Sigma končala evropsko pot Maribora

Mladinska ekipa Maribora je evropsko dokazovanje sklenila z minimalnim porazom. Povratna tekma prvega kvalifikacijskega kroga UEFA Mladinske lige prvakov je ponudila dva preobrata, mrežo Sigme pa je ob porazu s 3:2 dvakrat zatresel Aljoša Matko.

UEFA MLADINSKA LIGA PRVAKOV - POVRATNA TEKMA PRVEGA KROGA KVALIFIKACIJ:

MARIBOR U19 - SIGMA OLOMOUC U19 2:3 (1:1)

Strelca: Matko (36', 48'); Zlatohlavek (1', 54', 59')
Rumeni kartoni: Koblar, Žugelj; Grygar, Zmrzly
Rdeča kartona: Grygar (63'), Zmrzly (74')

Maribor: Jurca, Šlamberger, Koblar, Grajfoner, Kolmanič, Maher, Frešer (80' Kotnik), Žugelj, Cener (64' Mörec), Horvat (64' Mutavčić), Matko. Trener: Milan Žurman.
Sigma: Trefil, Diblik, Kratochvil, Zima, Bena, Zlatohlavek (82' Kubač), Grygar, Zmrzly, Grečmal (66' Raab), Zifčak, Galus (62' Langer). Trener: Janoš Janotka.

Upi Maribora so v Ljudskem vrtu napadli zaostanek treh tekem s prvega srečanja, a so se upi varovancev Milana Žurmana praktično razblinili že v uvodni minuti. Po hitri akciji je podajo Galusa izkoristil Zlatohlavek, ki je zadel tudi na prvi tekmi. Mariborčani se kljub temu niso predali, v 36. minuti pa je po akciji Cenerja in Horvata zadel Aljoša Matko ter postavil izid polčasa.

Izenačenje je podžgalo mariborske nogometaše, ki so v tretji minuti prešli v prednost. Nezbranost v češki obrambi je kaznoval Aljoša Matko, ki je premagal tudi gostujočega vratarja in žogo potisnil v mrežo. Sledilo je hitro izenačenje, v 54. minuti je po obrambi Jurce in odbiti žogi v polno meril Zlatohlavek, ki je pet minut kasneje zadel še tretjič na tekmi. Gostje so zatem ostali brez dveh nogometašev, saj je Grygar v 63. minuti prejel drugi rumeni karton, dobrih deset minut kasneje pa je pordečel še Zmrzly.

Mariborčanom kljub številčni prednosti ni uspelo izničiti češke prednosti, vijoličasti pa so se z dvema porazoma poslovili od bojev v UEFA Mladinski ligi prvakov.