10.05.2022 | U14
Slovenci boljši od Severne Makedonije

Reprezentanca Slovenije do 14 let, ki jo vodi Muamer Vugdalić, je v Umagu odigrala prijateljsko tekmo z vrstniki Severne Makedonije in jih premagala z izidom 4:1.

MEDNARODNA PRIJATELJSKA TEKMA

SLOVENIJA U14 - SEVERNA MAKEDONIJA U14 4:1 (1:0)

Strelci: Kranjc (6'), Hočevar (48'), Belović (61', 69'); Taleski (56').
Slovenija U14: Vehovec, Mehle (51' Bajec), Šimnovec (51' Gobec), Drobnjić (51' Bečaj), Premrl (51' Belović), Viher (51' Baltić), Hočevar (51' Matjašec), Ferk (51' Videnovič), Pečar (51' Kostić), Kranjc (51' Beganović), Vodušek (51' Hlade). Selektor: Muamer Vugdalić.
Severna Makedonija U14: Trajkovski, Rochi (60' Damjanovski), Sekirski (50' Delev), Zhaku (72' Zaev), Stoilov (72' Dardhishta), Kesikj (72' Krkachoski), Ilazi (41' Sivakov), Sejmenov (60' Zumberi), Bujaroski (41' Taleski), Angelevski (60' Jevtoski), Talakov (41' Petreski, 72' Agovski). Selektor: Rade Karanfiloski.

Četa selektorja Muamerja Vugdalića je po premoči v uvodu srečanja povedla v šesti minuti. Po kotu je atraktivno sprožil Žiga Krajnc ter s pomočjo leve in desne vratnice zadel za vodstvo Slovencev. Izid se v nadaljevanju prvega polčasa ni več spremenil, čeprav si je slovenska zasedba pripravila še nekaj priložnosti.

Mladi Slovenci so prednost podvojili v osmi minuti drugega polčasa, ko je Svit Hočevar po predložku Luke Voduška zadel iz drugega poskusa. Po seriji menjav so se Severni Makedonci približali v 56. minuti, Roka Vehovca je po prostem strelu z leve strani igrišča premagal Gabriel Taleski, ki je v mrežo pospravil odbitek po obrambi slovenskega vratarja. Slovenci so potrebovali pet minut, da so se znova oddaljili na varnejšo prednost. Nik Belović je z vrha kazenskega prostora zadel v spodnji desni kot makedonskih vrat, v 69. minuti pa je po domiselni akciji ekipe v polno meril še drugič in postavil izid dvoboja.