić.
  • 04.06.2026 | A
    Slovenija danes s Ciprom
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri v Stožicah igrala prvo od dveh junijskih prijateljskih tekem. Tekmec bo Ciper. V slovenskem taboru si želijo polno zagnanost in dober razplet.
  • 03.06.2026 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Ciprom
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v četrtek, 4. junija 2026, ob 18.00 v Stožicah pomerila z izbrano vrsto Cipra. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 03.06.2026 | A
    Slovenski nogometaši po zmago proti Cipru
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v četrtek ob 18. uri v Stožicah igrala prvo od dveh junijskih prijateljskih tekem. Tekmec bo Ciper. V slovenskem taboru si želijo polno zagnanost in dober razplet.

DELI NA